E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Duoseptic 1mg+20mg/ml purškalas 50ml

Vaistai odos ligoms gydyti >  Antiseptikai ir dezinfekuojančiosios medžiagos
Pavadinimas: Duoseptic 1mg+20mg/ml purškalas 50ml
Veikliosios medžiagos: Octenidine, combinations
Tipas: Nereceptiniai
Gamintojas: PharmaSwiss
ATC kodas D08AJ57
Vidutinė kaina:
Lankytojų kaina: -
Norite būti informuoti atsiradus šio preparato akcijoms?
Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Duoseptic – tai ant odos ar žaizdų naudojamas antiseptikas, skirtas naikinti mikrobus ir infekcijų sukėlėjus ir padedantis išvengti infekcijų. Duoseptic sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: oktenidino dihidrochloridas ir fenoksietanolis, kurios veiksmingai kovoja su bakterijomis ir grybeliais.

Duoseptic skirtas suaugusiems ir visų amžiaus grupių vaikams:

kartotiniam trumpalaikiam gleivinių ir gretimų audinių antiseptiniam gydymui prieš diagnostines procedūras išangės ir lyties organų srityje, įskaitant makštį, moters išorinius lyties organus ir varpos galvutę, taip pat prieš šlapimo pūslės kateterizaciją;

mažų paviršinių žaizdų antiseptiniam gydymui ir odos dezinfekcijai prieš nechirurgines procedūras;

laikinam ribotam pagalbiniam antiseptiniam tarppirštinės mikozės (grybelinės infekcijos tarp rankų ar kojų pirštų) gydymui.

Jeigu per 14 dienų Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Duoseptic vartoti negalima:

jei esate alergiški oktenidino dihidrochloridui, fenoksietanoliui ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

pilvo ertmės (pvz. atliekant operaciją), šlapimo pūslės ar ausies būgnelio (viduriniosios ausies membranos, kuri, reaguodama į garso bangas, vibruoja) skalavimui.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku ar slaugytoju prieš pradėdami naudoti Duoseptic.

Duoseptic skirtas tik išoriniam naudojimui.

Duoseptic nenurykite ir neleiskite Duoseptic patekti į kraujotakos sistemą, pvz., dėl atsitiktinio įšvirkštimo.

Po gilių žaizdų praplovimo švirkštu buvo pranešta apie nuolatinę edemą (patinimą), eritemą (paraudimą), taip pat audinių nekrozę; kai kuriais atvejais buvo reikalinga chirurginė intervencija (žr. 4 skyrių).Siekiant išvengti audinių pažeidimo, preparato neleiskite švirkštu į giliuosius audinius. Duoseptic skirtas tik išoriniam naudojimui (tepant tamponu ar purškiant).

Naujagimiams, ypač neišnešiotiems, vartokite atsargiai. Duoseptic gali sukelti sunkių odos pažeidimų. Pašalinkite vaistinio preparato perteklių ir užtikrinkite, kad tirpalo neliktų ant odos ilgiau nei reikia (įskaitant medžiagas, tiesiogiai besiliečiančias su pacientu, ant kurių laša tirpalas).

Reikia vengti Duoseptic vartoti į akį. Patekus į akis, nedelsdami gerai praskalaukite vandeniu.

Tarppirštinės mikozės (grybelinės infekcijos tarp rankų ar kojų pirštų) atveju Duoseptic naudojamas tik laikinam ribotam antiseptiniam gydymui. Tokiais atvejais dėl konsultacijos kreipkitės į savo gydytoją ar vaistininką. Norėdami pasiekti geriausią gydomąjį poveikį, atidžiai laikykitės gydytojo ar vaistininko nurodymų ir rekomendacijų.

Kiti vaistai ir Duoseptic

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nemaišykite Duoseptic su kitais junginiais, o ypač nenaudokite Duoseptic kartu su antiseptikais, kurių pagrindą sudaro polivinilpirolidono (PVP) ir jodo kompleksas (joduoto povidono kompleksas), nes ant besiribojančių odos sričių gali atsirasti stiprių spalvos pakitimų – nuo rudų iki violetinių.

Venkite kontakto su anijoninėmis paviršiaus aktyviosiomis medžiagomis, pvz., plovikliais ir valikliais. Dėl galimos sąveikos su anijoniniais junginiais, rekomenduojama kaip tirpiklį naudoti distiliuotą vandenį (arba injekcinį vandenį).

Duoseptic ir maistas, gėrimai bei alkoholis

Duoseptic skirtas tik išoriniam naudojimui.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Atsargumo sumetimais nėštumo laikotarpiu turėtumėte vengti naudoti Duoseptic. Duoseptic nenaudokite, jei to aiškiai nenurodė jūsų gydytojas.

Žindymo laikotarpis

Atsargumo sumetimais žindymo laikotarpiu turėtumėte vengti naudoti Duoseptic. Duoseptic nenaudokite, jei to aiškiai nenurodė jūsų gydytojas. Duoseptic neturėtų būti naudojamas ant krūtimi maitinančios moters odos žindymo zonoje.

Vaisingumas

Duoseptic poveikis žmogaus vaisingumui neištirtas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Duoseptic neturi įtakos gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas, vaistininkas arba slaugytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

Duoseptic skirtas išoriniam naudojimui ir negali būti, pvz., švirkščiamas švirkštu į giliuosius audinių sluoksnius.

Duoseptic skirtas naudoti ant odos ar žaizdų.

Rekomenduojama Duoseptic naudoti neskiestą.

Jei nenurodyta kitaip, atsargiai užpurkškite Duoseptic ant lengvai prieinamų gydomų sričių taip, kad jos visiškai sudrėktų. Kitu atveju Duoseptic galite užpurkšti ant tampono ir gydomą vietą patrinti ne mažiau kaip dviem Duoseptic supurkštais tamponais, pirma vienu, o po to – kitu, ir įsitikinkite, jog gydoma sritis yra visiškai sudrėkusi. Tinkamiausias būdas – naudojant tamponus.

Prieš aprišdami žaizdą tvarsčiu, užklijuodami ją pleistru ar apsirengdami, palaukite bent minutę ar dvi iki kol Duoseptic visiškai išdžius.

Jei preparatas naudojamas laikinam ribotam pagalbiniam antiseptiniam grybelinės infekcijos srityse tarp rankų ar kojų pirštų gydymui, jis ant pažeistų vietų turi būti purškiamas ryte ir vakare.

Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, tiksliai laikykitės visų šių nurodymų.

Nepasikonsultavę su gydytoju nenaudokite Duoseptic ilgiau kaip 2 savaites.

Vartojimas vaikams

Duoseptic dozavimas suaugusiems ir vaikams nesiskiria.

Jei pavartojote Duoseptic daugiau negu reikia

Duoseptic perdozavimas, naudojant jį vietiškai, menkai tikėtinas. Jei kyla abejonių, kreipkitės į savo gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

Jei nurijote Duoseptic, nedelsdami susisiekite su gydytoju.

Pamiršus pavartoti Duoseptic

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus naudoti Duoseptic

Jei kyla kitų klausimų dėl šio vaistinio preparato naudojimo, kreipkitės į savo gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vartojant preparatus, kurių sudėtyje yra oktenidino dihidrochlorido ir fenoksietanolio, buvo pastebėtas toliau nurodytas šalutinis poveikis.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 žmonių):

Deginimo jausmas, paraudimas, niežėjimas, šilumos pojūtis.

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 žmonių):

Kontaktinės alerginės reakcijos, pvz., laikinas paraudimas toje vietoje, ant kurios buvo užpurkšta preparato.

Dažnumas nežinomas (negalima nustatyti iš turimų duomenų):

Po gilių žaizdų praplovimo švirkštu buvo pranešta apie nuolatinę edemą, eritemą, taip pat audinių nekrozę; kai kuriais atvejais buvo reikalinga chirurginė intervencija (žr. 2 skyrių).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Po pirmojo atidarymo Duoseptic turi būti suvartojamas per 12 mėnesių, tačiau ne vėliau, kaip iki nurodyto tinkamumo vartoti laiko pabaigos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Duoseptic sudėtis

Veikliosios medžiagos yra oktenidino dihidrochloridas ir fenoksietanolis. 1 ml odos purškalo (tirpalo) yra 1 mg oktenidino dihidrochlorido ir 20 mg fenoksietanolio.

Pagalbinės medžiagos: natrio gliukonatas, glicerolis, kokamidopropilbetainas CAB 30-LQ-(MH), išgrynintas vanduo ir vandenilio chlorido rūgšties 10 % tirpalas pH sureguliavimui (jei reikia).

Duoseptic išvaizda ir kiekis pakuotėje

Duoseptic yra skaidrus, bespalvis tirpalas, pasižymintis specifiniu kvapu, tiekiamas baltuose polietileniniuose (DTPE) buteliukuose su 0,20 ml polietilenine (DTPE) ir polipropilenine dozavimo pompa. Kiekviename buteliuke yra 50 ml arba 250 ml tirpalo.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

PharmaSwiss Česká republika s.r.o.

Jankovcova 1569/2c

170 00 Prague 7

Čekija

Gamintojas

ICN Polfa Rzeszów S.A.

2 Przemysłowa Street

35-959 Rzeszów

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „PharmaSwiss“

Užnerio g. 1

LT-47484 Kaunas

Tel. +370 5 2790 762

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija – MAXISEPTIC Spray

Bulgarija - ОКТЕКЕЪР 0,1 g/100 g + 2,0 g/100 g спрей за кожа, разтвор

Vokietija - Maxiseptic Spray

Lietuva - Duoseptic 1 mg/20 mg/ml odos purškalas (tirpalas)

Lenkija - Maxiseptic

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-12-26.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Duoseptic 1mg+20mg/ml purškalas 50ml" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.226, Ukmergė
Visuomenės vaistinė
Žiedo g. 1, Ukmergė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 09:00 - 20:00 VII 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 383 Vilnius Vikingų 1

Vikingų g. 3, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 425 Vilnius Viršuliškių 42

Viršuliškių g. 42, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.268 Ringaudai

Gėlių g. 2b, Ringaudai
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.287 Vilnius

J.Tiškevičiaus g. 22, Trakų Vokė
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.12 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Kalvarijų g. 98/Žalgirio g. 105, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 07:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 64 Vilnius Sėlių
Visuomenės vaistinė
Sėlių g. 33/Elnių g. 2, Vilnius
(8 5) 26 07 794
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.239 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Didžioji g. 98, Kaunas
(8 37) 32 84 71
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 194 Vilnius Vilniaus/Trakų
Gamybinė visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 47/Trakų g. 18, Vilnius
(8 5) 26 11 038
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 9 Klaipėda Laukininkų

Laukininkų g. 19, Klaipėda
(8 46) 32 59 31
Darbo laikas: I - V 08:30 - 20:30 VI 09:00 - 17:00 VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena