E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Dormicum 5mg/ml injekcinis tirpalas N10

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psicholeptikai
Pavadinimas: Dormicum 5mg/ml injekcinis tirpalas N10
Veikliosios medžiagos: Midazolam - 5mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Hoffmann-La Roche
ATC kodas N05CD08
Vidutinė kaina: 11,58 Eur (39,98 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Dormicum (midazolamas) priklauso vaistų, žinomų kaip benzodiazepinai, grupei. Tai – trumpai veikiantis vaistas, kuris vartojamas raminamajam poveikiui (ramybės, mieguistumo arba miego būsenai) sukelti ir nerimui, raumenų įtampai bei spazmams palengvinti.

Šis vaistas vartojamas suaugusiesiems ir vaikams giliam raminamajam poveikiui ir anastezijai (nejautrai) sukelti diagnostinių tyrimų ir gydymo metu. Jis taip pat vartojamas premedikacijai, t.y. pacientams nuraminti prieš gydymo procedūras, taip pat pacientams nuraminti intensyviosios terapijos skyriuose.

Suaugusiesiems anestezijai palaikyti Dormicum gali būti derinamas su kitais vaistais, kurie vartojami anestezijai sukelti.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Dormicum vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) midazolamui arba bet kuriai pagalbinei Dormicum medžiagai;

jeigu Jums sunkiai sutrikęs kvėpavimas arba jeigu yra ūminis kvėpavimo slopinimas, o Jums reikėtų sukelti gilų raminamąjį poveikį (ramybės ar mieguistumo būseną, kurios metu liekate sąmoningas).

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Pasakykite gydytojui, jeigu

Jūs esate vyresnis (-ė) nei 60 metų,

Jus kamuoja ilgalaikė liga ar būklė, pvz., Jums nustatytas dusulys, sergate inkstų, kepenų arba širdies liga,

sergate sunkiąja miastenija (liga, kuri sukelia raumenų silpnumą),

piktnaudžiavote alkoholiniais gėrimais ar vaistais,

vartojate bet kokius kitus vaistus, įskaitant tuos, kurių gydytojas neskyrė (daugiau informacijos rasite skyrelyje „Kitų vaistų vartojimas“),

esate ar galite būti nėščia.

Dormicum galima vartoti tik tuomet, jei yra parengta gaivinimo įranga, atitinkanti paciento amžių ir dydį, nes į veną suleistas midazolamas gali slopinti širdies raumens susitraukimus ir sukelti apnėją (kvėpavimo sustojimą). Suleistas į veną Dormicum gali lėtinti kvėpavimą ir retinti širdies susitraukimų skaičių. Retkarčiais dėl to sustoja kvėpavimas ir širdies veikla. Siekiant to išvengti, dozės suleidžiamos lėtai ir kiek galima mažesnės.

Kai Dormicum vartojama kūdikiams ar vaikams, būtinas ypatingas atsargumas. Pasakykite gydytojui, jeigu Jūsų vaikas serga širdies liga. Tuomet gydytojas žinos, kad Jus ar Jūsų vaiką reikia daug rūpestingiau nuolat atidžiai stebėti arba specialiai parinkti dozę.

Jaunesniems nei 6 mėnesių pacientams labiau tikėtini kvėpavimo sutrikimai, dėl to jiems dozė bus papildomai didinama palaipsniui ir atidžiai stebimas jų kvėpavimas bei kraujo įsotinimas deguonimi.

Kai Dormicum vartojama premedikacijai, pacientai į vaistą reaguoja labai nevienodai. Dėl to Jus atidžiai stebės, norėdami įsitikinti, kad gaunate Jums tinkamą dozę.

Gauta pranešimų, kad vartojant midazolamo pasitaikė paradoksinių reakcijų ir anterogradinė amnezija (žr. skirsnį „Galimas šalutinis poveikis“).

Ilgalaikis gydymas

Pacientams, kurie ilgai gydomi midazolamu gali atsirasti tolerancija (pakantumas) vaistui (jiems vaistas tampa mažiau veiksmingas) arba priklausomybė nuo vaisto.

Po ilgalaikio gydymo midazolamu (pvz., intensyviosios pagalbos skyriuje) gali atsirasti šių nutraukimo simptomų: galvos skausmas, raumenų skausmas, nerimas, įtampa, neramumas, sumišimas, irzlumas, nemiga, pakitusios emocijos, haliucinacijos ir traukuliai. Gydytojas, norėdamas, kad šių reiškinių Jums nebūtų, dozę mažins palaipsniui.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

Tai ypač svarbu, nes vartojant daugiau negu vieną vaistą tuo pat metu, vartojamų vaistų poveikis gali stiprėti arba silpnėti. Pavyzdžiui, Dormicum poveikį gali stiprinti tokie vaistai, kaip trankviliantai, hipnotikai (miegą sukeliantys vaistai), raminamieji, vaistai nuo depresijos, narkotiniai analgetikai (labai stipriai skausmą mažinantys vaistai), vaistai epilepsijai gydyti, nejautrą sukeliantys vaistai ir kai kurie antihistamininiai (alergijai gydyti) vaistai.

Dormicum poveikį taip pat gali sustiprinti priešgrybeliniai vaistai, antibiotikai, vaistai, vartojami kraujospūdžiui reguliuoti ir virškinimo sutrikimams bei ŽIV gydyti.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia arba manote, kad esate nėščia, būtinai pasakykite gydytojui. Tuomet jis galės nuspręsti, ar šis vaistas Jums tinka.

Jeigu gydytojas nuspręs šį vaistą Jums skirti vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu, gimdymo ar cezario pjūvio metu, Jums gali būti inhaliacijos rizika, o Jūsų kūdikiui – nereguliarus širdies plakimas, žema kūno temperatūra, vangumas ir pasunkėjęs kvėpavimas bei maitinimo sunkumai.

Be to, kūdikiams, kuriuos pagimdė vėlyvesnių nėštumo stadijų metu nuolat benzodiazepinų vartojusios motinos, gali pasireikšti fizinė priklausomybė nuo vaisto ir tam tikra nutraukimo simptomų atsiradimo postnataliniu (po gimimo) periodu rizika.

Midazolamo gali patekti į pieną, dėl to, jeigu Jūs krūtimi maitinate kūdikį, pavartojus midazolamo 24 valandas kūdikio žindyti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nuo šio vaisto Jus gali apimti mieguistumas, užmaršumas arba sutrikti dėmesio koncentravimas ir judesių koordinacija. Tai gali paveikti kvalifikuotų užduočių atlikimą, pvz., gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus. Pavartoję midazolamo turite nevairuoti ar nevaldyti mechanizmų tol, kol visiškai išnyks vaisto poveikis. Kada šią veiklą vėl galite pradėti, patars gydytojas.

Po gydymo į namus Jus visuomet turi palydėti atsakingas suaugęs žmogus.

Alkoholis

Alkoholis gali sustiprinti raminamąjį Dormicum poveikį, dėl to vartojant midazolamo alkoholinių gėrimų gerti negalima. Negerkite alkoholinių gėrimų, kol gydytojas Jums tai leis.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Dozavimas ir vartojimo būdas

Gydytojas parinks Jums tinkamą dozę. Dozės labai skiriasi, ir jos priklausys nuo planuojamo gydymo bei reikiamo raminamojo poveikio. Dozei taip pat turės įtakos Jūsų svoris, amžius, bendra sveikatos būklė, reakcija į vaistą ir kiti vaistai, kurių reikės tuo pat metu vartoti.

Jeigu Jums skiriami stiprūs skausmą malšinantys vaistai, jie bus pavartoti pirmiau, o po to specialiai Jums parinkta Dormicum dozė.

Dormicum suleidžiamas iš lėto, jo švirkščiama į veną, lašinama į veną (infuzija), leidžiama į raumenis arba per tiesiąją žarną.

Šį vaistą turi suleisti tik kvalifikuotas medicinos darbuotojas.

Teisingo vartojimo instrukcija

Dormicum suderinamas su tokiais infuziniais tirpalais:

- 0,9 % natrio chlorido,

- 5 % gliukozės,

- 10 % gliukozės,

- 5 % levuliozės,

- Ringerio tirpalu,

- Hartmano tirpalu.

Dormicum ampulėje esančio tirpalo negalima skiesti 6% Macrodex gliukozės tirpalu.

Dormicum ampulėje esančio tirpalo negalima maišyti su šarminės reakcijos tirpalais. Natrio hidrokarbonato tirpale iškrenta midazolamo nuosėdos.

Siekiant išvengti galimo nesuderinamumo su kitais tirpalais, Dormicum ampulėje esančio tirpalo negalima maišyti su kitais tirpalais, išskyrus tuos, kurie nurodyti aukščiau.

Dormicum ampulėje esantis tirpalas skirtas tik vienkartiniam vartojimui. Bet koks nesuvartotas tirpalas sunaikinamas.

Prieš vartojimą tirpalą reikia apžiūrėti. Turi būti vartojami tik skaidrūs, be plaukiojančių dalelių tirpalai.

Pavartojus per didelę Dormicum dozę

Vaistą Jums suleis gydytojas. Jeigu Jūs galvojate, kad gavote pernelyg daug vaisto, prašom pasakyti savo gydytojui.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Dormicum, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Gauta pranešimų, kad labai retai atsirado toliau išvardytų nepageidaujamų reiškinių.

Imuninės sistemos sutrikimai: bendrosios alerginės reakcijos (odos reakcijos, širdies ir kraujo sistemos reakcijos, švokštimas, taip pat anafilaksinis šokas, kuris yra gyvybei grėsminga alerginė reakcija).

Psichikos sutrikimai: sumišimas, euforija (pernelyg gera savijauta), haliucinacijos. Pranešta apie paradoksines reakcijas, pvz., sujaudinimą, raumenų spazmus ir drebulį, neramumą, priešiškumą, įniršį, agresiją, susijaudinimą ir grasinimą smurtu. Šių reiškinių dažniau pastebėta, kai vartotos didelės dozės arba vaisto suleidžiama pernelyg greitai. Šios reakcijos dažnesnės vaikams ir pagyvenusiems pacientams.

Priklausomybė: po ilgalaikio vaisto vartojimo į veną pacientams gali pasireikšti priklausomybė nuo Dormicum. Siekiant išvengti abstinencijos simptomų, įskaitant traukulius, svarbu, kad Jūs liautumėtės vartoti vaisto palaipsniui mažindami dozę (žr. 2 skyrių „KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DORMICUM – Ilgalaikis gydymas“).

Nervų sistemos sutrikimai: mieguistumas ir ilgalaikis raminamasis poveikis, sumažėjęs budrumas, nuovargis, galvos skausmas, svaigulys, blogesnė judesių koordinacija. Gauta pranešimų apie laikiną atminties netekimą. Šio reiškinio trukmė priklausys nuo to, kiek Dormicum Jūs gavote; tai Jūs patirsite po gydymo. Pavieniais atvejais šis poveikis truko ilgiau.

Traukulių dažniau atsirado neišnešiotiems kūdikiams ir naujagimiams.

Širdies sutrikimai: sunkių sutrikimų pasitaikė retai; tai širdies priepuolis (sustojimas), žemas kraujospūdis, pakitęs širdies plakimų skaičius, išsiplėtusios kraujagyslės (pavyzdžiui paraudimas ir karščio pojūtis, apalpimas bei galvos skausmas).

Kvėpavimo sutrikimai: retkarčiais pasitaikė sunkių sutrikimų, įskaitant kvėpavimo komplikacijas (kartais sukeliančias kvėpavimo sustojimą), dusulį, staigų kvėpavimo takų nepraeinamumą (gerklų spazmą), žagsėjimą.

Gyvybei gresiantys sutrikimai labiau tikėtini vyresniems nei 60 metų suaugusiesiems ir tiems pacientams, kurie serga kvėpavimo ligomis ar turi skundų dėl širdies veiklos, ypač jei vaisto suleidžiama pernelyg greitai arba didelė dozė.

Virškinimo trakto sutrikimai: pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas.

Odos sutrikimai: odos bėrimas, dilgėlinė, niežulys.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai: paraudimas, odos patinimas, kraujo krešuliai ir skausmas injekcijos vietoje (eritema, tromboflebitas ir trombozė).

Pagyvenusiems benzodiazepinų (vaistų, kurie veikia raminamai, sukelia mieguistumą arba miegą) vartotojams yra padidėjusi pagriūvimų ir kaulų lūžių rizika.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

5. KAIP LAIKYTI DORMICUM

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ampules laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Praskiestas tirpalas chemiškai ir fiziškai išlieka stabilus 24 valandas kambario temperatūroje arba 3 dienas 5°C temperatūroje.

Mikrobiologiniu požiūriu preparatą reikia suvartoti nedelsiant. Jeigu nesuvartojamas tuoj pat, už laikymo laiką ir sąlygas iki vartojimo atsako vartotojas, ir tai normaliai turi trukti ne ilgiau kaip 24 valandas laikant 2-8°C temperatūroje, nebent skiedžiama kontroliuojamomis ir įteisintomis aseptinėmis sąlygomis.

Ant ampulės etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Dormicum vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Jei ampulė arba įpakavimas pažeisti, Dormicum vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Dormicum sudėtis

Veiklioji medžiaga yra midazolamas. Kiekvienoje ampulėje yra 5 mg midazolamo (hidrochlorido pavidalu)/1 ml injekcinio tirpalo.

- Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, vandenilio chlorido rūgštis, natrio hidroksidas ir injekcinis vanduo.

- Šiame vaistiniame preparate yra mažiau nei 1 mmol natrio (23 mg) ampulėje, t.y. jis iš esmės yra be natrio.

Dormicum išvaizda ir kiekis pakuotėje

Bespalvio stiklo ampulėje yra skaidrus bespalvis injekcinis tirpalas.

Kartoninėje dėžutėje yra 10 stiklo ampulių po 1 ml.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB „Roche Lietuva“

J. Jasinskio g. 16B, LT-01112 Vilnius

Lietuva

Gamintojas

Roche Latvija SIA

Gunara Astras 8b, Riga LV-1082

Latvija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB “Roche Lietuva”J.Jasinskio 16B, LT-01112 Vilnius, LietuvaTel. +370 52546799


"Dormicum 5mg/ml injekcinis tirpalas N10" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.82 Kaunas

A.Juozapavičiaus pr. 84A, Kaunas
(8 620) 50 470
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.46 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Bajorų g. 10/A.Stulginskio g. 63, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 17:00 VII 08:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 79 Kaunas Hipodromo
Visuomenės vaistinė
Hipodromo g. 17/Skuodo g. 30, Kaunas
(8 37) 74 65 09
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.78 Kaunas

Taikos pr. 81, Kaunas
(8 613) 78 895
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.307 Kaunas

Savanorių pr. 321, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 430 Vilnius Gabijos

Gabijos g.34, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 445 Elektrėnai Draugystės

Draugystės g. 13, Elektrėnai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.108, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Antakalnio g. 42-34, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 20:00 VII 10:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 157 Prienai Birštono
Visuomenės vaistinė
Birštono g. 18, Prienai
(8 319) 60 391
Darbo laikas: I - V 08:00 - 18:00 VI 09:00 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena