DRIPTANE vartoti negalima:
jeigu yra alergija oksibutinino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
jeigu Jums pasunkėja šlapinimasis ir susilaiko šlapimas, pvz., dėl padidėjusios prostatos;
jeigu yra funkcinė organinė virškinimo trakto obstrukcija (užsikimšimas), įskaitant žarnyno atoniją, paralyžinį žarnų nepraeinamumą ir prievarčio stenozę;
jeigu yra toksinis gaubtinės žarnos išsiplėtimas;
jeigu sergate sunkiu opiniu kolitu;
jeigu Jums atlikta ileostomija ar kolostomija;
jeigu Jūs sergate generalizuota miastenija;
jeigu Jūs sergate uždarojo kampo glaukoma arba yra nustatyta sekli priekinė akies kamera;
jei karščiuojate.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti DRIPTANE. Atsargumo priemonių reikia:
jei esate vaikas ar senyvo amžiaus, silpnas bei sergate autonomine neuropatija (pvz., Parkinsono liga), arba sunkiu virškinimo trakto motorikos sutrikimu, kepenų ar inkstų ligomis arba galvos smegenų kraujotakos nepakankamumu.
Senyvi pacientai DRIPTANE turi vartoti atsargiai dėl pažintinės funkcijos sutrikimo rizikos.
Jei Jums yra virškinimo trakto sutrikimų, žarnų atonija ar opinis kolitas, DRIPTANE gali sumažinti virškinimo trakto motoriką.
Jeigu Jums yra tachikardija (dažnas širdies plakimas), taip pat hipertirozė (pernelyg aktyvi skydliaukės funkcija), stazinis širdies nepakankamumas, širdies ritmo sutrikimas, išeminė širdies liga, hipertenzija (didelis kraujospūdis), pažintinių gebėjimų sutrikimai ir prostatos hipertrofijos (išvešėjimo) simptomai, vartojant DRIPTANE jie gali pasunkėti.
Pasakykite gydytojui, jei vartojant DRIPTANE pastebite poveikį centrinei nervų sistemai (pvz., haliucinacijas, susijaudinimą, sumišimą, mieguistumą). Jus gali prireikti papildomai stebėti pirmus gydymo mėnesius ar padidinus dozę.
Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei pastebite, kad neryškiai matote ar skauda akis, nes DRIPTANE gali sukelti uždarojo kampo glaukomą.
DRIPTANE gali sumažinti seilių išsiskyrimą ir dėl to gali atsirasti dantų kariesas, parodontozė ir burnos kandidozė. Ilgalaikio gydymo metu patariama reguliariai tikrinti dantų būklę.
Jeigu Jums yra stemplinės dalies išvarža / gastroezofaginis refliuksas ir (arba) kartu vartojate vaistinių preparatų (pvz., bisfosfonatų), kurie gali sukelti ar pabloginti ezofagitą, reikia atsargumo priemonių.
DRIPTANE vartojant aukštoje aplinkos temperatūroje dėl sumažėjusio prakaitavimo gali pasireikšti perkaitimas.
Jeigu sergate reta paveldima liga, vadinama porfirija, reikia atsargumo priemonių.
Jei nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija, kreipkitės į gydytoją.
Vaikams
DRIPTANE nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 5 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą šiai amžiaus grupei nepakanka.
Nepakanka duomenų, pagrindžiančių DRIPTANE vartojimą vaikams esant vien tik naktiniam šlapinimuisi (nesusijusiam su padidėjusiu sutraukiamojo raumens aktyvumu).
Vyresniems nei 5 metų amžiaus vaikams DRIPTANE reikia vartoti atsargiai, nes jie gali būti jautresni vaistinio preparato poveikiui, ypač centrinės nervų sistemos ir psichinėms nepageidaujamoms reakcijoms.
Kiti vaistai ir DRIPTANE
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
- DRIPTANE reikia atsargiai vartoti su kitais anticholinerginiais vaistais arba vaistais, turinčiais anticholinerginį poveikį, tokiais kaip amantadinas ir kiti anticholinerginiai vaistai Parkinsono ligai gydyti (pvz., biperidenas, levodopa), antihistamininiai (vaistai nuo alergijos), vaistai nuo psichozių (pvz., chlorpromazinas, haloperidolis, klozapinas), chinidinas, digitalis (vaistas nuo širdies sutrikimų), tricikliai antidepresantai, atropinas ir susiję deriniai, tokie kaip atropininiai spazmolitikai (pilvo organų spazmus šalinantys vaistai) ir dipiridamolis, cholinesterazės inhibitoriai (pvz., neostigminas).
- DRIPTANE, silpnindamas skrandžio susitraukimus, gali turėti įtakos kitų vaistų absorbcijai.
- Oksibutininas gali slopinti prokinetinį (žarnyno susitraukimus skatinantį) gydymą.
Be to, pasakykite gydytojui, jei vartojate ketokonazolo ir kitų priešgrybelinių vaistų arba makrolidų antibiotikų (pvz., eritromicino ir klaritromicino).
DRIPTANE vartojimas su alkoholiu
Alkoholis gali sustiprinti DRIPTANE sukeltą mieguistumą.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Nėra pakankamai duomenų apie oksibutinino vartojimą nėštumo metu.
Galima rizika žmonėms nežinoma. DRIPTANE reikia vengti vartoti nėštumo metu, nebent būtina. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Žindymo laikotarpis
DRIPTANE vartojant žindymo laikotarpiu, mažas jo kiekis išsiskiria į motinos pieną. Todėl oksibutinino vartoti žindymo laikotarpiu nerekomenduojama
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vaistas kartais gali pabloginti regėjimą ar sukelti mieguistumą, todėl reikia įvertinti riziką, ypač jei vairuojama ar valdomi mechanizmai. Todėl Jums nereikėtų vairuoti bei valdyti bet kokių mechanizmų, kol neįsitikinote, kad vaistas Jums šio poveikio nesukelia.
DRIPTANE sudėtyje yra bevandenės laktozės.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.