E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Duorin 400mg/10mg dengtos tabletės N12

Kaulų ir raumenų sistemą veikiantys vaistai >  Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai
Pavadinimas: Duorin 400mg/10mg dengtos tabletės N12
Veikliosios medžiagos: Ibuprofen, combinations
Tipas: Nereceptiniai
Gamintojas: Stada
ATC kodas M01AE51
Vidutinė kaina: 5,36 Eur (18,51 Lt)
Lankytojų kaina: -
Norite būti informuoti atsiradus šio preparato akcijoms?
Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

DUORIN sudėtyje yra ibuprofeno ir fenilefrino hidrochlorido, kurie efektyviai lengvina peršalimo ir gripo simptomus, įskaitant silpno ir vidutinio skausmo, nosies užgulimo (užsikimšusios nosies) ir karščiavimo mažinimą.

Ibuprofenas priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei ir efektyviai malšina skausmą (įskaitant galvos), mažina patinimą bei karščiavimą. Fenilefrino hidrochloridas (nosies dekongestantas) mažina nosies kanalų patinimą, nosies užsikimšimą ir sumažina spaudimą, galintį sukelti galvos skausmą.

DUORIN skirtas vartoti suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

DUORIN vartoti negalima:

- jeigu yra alergija ibuprofenui, fenilefrinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje), arba acetilsalicilo rūgščiai (aspirinui) ar kitiems skausmą malšinantiems vaistams;

- jeigu kada nors buvo skrandžio opa, perforacija ar kraujavimas;

- jeigu kada nors praeityje pavartojus ibuprofeno, acetilsalicilo rūgšties (aspirino) arba panašių vaistų yra pablogėjus astma, pasireiškę odos išbėrimas, ”bėganti ” nosis arba veido patinimas;

- jeigu yra buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas susijęs su NVNU (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo) vartojimu;

- jeigu vartojate NVNU nuo skausmo;

- jeigu vartojate daugiau kaip 75 mg acetilsalicilo rūšties (aspirino) per parą. Jei jūs kasdien vartojate mažas acetilsalicilo rūgšties (iki 75 mg per parą) dozes, pasikonsultuokite su savo gydytoju prieš vartojant šį vaistą;

- jei yra sunkus kepenų ar inkstų sutrikimas;

- jeigu yra širdies liga, aukštas kraujospūdis arba sutrikęs krešėjimas;

- jeigu yra kvėpavimo sutrikimų;

- jeigu yra padidėjęs skydliaukės aktyvumas;

- jeigu vartojate arba vartojote per pastarąsias 14 dienų monoaminooksidazės inhibitorių (paprastai vartojamų depresijai gydyti)

- paskutinius 3 nėštumo mėnesius (žr. 2 skyrių “Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas”)

- jaunesniems nei 12 metų vaikams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti DUORIN:

jeigu sergate ar kada sirgote astma;

jeigu yra inkstų, širdies, kepenų ar žarnų sutrikimų;

jeigu yra didelis cholesterolio kiekis arba yra buvęs širdies priepuolis ar insultas;

jeiu yra buvus virškinamojo trakto liga (pvz., opinis kolitas ar Krono (Crohn) liga);

jeigu yra sisteminė raudonoji vilkligė (imuninės sistemos būklė, sukelianti sąnarių skausmą, odos pokyčius ar kitus organų sutrikimus);

jeigu Jūs rūkote;

jeigu esate nėščia pirmus 6 mėnesius;

jeigu sergate cukriniu deabetu;

jeigu sergate glaukoma;

jeigu yra padidėjusi prostata (prostatos hiperplazija);

jeigu sergate kraujagyslių liga, pvz., Reino (Raynaud) sindromu.

Priešuždegiminiais ar skausmą mažinantys vaistai kaip ibuprofenas, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu ypač vartojant didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo trukmės.

Prieš pradėdami vartoti DUORIN dėl gydymo pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu:

Jums pasireiškia širdies problemų, įskaitant širdies nepakankamumą, krūtinės anginą (jaučiate skausmą krūtinėje) arba jeigu jums buvo širdies priepuolis, atlikta širdies kraujagyslių jungčių suformavimo operacija, diagnozuota periferinių arterijų liga (prasta kraujotaka pėdose dėl susiaurėjusių ar užsikimšusių arterijų) arba buvo ištikęs bet kokios rūšies insultas (įskaitant mini insultą arba praeinantį smegenų išemijos priepuolį (PSIP);

Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, nustatytas didelis cholesterolio kiekis, buvo širdies liga sirgusių giminaičių arba giminaičių, kuriuos ištiko insultas, arba jeigu rūkote.

Vaikams ir paaugliams

Dehidratuotiems paaugliams yra inkstų funkcijos sutrikimo pavojus.

Kiti vaistai ir DUORIN

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Siekiant sumažinti šalutinio poveikio riziką, nevartokite šio vaisto kartu su kitais NVNU, kurių sudėtyje yra produktų (pvz acetilsalicilo rūgšties, ibuprofeno). Jei vartojate mažas acetilsalicilo rūgšties (aspirino) dozes (iki 75 mg per parą), pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

DUORIN gali turėti įtakos kai kuriems kitiems vaistams arba gali būti jų veikiamas. Venkite vartoti šį vaistą kartu su vaistais:

naudojamais astmos ir įvairių uždegiminių ligų gydymui (kortikosteroidų tabletėmis, pvz., prednizolonu, beklometazonu);

skirtais gydyti tam tikras bakterines infekcijas (chinolono grupės antibiotikais, pvz., ciprofloksacinu, norfloksacinu, levofloksacinu);

kurie yra antikoaguliantai (t. y. kraują skystinantys arba krešėjimą mažinantys, pvz., acetilsalicilo rūgštis (aspirinas), varfarinas, tiklopidinas)

skatinančiais širdies veiklą (pvz., glikozidais, įskaitant digoksiną) arba mažinančiais aukštą kraujospūdį (AKF inhibitoriais, pvz., kaptopriliu, beta receptorius blokuojančiais vaistais, pvz, atenololiu, angiotenzino II receptorių blokatoriais, pvz., losartanu);

skatinančiais skysčių išsiskyrimą (diuretikais);

skirtų laikinai slopinti imuninę sistemą (e.g. metotreksatu, ciklosporinu, takrolimuzu);

skirtais manijos ar depresijos gydymui (pvz., ličiu, selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais, monoaminooksidazės inhibitoriais, amitriptilinu);

skirtais nėštumo nutraukimui (pvz., mifepristonu)

skirtais ŽIV gydymui (pvz., zidovudinu)

kurių sudėtyje yra kitų simpatomimetikų, tokių kaip dekongestantai (pvz., pseudoefedrinu).

Kai kurie kiti vaistai taip pat gali turėti įtakos gydymui DUORIN arba gali būti jo veikiami. Todėl, prieš vartodami DUORIN su kitais vaistais, visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pasakykite gydytojui jei pastojote ir vartojate DUORIN. NEVARTOKITE šio vaisto per paskutinius 3 nėštumo mėnesius.

NEVARTOKITE šio vaisto per pirmuosius šešis nėštumo mėnesius, nebent gydytojas pataria kitaip.

Kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką PRIEŠ pradėdami vartoti šį vaistą, jeigu Jūs žindote kūdikį.

Ibuprofenas gali apsunkinti pastojimą. Jeigu planuojate pastoti ar turite problemų pastoti, apie tai turite informuoti savo gydytoją.

DUORIN sudėtyje yra natrio

Šio vaisto kiekvienoje tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg ) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo metodas

Visą tabletę reikia nuryti užgeriant vandeniu.

Sergant peršalimu ir gripu, svarbu gerti daug skysčių.

Dozavimas

Suaugusiems, senyviems ir vaikams vyresniems kaip 12 metų:

Gerti po vieną tabletę kas 8 valandos. Bet ne daugiau kaip 3 tabletes per 24 valandas ir ne dažniau kaip kas 4 valandas.

Gydymo trukmė

Šis vaistas skirtas tik trumpalaikiam vartojimui. Vartokite trumpiausią laiką mažiausią dozę, reikalingą ligos simptomams skontroliuoti.

Suaugusiesiems:

Nevartokite DUORIN ilgiau kaip 5 dienas.

Vaikams vyresniems kaip 12 metų:

Nevartokite DUORIN ilgiau kaip 3 dienas.

Jeigu Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Negalima vartoti vaikams jaunesniem nei 12 metų.

Ką daryti pavartojus per didelę DUORIN dozę?

Jei suvartojote per didelę DUORIN dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.

Gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, skambėjimas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir svaigulys, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.

Jums gali pasireikšti raumenų silpnumas, dilgčiojimo jausmas, toks kaip badymo adatomis, ir juntamas širdies plakimas (dėl padidėjusio kalio kiekio kraujyje, kurį galima nustatyti kraujo tyrimais). Turėtumėte nedelsdami kreiptis į gydytoją, net jei jaučiatės gerai.

Pamiršus pavartoti DUORIN

Kaip vartoti šį vaistą, vadovaukitės pirmiau pateiktomis instrukcijomis ir nevartokite daugiau nei rekomenduojama. NEGALIMA vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamas poveikis gali būti sumažintas, vartojant trumpiausią laiką mažiausią veiksmingą dozę, reikalingą ligos simptomams sukontroliuoti. Jums gali pasireikšti vienas iš žinomų NVNU sukeliamų šalutinių poveikių (žr. toliau).

Jei pasireikštų bet kuris iš žemiau išvardytų atvejų, NUSTOKITE VARTOTI šį vaistą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją:

žarnyno kraujavimo požymiai, tokie kaip:

ryškiai raudonos išmatos, juodos spalvos išmatos,

vėmimas su krauju arba tamsiomis dalelėmis, kurios atrodo kaip kavos tirščiai;

sunkios alerginęs reakcijos požymiai, tokie kaip:

kvėpavimo sutrikimai arba nepaaiškinamas švokštimas,

svaigulys arba greitas širdies plakimas,

sunkios odos reaksijos, tokios kaip niežėjimas, odos bėrimas su paraudimais, lupimusi, pleiskanojimu ar pūslelėmis (Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas),

veido, liežuvio ar gerklėsx patinimas,

gali pasireikšti sunki odos reakcija, taip vadinama DRESS sindromu.

DRESS simptomai yra: odos išbėrimas, karščiavimas, limfmazgių patinimas ir eozinofilų (baltųjų kraujo kūnelių) kiekio padidėjimas;

Inkstų sutrikimų požymiai, tokie kaip:

išsiskiria mažiau arba daugiau šlapimo,

drumstas šlapimas arba kraujas šlapime,

skausmas nugaroje eir (arba) patinimas (ypač kojose);

aseptinio meningito požymiai, tokie kaip:

kaklo standumas,

galvos skausmas,

pykinimas, šleikštulys.

karščiavimas ar dezorientacija. Pacientai, kurie serga autoimunine liga (sistemine raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga), gali būti labiau paveikti;

kraujo sutrikimo požymiai, dėl kurių atsiranda nepaaiškinamos ar neįprastos kraujosruvos (mėlynės) ar kraujavimas, karščiavimas, gerklės skausmas, burnos opos, gripo simptomai ir stiprus išsekimas;

kepenų veiklos sutrikimų požymiai, tokie kaip:

skrandžio skausmas, pykinimas,

gelta (odos ir akių baltymo pageltimas) arba tamsiai rudos spalvos šlapimas.

NUSTOKITE VARTOTI šį vaistą ir pasakykite gydytojui, jei pasireiškė nedažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių:

- nevirškinimas, rėmuo ar pykinimas,

- skausmas skrandyje (pilve) arba kiti nenormalūs skrandžio sutrikimai.

PASAKYKITE GYDYTOJUI, jei pasireiškė bet kuris iš šių šalutinių poveikių, jie pablogėja arba pastebite kokį nors poveikį, kuris nėra išvardytas.

Nedažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių:

alerginės reakcijos, tokios kaip odos bėrimas (dilgėlinė), niežėjimas, šveitimas;

galvos skausmas, svaigulys, spengimas ausyse (skambėjimas ausyse).

Retas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1000 žmonių:

dujų susikaupimas virškinimo trakte, viduriavimas, vidurių užkietėjimas ir vėmimas

Labai retas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 žmonių:

kraujospūdžio sumažėjimas arba nereguliarus širdies plakimas.

Šalutinis poveikis, kurio dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis:

astmos ar bronchų spazmų pablogėjimas;

patinimas (edema), padidėjęs kraujo spaudimas, širdies nepakankamumas ar priepuolis;

pasunkėjęs kolitas ir Krono (Crohn) liga;

sunku šlapintis (tik vyrams).

Tokie vaistai, kaip DUORIN, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio (miokardo infarkto) ar insulto rizikos padidėjimu. Žr. 2 skyrių "Įspėjimai ir atsargumo priemonės".

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant pakuotės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

DUORIN sudėtis

Veikliosios medžiagos yra:

ibuprofenas,

fenilefrino hidrochloridas.

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra:

400 mg ibuprofeno,

10 mg fenilefrino hidrochlorido.

Pagalbinės medžiagaos yra:

Šerdis susideda iš:

mikrokristalinės celiuliozės,

karboksimetilkrakmolo A natrio druskos,

hipromeliozės 6 mPa.s,

natrio stearilfumarato.

Plėvelė susideda iš:

opadry baltojo 200F280000 (sudaryto iš polivinilo alkoholio, talko, makrogolio 4000, titano dioksido (E171), metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimero A, natrio-vandenilio karbonato).

DUORIN išvaizda ir kiekis pakuotėje

DUORIN 400 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, apvalios, abipusiai išgaubtos 10 mm diametro tabletės su vagele vienoje pusėje. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Vaistas tiekiamas kartoninėse dėžutėse po 10, 12 arba 16 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

STADA Arzneimittel AG

Stadastrasse 218

D-61118 Bad Vilbel

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „STADA-Nizhpharm-Baltija“

Goštauto 40A

LT-03163 Vilnius

Tel. +370 5 260 39 26

El.paštas: ofisas@stada.lt

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Bulgarija – Ibuprofen STADA StopCold

Estija – DUORIN

Ispanija – Grippostad con Ibuprofeno forte 400mg/10mg comprimidos recubiertos con película

Jungtinė karalystė – Care Max Strength Cold & Flu Relief 400mg/10mg Film Coated Tablets

Kroatija – Ibufix Forte 400 mg/10 mg filmom obložene tablete

Latvija – DUORIN 400 mg/10 mg apvalkotās tabletes

Lenkija – Flustad MAX

Portugalija – Grippostad

Slovakija – Ibugripp Forte 400 mg/10 mg filmom obalené tablety

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-06-25.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Duorin 400mg/10mg dengtos tabletės N12" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.81 Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Pramonės g. 6, Šiauliai
(8 41) 59 81 59
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 22:00 VII 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.47 Tauragė
Visuomenės vaistinė
Šilalės g. 87C, Tauragė
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.7 Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 220, Šiauliai
(8 41) 52 08 53
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 20:00 VII 10:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.108 Klaipėda
Visuomenės vaistinė
H. Manto g. 84, Klaipėda
(8 46) 31 50 59
Darbo laikas: I - V 09:00 - 20:00 VI 10:00 - 18:00 VII 10:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.63 Mažeikiai

Žemaitijos g. 72, Mažeikiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.80 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Žemaičių pl. 23, Kaunas
(8 37) 37 72 58
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:30 VI, VII 10:00 - 19:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Barauskio T. vaistinės fil.Nr.04

Panevėžio g. 7-3, Pumpėnai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.295 Šilalė

J.Basanavičiaus g. 21, Šilalė
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.103 Tauragė

Gedimino g. 28, Tauragė
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.76 Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Piniavos skg. 10, Panevėžys
(8 45) 57 76 48
Darbo laikas: I - V 09:00 - 20:00 VI 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena