E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Ciprofloxacin Sandoz 500mg tabletės N10

Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai >  Sistemiškai veikiantys antibakteriniai vaistai
Pavadinimas: Ciprofloxacin Sandoz 500mg tabletės N10
Veikliosios medžiagos: Ciprofloxacin - 500mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Sandoz
ATC kodas J01MA02
Vidutinė kaina: 3,47 Eur (11,98 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Ciprofloxacin Sandoz sudėtyje yra veikliosios medžiagos ciprofloksacino. Ciprofloksacinas yra antibiotikas, priklausantis fluorochinolonų šeimai. Ciprofloksacinas veikia, užmušdamas bakterijas, kurios sukelia infekcijas. Jis veikia tik prieš specifines bakterijų atmainas.

Suaugusieji

Ciprofloxacin Sandoz naudojamas šių suaugusiųjų bakterinių infekcijų gydymui:

kvėpavimo takų infekcijos;

užsitęsusios arba pasikartojančios ausų ir prienosinių ančių infekcijos;

šlapimo takų infekcijos;

moterų ir vyrų lytinių takų infekcijos;

virškinamojo trakto ir pilvo ertmės infekcijos;

odos ir minkštųjų audinių infekcijos;

kaulų ir sąnarių infekcijos;

Neisseria meningitidis sukeltų infekcijų prevencijai;

įkvėpus juodligės sukėlėjų.

Ciprofloksacinas gali būti vartojamas pacientų, kuriems yra mažas baltųjų kraujo ląstelių skaičius (neutropenija) kartu su karščiavimu, gydymui, jeigu įtariama, kad tai gali būti dėl bakterinės infekcijos.

Jei sergate sunkia infekcine liga ar liga, kurią sukėlė daugiau, kaip vienos rūšies bakterijos, kartu su Ciprofloxacin Sandoz Jums gali būti paskirtas papildomas gydymas antibiotikais.

Vaikai ir paaugliai

Ciprofloxacin Sandoz, prižiūrint medicinos specialistui, yra naudojamas šių vaikų ir paauglių bakterinių infekcijų gydymui:

cistine fibroze sergančių vaikų ir paauglių plaučių ir bronchų infekcijos,

komplikuotos šlapimo takų infekcijos, įskaitant infekcijas, kurios pasiekė inkstus (pielonefritą),

įkvėpus juodligės sukėlėjų.

Ciprofloxacin Sandoz gali būti vartojamas ir kitų vaikų ir paauglių specifinių bakterinių infekcijų gydymui, jei gydytojas nuspręs kad, tai yra būtina.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Ciprofloxacin Sandoz vartoti negalima:

jeigu yra alergija ciprofloksacinui, kitiems chinolonams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu vartojate tizanidiną (žr. 2 skyrių: „Kiti vaistai ir Ciprofloxacin Sandoz“).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ciprofloxacin Sandoz, jei:

kada nors sirgote inkstų ligomis, nes gali prireikti pakoreguoti gydymą;

sergate epilepsija ar kita neurologine liga;

kada nors anksčiau gydant antibiotikais, pavyzdžiui, Ciprofloxacin Sandoz, yra buvę problemų su sausgyslėmis;

sergate cukriniu diabetu, kadangi Jums gali būti su ciprofloksacinu susijusios hipoglikemijos rizika;

jei sergate generalizuota miastenija (pasireiškia tam tikros rūšies raumenų nusilpimas);

yra širdies problemų. Atsargumo reikia laikytis vartojant ciprofloksacino, jeigu:

yra įgimtas ar Jūsų kraujo giminaičiams yra buvęs pailgėjęs QT intervalas (matomas EKG,

t. y. elektrinių širdies impulsų užraše);

yra sutrikusi druskų pusiausvyra kraujyje (ypač mažas kalio ar magnio kiekis kraujyje);

yra labai retas širdies ritmas (vadinamas bradikardija);

yra nusilpusi širdis (širdies nepakankamumas);

yra buvęs širdies priepuolis (miokardo infarktas);

esate moteris ar senyvo amžiaus;

vartojate kitų vaistų, kurie sukelia nenormalius EKG pokyčius (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Ciprofloxacin Sandoz“).

ar žinoma kad Jūsų kraujo giminaičiui yra gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės (G6PD) stoka, kadangi Jums gali būti su ciprofloksacinu susijusios anemijos rizika.

Kai kurių lytinių takų infekcijų gydymui Jūsų gydytojas gali paskirti vartoti kitą antibiotiką ir dar ciprofloksaciną. Jei po trijų gydymo parų simptomai nepalengvėja, reikia pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Vartojant Ciprofloxacin Sandoz

Jei vartojant Ciprofloxacin Sandoz įvyktų viena iš paminėtų reakcijų, skubiai praneškite gydytojui.

Gydytojas nuspręs, ar reikia nutraukti gydymą Ciprofloxacin Sandoz.

Sunki, ūmi alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija arba šokas, angioedema). Netgi po pirmos dozės yra maža tikimybė, kad įvyks sunki alerginė reakcija su šiais simptomais: spaudimu krūtinėje, galvos svaigimu, pykinimu arba alpuliu, arba svaigimo pojūčiu stojantis. Jei taip atsitiktų, nutraukite Ciprofloxacin Sandoz vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju.

Kartais gali atsirasti, net paėjus iki kelių mėnesių po gydymo Ciprofloxacin Sandoz, sąnarių skausmas ir tinimas bei sausgyslių uždegimas, ypač jei esate senyvo amžiaus ir dar taip pat gydotės kortikosteroidais. Uždegimas ir sausgyslių plyšimai gali pasireikšti net per pirmąsias 48 gydymo valandas ar iki kelių mėnesių po gydymo Ciprofloxacin Sandoz nutraukimo. Atsiradus pirmiesiems skausmo ar uždegimo požymiams, nustokite vartoti Ciprofloxacin Sandoz ir leiskite, kad pailsėtų skaudama dalis. Venkite nereikalingų judesių, nes dėl jų gali padidėti sausgyslės plyšimo rizika.

Jei sergate epilepsija arba kita neurologine liga, pavyzdžiui, smegenų išemija ar insultu, galite pajusti su centrine nervų sistema susijusį pašalinį poveikį. Jei taip atsitiktų, nutraukite Ciprofloxacin Sandoz vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju.

Pirmą kartą pavartojus Ciprofloxacin Sandoz, Jums gali pasireikšti psichiatrinių reakcijų. Retais atvejais depresija ar psichozė gali progresuoti iki minčių apie savižudybę, mėginimo nusižudyti ar baigtis savižudybe. Jei Jus kamuoja depresija ar psichozė, gydymui vartojant Ciprofloxacin Sandoz, simptomai gali pablogėti. Jei taip atsitiktų, nutraukite Ciprofloxacin Sandoz vartojimą ir skubiai susisiekite su savo gydytoju.

Jums gali pasireikšti tokie neuropatijos simptomai kaip skausmas, deginimas, dilgčiojimas, nutirpimas ir (arba) silpnumas. Jei taip atsitiktų, nutraukite Ciprofloxacin Sandoz vartojimą ir skubiai susisiekite su savo gydytoju.

Buvo pranešta apie hipoglikemiją, dažniausiai diabetu sergantiems pacientams, daugiausia senyviems žmonėms. Jei taip atsitiktų, nutraukite Ciprofloxacin Sandoz vartojimą ir skubiai susisiekite su savo gydytoju.

Geriant antibiotikus, taip pat ir Ciprofloxacin Sandoz, gali prasidėti viduriavimas, jis gali užsitęsti net keletą savaičių po to, kai nutrauksite vaisto vartojimą. Jei viduriavimas labai sustiprėja ar užsitęsia, arba Jūs pastebite, kad išmatose atsirado kraujo arba gleivių, nedelsiant nutraukite Ciprofloxacin Sandoz vartojimą, nes tai gali būti pavojinga gyvybei. Nevartokite viduriavimą stabdančių ar peristaltiką slopinančių vaistų ir susisiekite su gydytoju.

Jei Jums reikia atlikti šlapimo arba kraujo tyrimus, pasakykite gydytojui arba laboratorijos darbuotojams, kad vartojate Ciprofloxacin Sandoz.

Jeigu Jus vargina inkstų problemos, pasakykite savo gydytojui, kadangi gali reikėti pakoreguoti Jūsų dozę.

Ciprofloxacin Sandoz gali sukelti kepenų pakenkimų. Jei pastebėsite kokių nors simptomų, pavyzdžiui, apetito nebuvimas, gelta (odos pageltimas), šlapimo patamsėjimas, niežulys, pilvo skausmai, nustokite vartoti Ciprofloxacin Sandoz ir tuoj pat susisiekite su gydytoju.

Dėl Ciprofloxacin Sandoz vartojimo gali sumažėti leukocitų skaičius ir nusilpti Jūsų atsparumas infekcijoms. Jei Jums pasireiškia tokie infekcijos simptomai, kaip karščiavimas ir ryškus bendros būklės pablogėjimas, arba karščiavimas su tokiais vietiškai pasireiškiančiais simptomais, kaip gerklės (ryklės, burnos) skausmas ar šlapinimosi sutrikimai, turite nedelsdami pasikonsultuoti su gydytoju. Bus atliekamas kraujo tyrimas, patikrinant, ar nėra galimo leukocitų skaičiaus sumažėjimo (agranuliocitozės). Svarbu pasakyti gydytojui, kokius vaistus vartojate.

Jei vartojant Ciprofloxacin Sandoz Jums sutriko regėjimas ar atsirado bet koks kitas poveikis akims, nedelsiant pasitarkite su akių ligų gydytoju.

Vartojant Ciprofloxacin Sandoz, Jūsų oda tampa jautresnė saulės šviesai ar ultravioletiniams (UV) spinduliams. Venkite intensyvių saulės spindulių poveikio ar dirbtinės UV šviesos, pavyzdžiui, soliariume.

Kiti vaistai ir Ciprofloxacin Sandoz

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nevartokite Ciprofloxacin Sandoz kartu su tizanidinu, nes dėl to gali atsirasti nepageidaujamų reiškinių, pavyzdžiui, sumažėti kraujospūdis ar atsirasti mieguistumas (žr. 2 skyrių „Ciprofloxacin Sandoz vartoti negalima“).

Yra žinoma, kad šie vaistai jūsų organizme reaguoja su Ciprofloxacin Sandoz. Ciprofloxacin Sandoz vartojimas kartu su šiais vaistais gali turėti įtakos šių vaistų terapiniam poveikiui. Dėl to taip pat gali padidėti šių nepageidaujamų reiškinių pasireiškimo tikimybė.

Praneškite gydytojui, jeigu vartojate šiuos vaistus:

vitamino K antagonistus (pvz., varfariną, acenokumarolį, fenprokumoną ar fluindioną) arba kitus geriamuosius antikoaguliantus (kraujui skystinti);

probenecidą (podagrai);

metotreksatą (tam tikroms vėžio rūšims, žvynelinei, reumatoidiniam artritui gydyti);

teofliną (kvėpavimo sutrikimams);

tizanidiną (raumenų spazmams ir išsėtinei sklerozei gydyti);

olanzapiną (antipsichozinį vaistą);

klozapiną (antipsichozinį vaistą);

ropinirolį (Parkinsono ligai gydyti);

fenitoiną (nuo epilepsijos);

metoklopramidą (nuo pykinimo ir vėmimo);

ciklosporiną (nuo odos ligų, reumatoidinio artrito ir persodinant organus);

kitus vaistus, kurie gali keisti Jūsų širdies ritmą:

vaistus, priklausančius antiaritminių preparatų grupei (pvz., chinidiną, hidrochinidiną, dizopiramidą, amjodaroną, sotalolį, dofetilidą, ibutilidą);

triciklius antidepresantus;

kai kuriuos antimikrobinius vaistus, priklausančius makrolidų grupei;

kai kuriuos antipsichozinius vaistus.

Vartojant Ciprofloxacin Sandoz, gali padidėti šių vaistų koncentracija kraujyje:

pentoksifilino (kraujotakos ligoms gydyti);

kofeino;

duloksetino (nuo depresijos, diabetinio nervų pažeidimo ar nesusivaldymo);

lidokaino (nuo širdies ligų ar laidinei anestezijai);

sildenafilio (pvz., nuo erekcijos sutrikimo);

agomelatino;

zolpidemo.

Kai kurie vaistai gali susilpninti Ciprofloxacin Sandoz poveikį. Praneškite gydytojui, jeigu vartojate šiuos vaistus:

vaistus rūgštingumui mažinti;

omeprazolą;

mineralų papildus;

sukralfatą;

polimerinių fosfatų rišiklį (pvz., sevelamerą ar lantano karbonatą);

vaistus arba papildus, kurių sudėtyje yra su kalcio, magnio, aliuminio arba geležies.

Jei šiuos vaistus vartoti būtina, vartokite Ciprofloxacin Sandoz likus dviem valandom iki šių vaistų vartojimo ir ne mažiau kaip keturioms valandoms po jų vartojimo.

Ciprofloxacin Sandoz vartojimas su maistu ir gėrimais

Jei Ciprofloxacin Sandoz vartojate valgio metu, nevalgykite ir negerkite jokių pieno produktų (pavyzdžiui, pieno ar jogurto) arba gėrimų, kuriuose pridėta kalcio, kai geriate tabletes, nes jie gali pakenkti veikliosios medžiagos įsisavinimui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo metu patartina vengti vartoti Ciprofloxacin Sandoz.

Žindymo metu Ciprofloxacin Sandoz nevartokite, nes ciprofloksacinas išsiskiria su motinos pienu ir gali pakenkti Jūsų kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Ciprofloxacin Sandoz gali sumažinti Jūsų budrumą. Gali pasireikšti nepageidaujamos neurologinės reakcijos.

Todėl prieš vairuodami arba prieš valdydami mechanizmus įsitikinkite, kad žinote, kaip Jus veikia Ciprofloxacin Sandoz. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydytojas tiksliai patars, kiek reikės išgerti Ciprofloxacin Sandoz, o taip pat, kaip dažnai ir kiek ilgai jį vartoti. Tai priklausys nuo infekcijos rūšies ir jos pasireiškimo sunkumo.

Pasakykite gydytojui, jei sergate inkstų ligomis, nes gali prireikti pritaikyti dozę.

Gydymas paprastai trunka nuo 5 iki 21 paros, bet sergant sunkiomis infekcijomis, gali užtrukti ilgiau.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jei nesate tikri, kiek Ciprofloxacin Sandoz tablečių gerti ir kaip, pasitikrinkite pas gydytoją arba vaistininką.

a. Nurykite tabletes, užsigerdami dideliu kiekiu skysčio. Nekramtykite tablečių, nes jų skonis nėra malonus.

b. Stenkitės išgerti tabletes maždaug tuo pačiu metu kiekvieną parą.

c. Galite išgerti tabletes, kai valgote, arba tarp valgymų. Bet koks su maistu gaunamas kalcis rimtai neįtakoja įsisavinimo. Vis dėlto, nevartokite Ciprofloxacin Sandoz tablečių su tokiais pieno produktais, kaip pienas arba jogurtas, arba kalciu praturtintomis vaisių sultimis (pvz., kalciu praturtintomis apelsinų sultimis).

Nepamirškite gerti daug skysčių, kai vartojate šį vaistą.

Ciprofloxacin Sandoz 500 mg plėvele dengtos tabletės

Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Ką daryti pavartojus per didelę Ciprofloxacin Sandoz dozę?

Jei išgėrėte didesnę dozę, nei buvo paskirta, skubiai kreipkitės pagalbos į medikus. Jei įmanoma, pasiimkite tabletes arba dėžutę su savimi, kad galėtumėte parodyti gydytojui.

Pamiršus pavartoti Ciprofloxacin Sandoz

Kuo greičiau išgerkite įprastinę dozę, po to tęskite, kaip paskirta. Vis dėlto, jei beveik priartėjo laikas, kai turite gerti kitą dozę, negerkite praleistos dozės ir tęskite, kaip įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Užbaikite gydymo kursą.

Nustojus vartoti Ciprofloxacin Sandoz

Svarbu užbaigti gydymo kursą, netgi tuo atveju, jei po keleto parų pradėjote geriau jaustis. Jei nustosite gerti vaistus per anksti, infekcija gali būti nevisiškai išgydyta, ir infekcijos simptomai gali pablogėti. Taip pat gali išsivystyti atsparumas antibiotikui.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

pykinimas, viduriavimas;

sąnarių skausmai vaikams.

Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių):

grybelinės superinfekcijos;

didelės eozinofilų, tam tikros rūšies leukocitų, koncentracijos;

sumažėjęs apetitas (anoreksija);

hiperaktyvumas arba sujaudinimas;

galvos skausmas, svaigulys, miego sutrikimai, skonio suvokimo sutrikimai;

vėmimas, pilvo skausmas, tokios virškinimo problemos, kaip diskomfortas skrandyje (nevirškinimas arba rėmuo), arba dujų susidarymas;

padidėjęs kai kurių medžiagų kiekis kraujyje (transaminazių ir (arba) bilirubino);

išbėrimas, niežulys arba dilgėlinė;

sąnarių skausmai suaugusiesiems;

sutrikusi inkstų funkcija;

raumenų ir kaulų skausmas, negalavimas (astenija) arba karščiavimas;

šarminės fosfatazės (tam tikros kraujyje esančios medžiagos) padaugėjimas kraujyje.

Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių):

žarnų uždegimas (kolitas), susijęs su antibiotikų vartojimu (labai retais atvejais gali būti mirtinas) (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

kraujo sudėties pokyčiai (leukopenija, leukocitozė, neutropenija, anemija), sumažėjęs arba padidėjęs krešėjimo faktoriaus (trombocitų) kiekis;

alerginė reakcija, patinimas (edema) arba staigus odos ir gleivinių patinimas (angioedema);

padidėjęs cukraus kiekis kraujyje (hiperglikemija);

sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija) (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

konfūzija, orientacijos sutrikimas, nerimo reakcijos, keisti sapnai, depresija (galinti vesti prie minčių apie savižudybę, mėginimo nusižudyti ar baigtis savižudybe) arba haliucinacijos;

dilgsėjimas galūnėse, neįprastai jautri reakcija į jutimų stimulus, sumažėjęs odos jautrumas, drebulys, traukuliai (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“) arba svaigimas;

regėjimo problemos, įskaitant vaizdo dvejinimąsi;

spengimas ausyse, kurtumas, klausos sutrikimas;

greitas širdies plakimas (tachikardija);

kraujagyslių išsiplėtimas (vazodiliatacija), žemas kraujospūdis arba alpimas;

dusulys, įskaitant ir astmos simptomus;

kepenų ligos, gelta (cholestazinė gelta) arba hepatitas;

jautrumas šviesai (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

raumenų ir kaulų skausmai, sąnarių uždegimas, raumenų tonuso padidėjimas arba mėšlungis;

inkstų nepakankamumas, kraujo arba kristalų buvimas šlapime (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“), šlapimo takų uždegimas;

skysčių susilaikymas arba sustiprėjęs prakaitavimas;

padidėjusi fermento amilazės koncentracija.

Labai retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių):

tam tikras eritrocitų skaičiaus sumažėjimas (hemolizinė anemija); pavojingas leukocitų skaičiaus sumažėjimas (agranuliocitozė); eritrocitų, leukocitų ir trombocitų skaičiaus sumažėjimas (pancitopenija), kuri gali būti mirtina, ir kaulų čiulpų slopinimas, kuris taip pat gali būti mirtinas (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

sunkios alerginės reakcijos (anafilaksinė reakcija arba anafilaksinis šokas, kuris gali baigtis mirtimi - seruminė liga) (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

psichikos sutrikimai (psichozinės reakcijos, galinčios vesti prie minčių apie savižudybę, mėginimo nusižudyti ar baigtis savižudybe) (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

migrena, sutrikusi koordinacija, nestabili eisena (eisenos sutrikimas), kvapų jutimo sutrikimas, (uoslės sutrikimai), smegenų spaudimas (intrakranijinis spaudimas ir tariamasis smegenų navikas);

spalvų suvokimo sutrikimai;

kraujagyslių sienelės uždegimas (vaskulitas);

pankreatitas;

kepenų ląstelių žūtis (kepenų nekrozė), kuri retkarčiais pereina į gyvybei pavojingą kepenų nepakankamumą;

smulkus, smeigtuko galvutės dydžio kraujavimas po oda (petechijos); įvairūs odos pakenkimai ar bėrimai (pavyzdžiui, gyvybei pavojingas Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas arba toksinė epidermio nekrolizė);

raumenų silpnumas, sausgyslių uždegimas, sausgyslių plyšimas, ypač stambios sausgyslės čiurnos užpakalinėje dalyje (Achilo sausgyslės); sunkiosios miastenijos simptomų pablogėjimas (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

su nervų sistema susiję nusiskundimai, pavyzdžiui, skausmas, deginimas, badymas, tirpimas ir (arba) galūnių nusilpimas (periferinė neuropatija ir polineuropatija);

nenormaliai dažnas širdies ritmas, gyvybei pavojingas nereguliarus širdies ritmas, širdies ritmo pokyčiai (vadinamasis QT intervalo pailgėjimas, (matomas EKG, t. y. elektrinio širdies aktyvumo įraše);

pūslelinis išbėrimas;

įtaka kraujo krešėjimui pacientams, gydomiems vitamino K antagonistais;

labai didelio susijaudinimo jausmas (manija) ar didelio optimizmo ir hiperaktyvumo jausmas (hipomanija);

sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, vadinamos DRESS sindromu (vaisto sukeltos reakcijos su eozinofilija ir sisteminiais simptomais).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, elektroniniu paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Ciprofloxacin Sandoz sudėtis

Veiklioji medžiaga yra ciprofloksacinas.

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 500 mg ciprofloksacino (hidrochlorido monohidrato pavidalu).

Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo natrio druska (A tipo), povidonas 25000, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, stearino rūgštis, magnio stearatas, kroskarmeliozės natrio druska, hipromeliozė, makrogolis 6000, talkas, titano dioksidas (E 171).

Ciprofloxacin Sandoz išvaizda ir kiekis pakuotėje

Ciprofloxacin Sandoz 500 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, pailgos, su įranta iš abiejų pusių, pažymėtos įspaudu „cip 500“ vienoje pusėje.

Ciprofloksacin 500 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos kartono dėžutėmis, kurių kiekvienoje PVC/aliuminio ar PP/aliuminio lizdinėse plokštelėse yra 1, 3, 6, 8, 10, 12, 16, 20, 50 (10x5) arba 100 plėvele dengtų tablečių ir ligoninei skirtomis pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 30, 100, 120 arba 160 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas

Sandoz d.d.

Verovškova 57

1000 Ljubljana

Slovėnija

Gamintojai

Salutas Pharma GmbH

Otto-von-Guericke-Allee 1

D-39179 Barleben

Vokietija

S.C. Sandoz S.R.L.

7A Livezeni Street

540472 Targu Mures

Rumunija

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Nyderlandai: Ciprofloxacine 500 mg, filmomhulde tabletten

Estija: Ciprofloxacin Sandoz 500mg

Vengrija: Ciprofloxacin 1a Pharma 500 mg filmtabletta

Italija: CIPROFLOXACINA Sandoz 500 mg compresse rivestite con film

Latvija: Ciprofloxacin Sandoz500 mg apvalkotas tabletes

Lietuva: Ciprofloxacin Sandoz 500 mg plėvele dengtos tabletės

Portugalija: CIPROFLOXACINA SANDOZ

Slovakijos Respublika: Ciprofloxacín Sandoz 500 mg filmom obalené tablety

Slovėnija: Ciprofloksacin Lek 500 mg filmsko oblozene tablete

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas

Šeimyniškių g. 3A

Vilnius, LT-09312

Tel.: +370 5 263 60 37

Nemokama linija pacientams +370 800 00877

Faksas +370 5 2636 036

El. paštas: info.lithuania@sandoz.com

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-12-30

Patarimai (medicininis švietimas)

Antibiotikai yra naudojami bakterinių infekcijų gydymui. Jei neveikia prieš virusines infekcijas.

Jei Jūsų gydytojas paskyrė antibiotikų, Jums jie reikalingi būtent esamam susirgimui gydyti.

Nepaisant gydymo antibiotikais, kai kurios bakterijos gali išgyventi ir augti. Šis reiškinys vadinamas atsparumu: kai kurie antibiotikai tampa neefektyvūs.

Neteisingai vartojant antibiotikus, didėja atsparumas. Galima netgi prisidėti prie bakterijų atsparumo išsivystymo ir todėl užsitęs gydymas arba susilpnės antibiotikų efektyvumas, jei nesilaikysite gydytojo nurodymų:

kiek antibiotikų vartoti,

kaip dažnai juos vartoti,

kiek ilgai juos vartoti.

Todėl, norint kad būtų išsaugotas šio vaisto veiksmingumas:

antibiotikus vartokite tik tada, kai jie paskiriami;

griežtai laikykitės paskyrimo nurodymų;

nenaudokite antibiotikų pakartotinai, jei nepaskyrė medicinos darbuotojas, net ir tuo atveju, kai norite gydyti panašią ligą;

niekada neduokite savo antibiotikų kitam asmeniui, gali būti, kad jie netinka jo ligai gydyti;

pasibaigus gydymui visus nepanaudotus vaistus grąžinkite į vaistinę, užtikrindami, kad jie bus tinkamai sutvarkyti.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu"Ciprofloxacin Sandoz 500mg tabletės N10" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

LSM universiteto vaistinė filialas Nr.01 (konsul)
Universiteto vaistinė
Eivenių g. 2, Kaunas
(8 37) 32 67 05
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:30 - 15:30 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Merkinės vaistinė, UAB fil.nr.5 Alytus

Naujoji g. 48, Alytus
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.195, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Veiverių g. 150B, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.109 Vilnius
Gamybinė visuomenės vaistinė
P.Baublio g. 2, Vilnius
(8 5) 27 96 316
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.74 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Šeškinės g. 32, Vilnius
(8 5) 26 10 674
Darbo laikas: I - V 09:00 - 21:00 VI 09:00 - 18:00 VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.1 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Rygos g. 1, Vilnius
(8 5) 24 00 336
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.160, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Smėlynės g. 112, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 19:00 VII 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.226, Ukmergė
Visuomenės vaistinė
Žiedo g. 1, Ukmergė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 09:00 - 20:00 VII 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.350 Vilnius

Šeškinės g. 24, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.206, Utena
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 52, Utena
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 16:00 VII 09:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena