E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Donepezil Orion 10mg tabletės N28

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psichoanaleptikai
Pavadinimas: Donepezil Orion 10mg tabletės N28
Veikliosios medžiagos: Donepezil - 10mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Orion
ATC kodas N06DA02
Vidutinė kaina: 5,79 Eur (19,99 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Donepezil Orion (donepezilo hidrochloridas) priklauso vaistų, vadinamų acetilcholinesterazės inhibitoriais, grupei. Smegenyse donepezilas didina medžiagos acetilcholino, susijusio su atminties funkcija, koncentraciją, kadangi laipsniškai slopina acetilcholino skilimą.

Jis skiriamas žmonėms, kuriems diagnozuota lengva ar vidutinio sunkumo Alzheimerio (Alzheimer) liga (lėtinė psichikos liga), demencijos (racionalaus elgesio sutrikimo) simptomams gydyti. Šie simptomai susiję su sustiprėjusiu atminties netekimu, sumišimu ir elgesio sutrikimu. Kenčiantys nuo Alzheimerio (Alzheimer) ligos junta, kad kasdienė normali veikla tampa vis sunkesnė ir sunkesnė.

Vaistą gali vartoti tik suaugę pacientai.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Donepezil Orion vartoti negalima

jeigu yra alergija donepezilo hidrochloridui, piperidino dariniams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Donepezil Orion, jeigu:

sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa;

buvo arba pasireiškia traukulių ar konvulsijų;

sergate širdies liga, pavyzdžiui, sutrikęs arba labai lėtas Jūsų širdies ritmas;

sergate astma (dusuliu) arba kita lėtine plaučių liga;

kada nors buvo bet kokių kepenų sutrikimų sirgote hepatitu (gali tekti sumažinti Jums skiriamą dozę);

jeigu Jums sunku šlapintis arba sergate inkstų liga.

Taip pat pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia.

Jeigu Donepezil Orion vartojimo metu Jums atsirado bent viena iš anksčiau išvardytų būklių, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kiti vaistai ir Donepezil Orion

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu kartu su Donepezil Orion vartojate bet kurių iš toliau išvardytų vaistų, visada pasakykite gydytojui arba vaistininkui:

kitokių vaistų nuo Alzheimerio (Alzheimer) ligos (pvz., galantamino ar rivastigmino);

vaistų nuo skausmo arba vaistų, vartojamų artritui gydyti, pvz., acetilsalicilo rūgšties (aspirino), nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NSAID), pvz., ibuprofeno ir diklofenako;

anticholinerginio poveikio vaistų, pvz., tolterodino;

antibiotikų, pavyzdžiui, eritromicino ar rifampicino;

vaistų grybeliui gydyti, pavyzdžiui, ketokonazolo ar itrakonazolo (grybelius naikinančių arba stabdančių jų augimą vaistų);

raumenis atpalaiduojančių vaistų, pavyzdžiui, diazepamo, sukcinilcholino;

antidepresantų (vaistų depresijai gydyti), pavyzdžiui, fluoksetino;

vaistų traukuliams gydyti (vaistų neleidžiančių atsirasti tam tikriems traukulių tipams), pavyzdžiui, fenitoino arba karbamazepino;

vaistų širdies ligoms gydyti, pavyzdžiui, chinidino, beta adrenoblokatorių (propranololo ir atenololo);

bendrųjų anestetikų.

Jeigu Jums bus atliekama operacija ir operuojant reikės bendrinės nejautros (narkozės), pasakykite gydytojui ir gydytojui anesteziologui, kad vartojate Donepezil Orion.

Pacientams, sergantiems inkstų liga, nesunkia ar vidutinio sunkumo kepenų liga, Donepezil Orion vartoti galima. Jei sergate inkstų arba kepenų liga, pirmiausiai apie tai pasakykite gydytojui. Pacientams, sergantiems sunkia kepenų liga, Donepezil Orion vartoti negalima.

Donepezil Orion vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Donepezil Orion reikia vartoti užsigeriant skysčiu (stikline vandens). Maistas vaisto poveikio neveikia. Vartojant Donepezil Orion alkoholio reikėtų nevartoti, nes jis gali keisti donepezilo poveikį.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Donepezil Orion nėščioms moterims vartoti nerekomenduojama.

Kūdikio maitinimo krūtimi laikotarpiu Donepezil Orion vartoti negalima.

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Alzheimerio (Alzheimer) liga gali sutrikdyti Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, taigi šia veikla Jums užsiimti negalima, nebent gydytojas Jums pasakys, kad tai yra saugu. Be to, šis vaistas gali sukelti nuovargį, galvos svaigimą ir raumenų mėšlungį, jeigu tai pajusite, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

Donepezil Orion sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jums skiriamo vaisto stiprumas gali būti keičiamas. Tai priklausys nuo to, kiek laiko Jūs vartojate šį vaistą ir ką rekomenduos Jūsų gydytojas. Įprastai gydymas pradedamas viena donepezilo hidrochlorido 5 mg doze kiekvieną vakarą. Po mėnesio gydytojas gali Jums paskirti gerti 10 mg dozę kiekvieną vakarą. Didžiausia rekomenduojama dozė yra 10 mg kiekvieną vakarą.

Donepezil Orion tabletę vartokite per burną, užgerdami vandeniu, vakare, prieš eidami miegoti.

Kokia Donepezil Orion vartojimo trukmė?

Jūs privalote visada vykdyti gydytojo ar vaistininko nurodymus, kaip ir kada vartoti vaisto. Nekeiskite dozės, prieš tai nepasitarę su gydytoju. Gydytojas arba vaistininkas Jums patars, kiek laiko vartoti paskirtas tabletes. Jums reikės periodiškai lankytis pas gydytoją, kad jis galėtų peržiūrėti gydymą ir įvertinti Jūsų simptomus.

Ką daryti pavartojus per didelę Donepezil Orion dozę?

Nevartokite daugiau tablečių negu Jums rekomenduota vartoti kiekvieną dieną.

Jeigu Jūs išgėrėte daugiau negu reikėjo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jeigu negalite su juo susisiekti, iš karto skambinkite greitajai medicinos pagalbai. Visada su savimi į ligoninę pasiimkite tablečių ir pakuotę, taip gydytojas greičiau supras, ką Jūs vartojote. Perdozavimo simptomai yra šie: šleikštulys ir noras vemti, seilėtekis, prakaitavimas, lėtas širdies ritmas, žemas kraujospūdis (atsistojus pasireiškia lengvas svaigimas ar svaigulys), kvėpavimo sutrikimas, sąmonės netekimas ir traukuliai arba konvulsijos.

Pamiršus pavartoti Donepezil Orion

Jei pamiršote pavartoti vaisto, kitą dieną įprastu laiku išgerkite vieną tabletę. vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę. Jei ilgiau, kaip savaitę užmiršote vartoti vaistą, prieš pradedant jo vėl vartoti, pasitarkite su gydytoju.

Nustojus vartoti Donepezil Orion

Nenutraukite vaisto vartojimo, nebent taip patars Jūsų gydytojas. Nustojus vartoti Donepezil Orion, donepezilo sukeltas gydomasis poveikis palaipsniui mažės.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Yra pranešimų apie pasireiškusį toliau išvardytą šalutinį poveikį pacientams, vartojantiems Donepezil Orion.

Sunkus šalutinis poveikis

Jeigu Jums pasireiškė toliau nurodytas sunkus šalutinis poveikis, privalote nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes Jums gali prireikti neatidėliotinos medicininės pagalbos.

Kepenų pažeidimas, pvz., kepenų uždegimas (hepatitas). Hepatito simptomai yra šie: šleikštulys ar noras vemti, apetito nebuvimas, bendra bloga savijauta, karščiavimas, niežulys, odos ir akių pageltimas, tamsi šlapimo spalva (ji pasireiškia ne daugiau, kaip 1 iš 1000 žmonių).

Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa, kurios simptomai yra tokie: skrandžio skausmas ir tarp bambos ir krūtinkaulio atsiradęs diskomforto (nevirškinimo) pojūtis (pasireiškia ne daugiau, kaip 1 iš 100 žmonių).

Kraujavimas į skrandį ar žarnyną, todėl išmatos tampa juodos, lyg degutas, arba dėl akivaizdaus kraujavimo iš tiesiosios žarnos (gali pasireikšti ne daugiau, kaip 1 iš 100 žmonių).

Traukuliai arba konvulsijos (gali pasireikšti ne daugiau, kaip 1 iš 100 žmonių.

Karščiavimas su raumenų sąstingiu, prakaitavimas arba sąmonės sutrikimas (tai vadinama piktybiniu neurolepsiniu sindromu). Jis pasireiškia ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių.

Raumenų silpnumas, jautrumas ar skausmas, ypač jei tuo pat metu pasireiškia bloga bendroji savijauta ar karščiavimas arba patamsėja šlapimas. Tokį poveikį gali sukelti nenormalus raumenų irimas, kuris gali būti pavojingas gyvybei ir sukelti inkstų sutrikimų (tokia būklė vadinama rabdomiolize) (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 000 žmonių).

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

viduriavimas; pykinimas;
galvos skausmas.

Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

peršalimas;nuovargis; nemalonūs pilvo pojūčiai;
apetito praradimas; bėrimas;
haliucinacijos (matymas ar girdėjimas dalykų, kurių realiai čia nėra); niežulys;
susijaudinimas; raumenų mėšlungis;
agresyvus elgesys; nekontroliuojamas šlapinimasis;
apalpimas;
svaigulys; skausmas;
vėmimas;nemiga (sunkumas užmigti); nelaimingas atsitikimas (pacientai gali būti labiau linkę kristi ir atsitiktinai susižaloti);
neįprasti sapnai, įskaitant košmarus.

Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)

retas širdies ritmas;kreatinkinazės aktyvumo kraujyje padidėjimas (kreatinkinazė dalyvauja raumenų medžiagų apykaitoje).

Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1 000 žmonių)

judėjimo sutrikimai, pavyzdžiui, drebulys ar tremoras, raumenų sustingimas arba nevalingi judesiai, įprastai, ypač veido srities arba liežuvio, tačiau gali būti ir galūnių;širdies blokada.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Donepezil Orion sudėtis

Veiklioji medžiaga yra donepezilo hidrochloridas.

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg donepezilo hidrochlorido, atitinkančio 4,56 mg donepezilo.

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg donepezilo hidrochlorido, atitinkančio 9,12 mg donepezilo.

Pagalbinės medžiagos yra:

Tabletės šerdis

Laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, hidroksipropilceliuliozė, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas.

Tabletės plėvelė

Hipromeliozė 2910 (E464), titano dioksidas (E171), propilenglikolis, talkas.

Donepezil Orion išvaizda ir kiekis pakuotėje

5 mg. Baltos, apvalios, apie 7,5 mm diametro plėvele dengtos tabletės.

10 mg. Baltos, apvalios, apie 9,3 mm diametro plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra laužimo vagelė. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Pakuotėse yra 14, 28, 56, 84, 98 ir 112 tablečių (vienoje lizdinėje plokštelėje jų yra 14).

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Orion Corporation

Orionintie 1

FI-02200 Espoo

Suomija

Gamintojas

Orion Corporation, Orion Pharma

Orionintie 1

FI-02200 Espoo

Suomija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

UAB „ORION PHARMA“

Kubiliaus g. 6

LT-08234 Vilnius

Tel. + 370 5 2769 499

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Čekija, Slovakija, Suomija, Švedija, Vengrija, Estija, Latvija ir Lietuva – Donepezil Orion

Lenkija  Doneprion

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-12-18

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/."Donepezil Orion 10mg tabletės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nigra vaistinė, UAB filialas Jankaus

M.Jankaus g. 10, Šilutė
(8 441) 53 557
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.207 Vilnius

L.Asanavičiūtės g. 29, Vilnius
(8 5) 26 31 427
Darbo laikas: I - V 07:30 - 21:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.11 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Mindaugo g. 11, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Smiltyninio Šlamučio vaistinė, UAB

Savanorių pr. 177 , Kaunas
(8 37) 33 26 43
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 408 Pasvalys Geležinkeliečių

Geležinkeliečių g. 70, Pasvalys
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 86 Tauragė Gedimino 21
Visuomenės vaistinė
Gedimino g. 21a, Tauragė
(8 446) 51 168
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 16:00 VII 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.170 Šiauliai
Gamybinė visuomenės vaistinė
Varpo g. 27 , Šiauliai
(8 41) 59 82 00
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.269 Vilnius

Pilaitės pr. 31, Vilnius
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.270 Vievis

Bažnyčios g. 6, Vievis
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena