E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Citalopram Actavis 40mg tabletės N28

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psichoanaleptikai
Pavadinimas: Citalopram Actavis 40mg tabletės N28
Veikliosios medžiagos: Citalopram - 40mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Actavis
ATC kodas N06AB04
Vidutinė kaina: 11,27 Eur (38,91 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Citalopramas priklauso antidepresantų, vadinamųjų selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI), grupei. Tokie vaistai galvos smegenyse specifiškai slopina serotonino patekimą į neuroną ir sunormina šios nervinį impulsą perduodančios medžiagos kiekį. Serotonino apykaitos sutrikimas galvos smegenyse yra svarbus depresijos ar į ją panašaus sutrikimo atsiradimo veiksnys.

Citalopramu gydoma depresija ir panikos sutrikimas, pasireiškiantis kartu su agorafobija (atvirų erdvių baime) arba be jos.

Gydytojas šio medikamento gali skirti ir kitai ligai gydyti. Vaisto visuomet reikia vartoti laikantis jo nurodymų.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Citalopram Actavis vartoti negalima:

- jeigu yra alergija citalopramui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu vartojate arba paskutines 2 savaites vartojote vaistų, vadinamųjų monoaminooksidazės inhibitorių (dar kitaip vadinamų MAOI, kurie irgi vartojami depresijai gydyti). MAOI grupei priklauso tokie vaistai kaip selegilinas, fenelzinas, iproniazidas, izokarboksazidas, nialamidas, tranilciprominas ir moklobemidas. Jeigu gydytojas vietoj citalopramo skiria vartoti MAO inhibitorių, jų galima pradėti gerti praėjus ne mažiau kaip 7 paroms po citalopramo vartojimo nutraukimo.;

Jūsų gydytojas Jums paaiškins, kaip pradėti gerti Citalopram Actavis, kai nustosite vartoti MAOI (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Citalopram Actavis“);

jeigu vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra linezolido (vaistas infekcijoms gydyti) (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Citalopram Actavis“);

jeigu yra įgimtas arba buvo atsiradęs širdies ritmo sutrikimas (jis nustatomas EKG, t. y. širdies veiklą įvertinančiu tyrimu);

jeigu vartojate vaistų nuo širdies sutrikimų ar vaistų, kurie gali keisti širdies ritmą (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Citalopram Actavis“).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Vaikai ir jaunesni nei 18 metų paaugliai:

Citalopram Actavis paprastai jiems nerekomenduojamas. Atkreipkite dėmesį, kad šios klasės vaistais gydomiems jaunesniems kaip 18 metų pacientams yra didesnė šalutinių reiškinių, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausiai agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) rizika. Nepaisant to, gydytojas gali paskirti Citalopram Actavis jaunesniam kaip 18 metų ligoniui, jei nusprendžia, kad toks gydymas tinkamiausias. Jei gydytojas išrašė Citalopram Actavis jaunesniam kaip 18 metų pacientui ir jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, kreipkitės į gydytoją. Jei tokiam pacientui, vartojančiam Citalopram Actavis, pasireiškė ar pasunkėjo kuris nors iš pirmiau išvardytų simptomų, pasakykite gydytojui. Trūksta ilgalaikio saugumo duomenų apie šio vaisto poveikį vaikų ir paauglių augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

Citalopram Actavis vartoti atsargiai:

• jeigu Jūs gydotės panikos priepuolius. Pradėjus gydymą gali sustiprėti nerimo simptomai. Ši reakcija tęsiant gydymą paprastai per dvi savaites sumažėja. Gydytojas dozę gali Jums priderint (žr. skyrių „Kaip vartoti Citalopram Actavis“.

• jeigu esate sirgę maniakine depresija. Gydymo Citalopram Actavis metu Jums gali prasidėti maniakinė fazė. Tai pasireiškia neįprastomis ir dažnai besikeičiančiomis idėjomis, nepagrįstu linksmumu ir intensyvia fizine veikla. Jeigu tai patiriate, kreipkitės į savo gydytoją.

• jeigu sergate cukriniu diabetu. Gali tekti keisti vaistų nuo cukrinio diabeto dozes.

• serga epilepsija. Jei patirsite priepuolius ar jums padažnės traukuliai, reikėtų nebevartoti citalopramo.

jeigu Jums pasireiškia tokie simptomai, kaip nemalonus ir bepriežastinis neramumas, susijaudinimas ir poreikis judėti, dažnai lydymas nesugebėjimo ramiai sėdėti ar stovėti. Šie simptomai dažniausiai gali pasireikšti keliomis pirmosiomis gydymo savaitėmis.

jeigu vartojate vaistų, kurie Jūsų organizme jungiasi prie serotonino receptorių (turi serotonerginį poveikį), tokių kaip sumatriptanas ar kiti triptanai, tramadolis, oksitriptanas ir triptolanas. Žr. skyrių „Kiti vaistai ir Citalopram Actavis“.

jei vartojate vaistų, vadinamų selektyviais grįžtamaisiais MAO-A inhibitoriais (monoamino oksidazės A inhibitoriais, vartojamais psichikos sutrikimams gydyti). Žiūrėkite skyrių „Citalopram Actavis vartoti draudžiama“ bei „Kiti vaistai ir Citalopram Actavis“.

jei kraujo tyrimas parodo, kad sumažėjo natrio kiekis kraujyje. Tai pasireiškia nuovargiu, sutrikimu ir raumenų trūkčiojimu. Šio tipo medikamentai retai sukelia natrio kiekio sumažėjimą kraujyje, ypač pagyvenusioms moterims. Natrio kiekis normalizuojasi nutraukus gydymą.

• kuriems anksčiau buvo kraujavimo sutrikimų.

Ypatingai atkreipkite dėmesį, jeigu vartojate kraują skystinančių preparatų, pvz., aspirino (acetilsalicilo rūgšties) arba nesteroidinių vaistų nuo uždegimo ir skausmo, t. y. analgetikų (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Citalopram Actavis“).

• kuriems taikoma elektros traukulių terapija.

• jeigu vartojate žolinių preparatų, kurių sudėtyje yra jonažolės (Hypericum perforatum) žolės.

Jums gali pasireikšti stipresnis pašalinis poveikis (žr.skyrių „Kitų vaistų vartojimas“)

• jeigu sergate sunkia kepenų ar inkstų liga. Gydytojas gali sumažinti dozę arba nutraukti gydymą.

• jeigu sergate tokiomis psichikos ligomis kaip psichozė ar depresijos epizodai.

• jeigu Jums yra širdies būklė, vadinama „QT intervalo pailgėjimu“, arba jei ši būklė yra kam nors iš Jūsų kraujo giminaičių.

jeigu yra ar buvo širdies sutrikimų arba neseniai patyrėte miokardo infarktą;

jeigu ramybės metu Jūsų širdis plaka retai ir (arba) jei organizme trūksta druskų (tokį poveikį gali sukelti ilgalaikis sunkus viduriavimas ar vėmimas arba diuretikų, t. y. šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų, vartojimas);

jeigu Jūsų širdis plaka dažnai ar neritmiškai arba jei pasireiškia alpulys, kolapsas ar galvos svaigimas stojantis (tai gali būti nenormalaus širdies plakimo požymiai).

Jei Jūsų kraujyje mažas kalio ar magnio kiekis (hipokalemija/ hipomagnesemija).

Jei sergate uždarojo kampo glaukoma arba sirgote glaukoma.

Jei gydymas nutraukiamas dėl galinčio atsirasti nutraukimo sindromo (žr. skyrių „Nustojus vartoti Citalopram Actavis“).

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:

- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

- jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Serotonininis sindromas

Citalopramo vartojantiems ligoniams retais atvejais gali pasireikšti taip vadinamas serotonininis sindromas. Jeigu atsiranda tokie simptomai: aukšta kūno temperatūra, raumenų sustingimas, šiurpulys, sujaudinimas, sumišimas ir neramumas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kadangi tai gali būti minėto sindromo požymis.

Kiti vaistai ir Citalopram Actavis

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jį reikia informuoti ir tuo atveju, jeigu kokių nors vaistų vartojote per paskutines dvi savaites arba vartosite artimiausiu metu.

Citalopram Actavis draudžiama vartoti su vaistais nuo širdies ritmo sutrikimų ar vaistais, kurie gali keisti širdies ritmą, tokiais kaip IA ir III klasės vaistai nuo širdies ritmo sutrikimo, vaistai nuo psichozių (pvz., fentiazino dariniai, pimozidas, haloperidolis), tricikliai antidepresantai, tam tikri antimikrobiniai vaistai (pvz., sparfloksacinas, moksifloksacinas, į veną leidžiamas eritromicinas, pentamidinas, vaistai nuo maliarijos, ypač halofantrinas), kai kurie antihistamininiai preparatai (astemizolas, mizolastinas). Jei turite bet kokių klausimų apie kartu vartojamus vaistus, pasitarkite su gydytoju.

Citalopram Actavis reikia vengti vartoti su sekančiais vaistais arba vartoti atsargiai:

Vaistų, vadinamų monoamino oksidazės inhibitoriais (MAOI, skirti depresijai ir Parkinsono ligai gydyti), tokie kaip selegilinas, fenelzinas, iproniazidas, izocarboksazidas, nialamidas, tranilciprominas ir moklobemidas (žr. skyrių „Citalopram Actavis draudžiama vartoti“).

Vaistų, kurių sudėtyje yra linezolido (skirtas infekcijoms gydyti). Jei vartojate linezolido, Citalopram Actavis vartoti negalima (žr. skyrių „Citalopram Actavis draudžiama vartoti“)

sumatriptano, kitokių triptanų (vaistų nuo migrenos).

oksitriptano ar triptolano (preparato nuo miego problemų ir depresijos).

tramadolio (vaisto nuo skausmo).

kraujavimą iš odos ir gleivinių galinčių skatinti vaistų, jei jie vartojami drauge su Citalopram Actavis: antikoaguliantų (vaistų, slopinančių kraujo krešumą), pvz.: varfarino, tiklopidino ir dipiridamolio, NVNU tipo vaistų nuo skausmo, pvz.: ibuprofeno, ketoprofeno ir diklofenako ir acetilsalicilinės rūgšties.

neuroleptikų (vaistai, vartojami kai kuriems psichikos sutrikimams gydyti), pvz.: tioksantenų ir butirofenonų.

Vaistų nuo skrandžio opaligės: omeprazolo, lansoprazolo, cimetidino, esomeprazolo.

Vaistų nuo depresijos, pvz.: fluoksetino, fluvoxamino, paroksetino, sertralino, venlafaxino, bupropiono, triciklinių antidepresantų, tokių kaip nortriptilinas, desipraminas, klomipraminas, imipraminas, desipraminas ir žoliniai jonažolės (Hypericum perforatum) preparatai.

Buspirono (vaistas nerimui ir depresijai gydyti).

Propafenono ir flekainidino (vaistai sutrikusiam širdies ritmui gydyti).

Vaistų nuo psichikos sutrikimų (antipsichotikų), pvz., ličio, risperidono, chlorpromazino, tioridazino, chlorprotikseno, haloperidolio.

Meflokvino (vaistas maliarijai gydyti).

Vaistų, kurie ilgina taip vadinamą „Q-T“ intervalą ar vaistų, kurie mažina kalio ir magnio koncentraciją kraujyje. Dėl šių vaistų vartojimo pasitarkite su gydytoju.

Metoprololio (vaisto, vartojamo nuo didelio kraujospūdžio ligos, širdies ligų bei migrenos profilaktikai).

Citalopram Actavis vartojimas su maistu, gėrimais ar alkoholiu

Citalopramo galima gerti valgio metu arba nevalgius. Vartojant šio preparato, alkoholio gerti nepatariama.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Citalopram Actavis nėštumo metu vartoti galima, jei kliniškai būtina. Jei esate arba manote kad galite būti nėščia, pasakykite savo gydytojui. Nevartokite Citalopram Actavis jei esate nėščia ar planuojate pastoti, kol su gydytoju neapsvarstysite galimos naudos ir rizikos. Nenutraukite Citalopram Actavis vartojimo staigiai.

Jei vartojate Citalopram Actavis, pasakykite apie tai akušerei ar gydytojui. Tokie vaistai kaip Citalopram Actavis, vartojami nėštumo metu, o ypač paskutinius tris nėštumo mėnesius, gali padidinti sunkios būklės, vadinamos persistuojančia naujagimių plautine hipertenzija (simptomai: padažnėjęs kūdikių kvėpavimas ir melsva oda), išsivystymo riziką. Simptomai paprastai atsiranda per pirmas 24 valandas po gimimo. Jei tokie simptomai pasireiškė jūsų kūdikiui, privalote susisiekti su savo akušere ar gydytoju

Pasakykite gydytojui, jei paskutinius tris nėštumo mėnesius vartojote Citalopram Actavis, nes Jūsų gimusiam kūdikiui gali pasireikšti kai kurie simptomai. Simptomai paprastai atsiranda per pirmas 24 valandas po gimimo.Tai negalėjimas miegoti ir tinkamai maitintis, sunkumas kvėpuoti, odos mėlis ir atšalimas ar padidinta temperatūra, vėmimas, nuolatinis verksmas, sustirę ar išglebę raumenys, letargas, drebulys, traukuliai ar trūkčiojimai. Jeigu Jūsų kūdikiui atsirado bent vienas iš išvardytų simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jis galės Jums patarti.

Žindymo laikotarpis

Citalopram Actavis nedideliais kiekiais patenka į motinos pieną. Iškyla poveikio kūdikiui rizika. Jei vartojate Citalopram Actavis, prieš pradedant žindyti, pasitarkite su gydytoju.

Vaisingumas:

Tyrimų su gyvūnais metu nustatyta, kad citalopramas pablogina spermos kokybę. Teoriškai tai gali turėti įtakos vaisingumui, bet poveikio žmogaus vaisingumui iki šiol nepastebėta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Citalopram Actavis gali paveikti Jūsų sugebėjimą vairuoti automobilį ar valdyti mechanizmus.

Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol neišsiaiškinsite kaip Jus veikia citalopramas.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Dozavimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Dozė kiekvienam žmogui skiriasi. Gydytojas, atsižvelgęs į Jūsų būklę, nustatys tinkamą dozę ir nurodys, kiek laiko medikamento vartoti. Jeigu kiltų neaiškumų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems žmonėms

Depresija

Rekomenduojama dozė yra 20 mg per parą. Jūsų gydytojas dozę gali padidinti iki maksimalios – 40 mg per parą.

Kad būklė palengvėtų, depresiją reikia gydyti 4–6 mėn.

Panikos sutrikimas

Pirmąją savaitę patartina skirti 10 mg per parą, vėliau dozę didinti iki 20-30 mg per parą. Jūsų gydytojas dozę gali padidinti iki ,maksimalios – 40 mg per parą.

Senyviems ligoniams (vyresniems nei 65 metų)

Senyviems pacientams skiriama pusė įprastinės rekomenduojamos dozės, pvz., 10 -20 mg per parą. Senyviems pacientams nereikėtų skirti daugiau nei 20 mg per parą.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Citalopram Actavis paprastai nerekomenduojamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams, nes jiems neištirtas šio vaisto saugumas ir veiksmingumas.

Žmonėms, kurių inkstų ar kepenų funkcija susilpnėjusi

Tokiems ligoniams reikia vartoti mažesnę dozę, todėl būtina laikytis gydytojo nurodymų.

Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi, gydomi ne didesne kaip 20 mg dozę per parą.

Citalopram Actavis reikia gerti kartą per parą, ryte arba vakare, valgio metu arba nevalgius.

Tabletę reikia užsigerti stikline vandens.

Prieš nuspręsdami pakeisti vaistus arba nebevartoti Citalopram Actavis, pasitarkite su gydytoju. Žr. pirmiau nurodytas specialias atsargumo priemones.

Ką daryti pavartojus per didelę Citalopram Actavis dozę?

Jeigu išgėrėte daugiau negu reikia Citalopram Actavis , nedelsiant kreipkitės į šeimos gydytoją ar vaistininką arba skubios medicinos pagalbos skyrių.

Perdozavimo simptomai:

Mieguistumas, sąmonės praradimas, traukuliai, lėtas/greitas širdies ritmas, galvos svaigimas, širdies ritmo sutrikimai (pvz.: QT intervalo pailgėjimas), žemas/aukštas kraujo spaudimas, drebulys, alpulys, pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, susijaudinimas, karščiavimas, sustojusi širdis, išsiplėtę vyzdžiai, psichinės būklės pokyčiai, pamėlusi oda dėl nepakankamo deguonies kiekio kraujyje (cianozė), hiperventiliacija. Gali pasireikšti serotonino sindromas (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“, ypač jei kartu praryjama ir kitų vaistų.

Pamiršus pavartoti Citalopram Actavis

Įprastiniu laiku medikamento neišgėrus, jo reikia gerti atėjus kitos dozės vartojimo laikui. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti Citalopram Actavis

Staigiai citalopramo vartojimo nutraukti negalima, nes gali pasireikšti galvos svaigimas, dilgčiojimas (lyg badytų spygliais ar adatėlėmis), sutrikti miegas, atsirasti sudirgimas, drebulys, sutrikimas, galvos skausmas, pykinimas, nervingumas/nerimas, sustiprėti prakaitavimas (į savižudybę linkusiems žmonėms gali atsinaujinti mintys apie savižudybę). Tokie simptomai paprastai trunka 2 savaites, bet gali būti sunkesni ir trukti ilgiau, jei Jūs vartojate didesnes Citalopram Actavis dozes.

Jei jūs norite nebevartoti citalopramo, turite pasitarti su gydytoju, nes gydymą reikia baigti palaipsniui per kelias savaites ar mėnesius mažinant dozę. Svarbu, kad šiuo laikotarpiu gydytojas pacientą atidžiai stebėtų.

Jei jums kiltų kitų klausimų dėl šio vaisto vartojimo, klauskite gydytojo.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Su citalopramo vartojimu susijęs šalutinis poveikis dažniausiai pasireiškia per pirmąsias 8–14 gydymo paras. Jis paprastai būna trumpalaikis.

Jei Jums pasireiškė kuris nors iš žemiau išvardintų reiškinių, nutraukite Citalopram Actavis vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar artimiausios ligoninės traumatologinį skyrių.

Serotonino sindromas:Pasakykite gydytojui, jei karščiuojate, drebate, trūkčioja raumenys ir jaučiate nerimą, nes šie simptomai gali reikšti, kad Jums vystosi ši būsena. Gydymą Citalopram Actavis reikia nutraukti nedelsiant.

Sunkios alerginės reakcijos: Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei Jums pasireiškia tokie simptomai, kaip patinęs veidas, liežuvis ir/arba gerklė ir/arba sunku ryti arba iškyla pūkšlės ir drauge sunku kvėpuoti (angioedema). Tai labai sunkus pašalinis poveikis. Jei jis pasireiškia, galbūt Jūs esate alergiškas Citalopram Actavis. Jums reikia skubios medicininės pagalbos ar hospitalizacijos. Visi šie sunkūs pašaliniai poveikiai yra labai reti.

Dažnas nereguliarus širdies plakimas, alpulys, nes tai gali būti gyvybei pavojingos būklės torsades de pointes simptomai.

Jei Jums kyla minčių kenkti sau ar nusižudyti, tuoj pat kreipkitės į savo gydytoją ar vykite į ligoninę.

Šis pašalinis poveikis dažniausiai yra lengvas ir pranyksta po keleto gydymo dienų: pykinimas, viduriavimas, padidintas prakaitavimas, burnos džiūvimas, nuovargis, nemiga ir mieguistumas.

Šis pašalinis poveikis pasireiškė maždaug tokiu dažnumu:

Labai dažnas (daugiau nei 1 iš 10 vartotojų):

Juntamas širdies plakimas (palpitacijos)

Galvos skausmas

Pykinimas, burnos džiūvimas

Padidintas prakaitavimas

Mieguistumas, apsunkintas miegas

Dažnas (pasireiškia 1–10 iš 100 vartotojų):

Drebulys, galvos svaigimas

Sumažėjęs apetitas, sumažėjęs svoris, svorio kritimas (anoreksija)

Susilpnėjęs lytinis potraukis (libido)

Dilgčiojimo, badymo ar tirpimo pojūtis odoje (parestezija)

Problema susikaupti

Spengimas ausyse (tinnitus)

Padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija)

Viduriavimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, nevirškinimas (dispepsija), skrandžio skausmai, vidurių pūtimas, padidėjęs seilėtekis

Raumenų skausmas (mialgija), sąnarių skausmas (artralgija)

Migrena

Išskyros iš nosies, sinusų uždegimas

Dažnas šlapinimasis (poliurija)

Niežulys (pruritus)

Nuovargis, žiovulys

Moterims: nesugebėjimas pasiekti orgazmą, menstruaciniai skausmai; impotencija, ejakuliacijos nebuvimas

Nenormalūs sapnai, atminties praradimas (amnezija), emocijų ar entuziazmo nebuvimas

Nedažnas (pasireiškia 1–10 iš 1000 vartotojų):

Lėtas širdies ritmas

Dažnas širdies ritmas

Padidėjęs apetitas, padidėjęs svoris

Agresija, atsitraukimo nuo savęs pojūtis (depersonalizacija), haliucinacijos, manija (didelis linksmumas, padidintas aktyvumas ir lengvai sukeliamas susierzinimas ar dėmesio nukreipimas), euforija (optimistinė, džiaugsminga ir palaiminga būsena), padidėjęs lytinis potraukis (libido).

Alpimas (sinkopė)

Išsiplėtę vyzdžiai (midriazė)

Kosulys

Bėrimas (urtikarija)

Plikimas (alopecija)

Odos paraudimas ir raudonos dėmės odoje (purpura)

Fotosensibilizacijos reakcija (saulėje atsirandantis odos bėrimas)

Šlapinimosi problemos (šlapimo susilaikymas)

Sunkios mėnesinės (menoragija)

Edema (generalizuotas patinimas)

Retas (pasireiškia 1–10 iš 10 000 vartotojų):

Kraujavimas (iš makšties, virškinamojo trakto, odos ir minkštųjų audinių)

Priepuoliai („grand mal konvulsijos“), nevalingi judesiai (diskinezija)

Skonio sutrikimai

Kepenų uždegimas (hepatitas)

Karščiavimas (pireksija)

Sumažėjęs natrio kiekis kraujyje (hiponatremija)

Dažnis nežinomas (negali būti nustatytas pagal turimus duomenis)

Sumažėjęs kraujo plokštelių kiekis (trombocitopenija)

Nenormalus širdies ritmas ar dažnis (aritmija)

Odos arba kūno vidines ertmes dengiančios membranos (gleivinės) patinimas (angioedema)

Ūmi sunki padidinto jautrumo (anafilaksinė) reakcija, pasireiškianti kraujospūdžio kritimu, niežinčiu odos bėrimu, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimu ir pasunkėjusiu kvėpavimu

Alergija (padidinto jautrumo reakcija)

Būsena, žinoma kaip nepakankamo adiuretinio hormono išskyrimo sindromas, daugiausia vyresnio amžiaus pacientams

Mažas kalio kiekis kraujyje

Panikos priepuoliai, griežimas dantimis (bruksizmas), neramumas

Mintys apie savižudybę ar savižudiškas elgesys

Priepuoliai (traukuliai)

Serotonino sindromas (simptomai: karščiavimas, drebulys, raumenų trūkčiojimas ir nerimas)

Ekstrapiramidinės sistemos sutrikimai (pvz., nevalingi judesiai, kratymasis, sustingę ir sutraukti raumenys)

Neramumo jausmas ir nesugebėjimas laikytis ramiai (akatizija)

Judėjimo sutrikimas

Regėjimo sutrikimas

Širdies būklė, vadinama QT intervalo pailgėjimu (nereguliarus širdies ritmas, pastebimas EKG)

Galvos sukimasis staiga atsistojus dėl žemo kraujospūdžio (ortostatinė hipotenzija)

Kraujavimas iš nosies

Kraujas išmatose (virškinamojo trakto ar rektalinė hemoragija)

Nenormalūs kepenų funkcijos rodmenys

Kraujosruvos (echimozė)

Nenormalus pieno išsiskyrimas iš krūtų vyrams (galaktorėja)

Ilga skausminga erekcija (priapizmas)

Nereguliarus menstruacinis kraujavimas (metroragija)

Pastebėta padidėjusi kaulų lūžių rizika tarp šio tipo vaistus vartojančių pacientų.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui . Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant etiketės, dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Citalopram Actavis sudėtyje yra

- Veiklioji medžiaga yra citalopramo hidrobromidas. Vienoje tabletėje jo yra tiek, kad atitiktų 10 mg, 20 mg arba 40 mg citalopramo.

- Pagalbinės medžiagos yra manitolis (E421), mikrokristalinė celiuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, hipromeliozė, makrogolis 6000 ir pigmentas titano dioksidas (E171).

Kaip atrodo Citalopram Actavis ir jo pakuotės turinys

Citalopram Actavis 10 mg tabletės yra apvalios, baltos, 6 mm skersmens, dengtos plėvele.

Citalopram Actavis 20 mg plėvele dengtos tabletės yra apvalios, baltos, 8 mm skersmens, su vagele abiejuose tabletės pusėse ir šonuose.

Citalopram Actavis 40 mg plėvele dengtos tabletės yra apvalios, baltos, 10 mm skersmens, su vagele abiejuose tabletės pusėse ir šonuose.

Pakuotėje yra 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 98, 100, 250, 500 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas:

Actavis Nordic A/S, Ørnegårdsvej 16, DK-2820 Gentofte, Danija

Gamintojas

Actavis hf., Reykjavikurvegur 78, IS-220 Hafnarfjordur, Islandija

arba

Actavis Nordic A/S, Ørnegårdsvej 16, DK-2820 Gentofte, Danija

arba

Dragenopharm Apoteker Püschl GmbH, Göllstrasse 1, D-84529 Tittmoning, Vokietija

arba

GENERICON PHARMA Gesellschaft m.b.H., Hafnerstrasse 211, A-8054 Graz, Austrija

arba

Actavis Ltd, BLB016 Bulebel Industrial Estate, Zejtun ZTN 3000, Malta

arba

Balkanpharma Dupnitsa AD, 3 Samokovsko Shosse Str., Dupnitsa 2600, Bulgarija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis rinkodaros teisės turėtojo atstovas.

UAB „Actavis Baltics“

Senasis Ukmergės kelias 4

Užubalių kaim., Avižienių sen.

LT  14130 Vilniaus raj.

Tel. +370 5 260 96 15

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais

Danija, Estija, Suomija, Latvija, Lietuva, Norvegija, Slovakija Citalopram Actavis

Čekija Citalopram+pharma

Lenkija Oropram

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 203-12-20

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Citalopram Actavis 40mg tabletės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.263 Vilnius

Rygos g. 8, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena