E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Convulex 100mg/ml injekcinis tirpalas 5ml N5

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Antiepilepsiniai vaistai
Pavadinimas: Convulex 100mg/ml injekcinis tirpalas 5ml N5
Veikliosios medžiagos: Valproic acid - 500mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: GL Pharma
ATC kodas N03AG01
Vidutinė kaina: 32,6 Eur (112,56 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Valproinė rūgštis ir jos natrio druska yra vaistas epilepsijai gydyti, struktūrinėmis savybėmis nepanašus jokiam kitam traukulius slopinančiam vaistui.

Convulex injekcinis tirpalas vartojamas epilepsijai gydyti tais atvejais, kai laikinai neįmanoma vartoti geriamąją valproinę rūgštį:

esant generalizuotiems epilepsijos priepuoliams: absansams, miokloniniams ir toniniams-kloniniams, atoniniams, mišriems traukuliams;

esant daliniams paprastiems ar kompleksiniams epilepsijos priepuoliams, antriniams generalizuotiems traukuliams,

esant simptominėms ir kriptogeninėms vaikų amžiaus epilepsijoms, įskaitant West‘o, ir Lennox-Gastaut sindromus.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Convulex injekcinio tirpalo vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) natrio valproatui arba bet kuriai pagalbinei Convulex medžiagai;

- jei sirgote Jūs ar Jūsų artimiausi giminės sunkia kepenų liga, iš dalies susijusia su vaistų vartojimu;

- jei nustatytas sunkus kepenų (pvz., kepenų porfirija) ar kasos funkcijos sutrikimas;

- jei buvo nustatyti broliams ar seserims sunkūs kepenų pažeidimai, atsiradę dėl valproinės rūgšties vartojimo ir sukėlę mirtį.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- vaikams, kuriems reikalingas gydymas dar kitais vaistais nuo epilepsijos;

- vaikams ir paaugliams, kuriems nustatytos kelios papildomos ligos, yra sunki epilepsijos forma;

- esant kaulų čiulpų pažeidimui;

- sergant paveldimomis medžiagų apykaitos ligomis dėl fermentų stokos;

- esant hipoproteinemijai;

- sergant sistemine raudonąja vilklige.

Ypatingi įspėjimai

Kepenų ir kasos pažeidimai

Vaikams iki 15 metų, bet ypač – kūdikiams ir vaikams iki 3 metų, sergantiems sunkia epilepsijos forma galimi kepenų pažeidimai. Pavojus padidėja, jei jie vienu metu gydomi keliais vaistais nuo epilepsijos arba jei jiems nustatytas smegenų pažeidimas, psichikos vystymosi sutrikimas ir (arba) paveldima medžiagų apykaitos liga. Dažniausiai kepenų pažeidimų buvo stebėta per pirmuosius 6 gydymo mėnesius, ypač tarp 2-12 savaitės, ir tuomet, kai kartu buvo skiriama kitų vaistų nuo epilepsijos.

Tėvai arba kiti ligonius prižiūrintys asmenys turi atidžiai stebėti ligonį ir nedelsiant pranešti gydytojui apie pastebėtus neįprastus simptomus.

Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip valproinė rūgštis, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Epilepsijos gydymo pradžioje, derinant Convulex injekcinį tirpalą su kitais vaistais nuo epilepsijos, reikia kontroliuoti vaisto kiekį kraujo serume, kad, prireikus, būtų galima koreguoti vaisto dozę.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kurį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo laikotarpiu gydymo valproatais be gydytojo nurodymo nutraukti negalima, nes staigus vartojimo baigimas ar nekontroliuojamas dozės sumažinimas gali sukelti epilepsijos traukulius, kurie gali pakenkti nėščiajai ir (arba) negimusiam vaikui.

Vartojant valproinės rūgšties preparatus planuojant nėštumą reikia pasitarti su gydytoju. Valproatas prasiskverbia pro placentą ir jo koncentracija vaisiaus kraujo plazmoje didesnė negu motinos.

Įtarus nėštumą arba jį nustačius dėl tolesnio vaisto vartojimo, dozių reikia nedelsiant pasitarti su gydytoju.

Nėštumo metu gali prireikti kontroliuoti vaisto koncentraciją kraujo serume, todėl reikia laikytis visų gydytojo nurodymų.

Valproinės rūgšties patenka į motinos pieną; esant stabiliai koncentracijai, motinos piene yra iki 1-3 % motinos kraujo plazmos kiekio. Tai nesukelia vaikui pavojaus, todėl dažniausiai nereikia nustoti žindyti .

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pradėjus vartoti natrio valproato, vartojant jo didelę dozę ir (arba) derinant su kitais vaistais, veikiančiais CNS, gali pasireikšti mieguistumas, suglumimas, sutrikti reakcijos greitis tokiu intensyvumu, kad gali sumažėti gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus. Šie pakitimai gali sustiprėti, jei kartu vartojama alkoholio.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Convulex injekcinį tirpalą visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Paros dozė parenkama individualiai, priklauso nuo amžiaus, kūno svorio ir individualaus jautrumo valproatams.

Kai vaisto lėtai švirkščiama į veną, rekomenduojama natrio valproato dozė yra 5-10 mg/kg kūno svorio. Suaugusiesiems tai atitinka apytikriai 500 mg natrio valproato arba vieną ampulę 65 kg svorio pacientui. Jei vaisto infuzuojama, rekomenduojama natrio valproato dozė yra 0,5-1 mg/kg kūno svorio per valandą.

Pereinant nuo vartojimo geriant į vartojimą švirkščiant į veną, vaisto dozę galima skirti santykiu 1:1; Convulex injekcinį tirpalą reikėtų sušvirkšti praėjus 12 valandų po to, kai vaisto buvo išgerta; vaisto galima sušvirkšti arba infuzuoti į veną.

Infuzijos greitis

Kai viena ampulė (atitinka 500 mg natrio valproato) ištirpinama 500 ml infuzijų tirpale, infuzijos greitis yra 1 ml/kg kūno svorio per valandą.

Vartojimo metodas ir trukmė

Convulex injekcinį tirpalą reikia švirkšti tik į veną palengva (3-5 minutes) arba infuzuoti (nuolat arba po nedidelę dozę). Vartoti galima tik skaidrų bespalvį ar truputį gelsvą tirpalą.

Švirkščiant kitus vaistus į veną kartu su Convulex injekciniu tirpalu, jį reikia švirkšti per atskirą kateterį, nes galima nesuderinamumo reakcija.

Pavartojus per didelę Convulex injekcinio tirpalo dozę

Perdozavimo būdingi požymiai yra suglumimas, centrinės nervų sistemos slopinimas (kartais intensyvėja iki komos), raumenų silpnumas, vangūs refleksai arba jų išnykimas. Pasitaikė pavienių atvejų, kai buvo sumažėjęs kraujospūdis, susiaurėjo vyzdžiai, buvo nereguliari širdies veikla ir nereguliarus kvėpavimas, smegenų paburkimas (edema) ir padidėjęs intrakranijinis spaudimas, padidėjęs kraujo rūgštingumas, padidėjęs natrio kiekis kraujyje.

Didelė vaisto koncentracija kraujo plazmoje gali sukelti suaugusiųjų ir vaikų neurologinius sutrikimus – traukulių padažnėjimą, elgesio pakitimus.

Perdozavus reikia taikyti bendrąsias priemones, skatinančias vaisto išsiskyrimą iš organizmo ir kitas gyvybę palaikančias priemones.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Convulex injekcinis tirpalas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dažniau tokių pokyčių esti vaistą pradėjus vartoti.

Sušvirkštus Convulex injekcinio tirpalo kartais po kelių minučių atsiranda pykinimas, svaigulys, tačiau greitai pranyksta. Netyčia sušvirkštus į arteriją ar šalia venos gali atsirasti audinių pažeidimų,

pavieniais atvejais pasitaiko odos reakcijų vaisto sušvirkštimo vietoje (pvz., uždegimas apie sušvirkštimo vietą, patinimas).

Virškinimo trakto sutrikimai

Valproinės rūgšties preparatai retai gali sukelti virškinimo trakto sutrikimus (pvz., žagsėjimą, seilėtekį, viduriavimą, vartojimo pradžioje – pykinimą, skausmą skrandžio plote).

Retais atvejais pakinta skonio pojūtis, padidėja arba sumažėja apetitas, padidėja arba sumažėja kūno svoris. Pasitaiko kepenų veiklos sutrikimų, ypač vaikams, kurie pasireiškia silpnumo pojūčiu, apatija, apetito stoka, letargija, pykinimu, besikartojančiu vėmimu, neaiškios kilmės pilvo skausmais, viso kūno ar vietiniais patinimais; gali būti sąmonės pritemimas su suglumimu, neramumas, judesių sutrikimai.

Nervų sistemos sutrikimai

Vartojant valproinės rūgšties preparatus pasitaiko centrinės nervų sistemos sutrikimų: pavieniais atvejais – galvos skausmas, mieguistumas, svaigulys, galūnių drebėjimas ir dilgčiojimo (parestezijos) pojūtis. Retai pasitaikė padidėjęs raumenų tonusas (spastika) ir sutrikusi judesių koordinacija, dirglumas, padidėjęs aktyvumas, haliucinacijos, spengimas ausyse, laikinas arba pastovus klausos sutrikimas (nors priežastinio ryšio su vaisto vartojimu nenustatyta).

Kai vartojamo vaisto dozė didinama pernelyg greitai, kartu vartojami kiti vaistai nuo traukulių, ypač fenobarbitalis, retai pasitaikė suglumimas, sąmonės pritemimas. Šie pakitimai dažniausiai išnyksta nustojus vaistą vartoti arba sumažinus jo dozę.

Kai valproinės rūgšties preparatai derinami su kitais vaistais nuo epilepsijos, ypač fenitoinu, gali atsirasti smegenų pažeidimo požymių: dažnesni traukuliai, veržlumo stoka, stuporas, raumenų silpnumas), motorikos sutrikimai, sunkūs bendri EEG pakitimai.

Pavieniais atvejais pasitaiko laikina silpnaprotystė dėl grįžtamojo pobūdžio smegenų atrofijos.

Labai retai pasitaiko Parkinsono sindromas.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Retai pasitaiko kraujavimas; tai dažniau pasitaiko, kai vartojamos didelės vaisto dozės.Pavieniais atvejais, ypač vaikams, sumažėja trombocitų arba leukocitų skaičius; šie požymiai dažnai pranyksta tęsiant vaisto vartojimą, bet visuomet pranyksta jei baigiama vartoti vaisto. Pavieniais atvejais dėl pakitusios kaulų čiulpų funkcijos gali sumažėti limfocitų, neutrofilų, visų kraujo dalelių, eritrocitų skaičius.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Pavieniais atvejais gali būti odos reakcijų (dauginė eritema), pakisti imuninės sistemos apsauginė veikla (smulkiųjų kraujagyslių uždegimas, raudonoji vilkligė). Pasitaiko pavienių pranešimų apie alergines reakcijas. Aprašyti labai reti sunkių odos reakcijų (Stivenso-Džonsono sindromo, toksinės odos epidermolizės, Lajelio sindromo) atvejai.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Retais atvejais vaikams sutriko šlapinimasis.

Tyrimai

Pavieniais atvejais pakito su kepenų funkcija susijusių fermentų kiekis, gliukozės, aminorūgščių, fosfatų ir šlapimo rūgšties kiekis šlapime.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Praskiesto tirpalo tinkamumo laikas yra 24 valandos, laikant preparatą 20 - 25 °C temperatūroje.

Ant ampulės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Convulex injekcinio tirpalo sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra natrio valproatas. 1 ml tirpalo yra 100 mg natrio valproato, atitinkančio 86,78 mg valproinės rūgšties. Vienoje ampulėje yra 500 mg natrio valproato (tai atitinka 433,9 mg valproinės rūgšties).

- Pagalbinės medžiagos yra dinatrio fosfato dodekahidratas, natrio hidroksidas, injekcinis vanduo.

Convulex injekcinio tirpalo išvaizda ir kiekis pakuotėje

Convulex 100 mg/ml injekcinis tirpalas / koncentratas injekciniam tirpalui yra bespalvis ir skaidrus.

Pakuotėje yra 5 ampulės, kiekvienoje iš jų yra po 5 ml tirpalo.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Gerot Pharmazeutika Ges.m.b.H.

Arnethgasse 3

A-1160 Vienna

Austrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „LANNACHER VILNIUS“A.Jakšto g. 12LT-01105 VilniusTel. + 370 5 2610705office@lannacher.lt


"Convulex 100mg/ml injekcinis tirpalas 5ml N5" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena