Ciprinol vartoti negalima:
jeigu yra alergija ciprofloksacinui, kitiems chinolonams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
jeigu vartojate tizanidiną (žr. 2 skyrių: „Kitų vaistų vartojimas“).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ciprinol.
Praneškite gydytojui:
jeigu kada nors sirgote inkstų ligomis, nes gali prireikti pakoreguoti gydymą,
jei sergate epilepsija ar kita neurologine liga,
jeigu kada nors anksčiau gydant antibiotikais, pavyzdžiui, Ciprinol, yra buvę problemų su sausgyslėmis,
jei sergate sunkiąja miastenija (pasireiškia tam tikros rūšies raumenų nusilpimas);
jei kada nors anksčiau buvo širdies ritmo sutrikimų (aritmijų).
Jei vartojant Ciprinol įvyktų viena iš paminėtų reakcijų, skubiai praneškite gydytojui. Gydytojas nuspręs, ar reikia nutraukti gydymą Ciprinol.
Sunki, ūmi alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija arba šokas, angioedema). Netgi po pirmos dozės yra maža tikimybė, kad įvyks sunki alerginė reakcija su šiais simptomais: spaudimu krūtinėje, galvos svaigimu, pykinimu arba alpuliu, arba svaigimo pojūčiu stojantis. Jei taip atsitiktų, nutraukite Ciprinol vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju.
Kartais gali atsirasti sąnarių skausmas ir tinimas bei sausgyslių uždegimas, ypač jei esate vyresnio amžiaus ir dar taip pat gydotės kortikosteroidais. Tokie pat simptomai gali atsirasti net ir po kelių mėnesių nuo ciprofroksacino vartojimo. Atsiradus pirmiesiems skausmo ar uždegimo požymiams, nustokite vartoti Ciprinol ir leiskite, kad pailsėtų skaudama dalis. Venkite nereikalingu judesiu, nes dėl jų gali padidėti sausgyslės plyšimo rizika.
Jei sergate epilepsija arba kita neurologine liga, pavyzdžiui, smegenų išemija ar insultu, galite pajusti su centrine nervų sistema susijusį pašalinį poveikį. Jei taip atsitiktų, nutraukite Ciprinol vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju.
Pirmą kartą pavartojus Ciprinol, Jums gali pasireikšti psichiatrinių reakcijų. Jei sergate depresija ar psichoze, gydymui naudojant Ciprinol, simptomai gali pablogėti. Jei taip atsitiktų, nutraukite Ciprinol vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju.
Jums gali pasireikšti neuropatijos simptomai pvz.,.skausmas, deginimas, dilgčiojimas, nutirpimas ir/arba silpnumas. Jei taip atsitiktų, nutraukite Ciprinol vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju.
Geriant antibiotikus, taip pat ir Ciprinol, gali prasidėti viduriavimas, jis gali užsitęsti net keletą savaičių po to, kai nutrauksite vaisto vartojimą. Jei viduriavimas labai sustiprėja ar užsitęsia, arba Jūs pastebite, kad išmatose atsirado kraujo arba gleivių, nedelsiant nutraukite Ciprinol vartojimą, nes tai gali būti pavojinga gyvybei. Nevartokite viduriavimą stabdančių ar peristaltiką slopinančių vaistų ir susisiekite su gydytoju.
Jei Jums reikia atlikti šlapimo arba kraujo tyrimus, pasakykite gydytojui arba laboratorijos darbuotojams, kad vartojate Ciprinol.
Ciprinol gali sukelti kepenų pakenkimų. Jei pastebėsite kokių nors simptomų, pavyzdžiui, apetito nebuvimas, gelta (odos pageltimas), šlapimo patamsėjimas, niežulys, pilvo skausmai, nustokite vartoti Ciprinol ir tuoj pat susisiekite su gydytoju.
Dėl Ciprinol vartojimo gali sumažėti leukocitų skaičius ir nusilpti Jūsų atsparumas infekcijoms. Jei Jums pasireiškia tokie infekcijos simptomai, kaip karščiavimas ir ryškus bendros būklės pablogėjimas, arba karščiavimas su tokiais vietiškai pasireiškiančiais simptomais, kaip gerklės (ryklės, burnos) skausmas ar šlapinimosi sutrikimai, turite nedelsdami pasikonsultuoti su gydytoju. Bus atliekamas kraujo tyrimas, patikrinant, ar nėra galimo leukocitų skaičiaus sumažėjimo (agranuliocitozės). Svarbu pasakyti gydytojui, kokius vaistus vartojate.
Praneškite gydytojui, jei žinote, kad Jums ar Jūsų šeimos nariui yra gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės deficitas (G6FD), nes vartojant ciprofloksaciną jums gali išsivystyti anemija.
Vartojant Ciprinol, Jūsų oda tampa jautresnė saulės šviesai ar ultravioletiniams (UV) spinduliams. Venkite intensyvių saulės spindulių poveikio ar dirbtinės UV šviesos, pavyzdžiui, soliariume.
Vaisto reikia atsargiai vartoti jei Jums ar kam nors iš Jūsų artimųjų yra įgimtas QT intervalo pailgėjimas (tai matoma EKG, registruojančioje elektrinę širdies veiklą), kraujyje sutrikusi druskų pusiausvyra (pvz., mažai kalio ar magnio); labai retas širdies ritmas(yra taip vadinamoji bradikardija); nusilpusi širdies veikla (širdies nepakankamumas) ar praeityje yra buvę širdies smūgis (miokardo infarktas); Jei esate moteris arba senyvo amžiaus; vartojate kitų vaistų, kurie gali sukelti pokyčius EKG (žr. sk. ,,Kitų vaistų vartojimas“)
Kiti vaistai ir Ciprinol
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Pasakykite gydytojui, jei vartojate vaistų, kuries gali sukelti širdies ritmo padažnėjimą:
- vaistų nuo širdies ritmo sutrikimų (pvz. chinidino, hidrochinidino, dizopramido, amjodarono, sotalolio, dofetilido, ibutilido);
- triciklių antidepresantų;
- kai kurių antibiotikų (makrolidų grupės);
- kai kurių vaistų nuo psichozės.
Nevartokite Ciprinol kartu su tizanidinu, nes dėl to gali atsirasti nepageidaujamų reiškinių,
pavyzdžiui, sumažėti kraujospūdis ar atsirasti mieguistumas (žr. 2 skyrių „Ciprinol vartoti
negalima“).
Yra žinoma, kad šie vaistai jūsų organizme reaguoja su Ciprinol. Ciprinol vartojimas kartu su šiais vaistais, gali turėti įtakos šių vaistų terapiniam poveikiui. Dėl to taip pat gali padidėti šių nepageidaujamų reiškinių pasireiškimo tikimybė.
Praneškite gydytojui, jeigu vartojate šiuos vaistus:
varfariną arba kitus geriamuosius antikoaguliantus (kraujui skystinti);
metoklopramidą (vaistą pykinimui bei vėmimui slopinti);
omeprazolą (opų gydymui);
probenecidą (podagrai);
metotreksatą (tam tikroms vėžio rūšims, žvynelinei, reumatoidiniam artritui gydyti);
teofliną (kvėpavimo sutrikimams);
tizanidiną (raumenų spazmams ir išsėtinei sklerozei gydyti);
klozapiną (antipsichotiką);
ropinirolį (Parkinsono ligai gydyti);
fenitoiną (epilepsijai);
ciklosporiną (organų atmetimo prevencijai);
glibenklamidą (diabeto gydymui);
duloksetiną (antidepresantas);
lidokainą (lokaliai veikiantis anestetikas);
sildenafilį (erekcijos sutrikimams gydyti).
Vartojant Ciprinol, gali padidėti šių vaistų koncentracija kraujyje:
pentoksifilino (kraujotakos ligoms gydyti);
kofeino.
Kai kurie vaistai gali susilpninti Ciprinol poveikį. Praneškite gydytojui, jeigu vartojate šiuos vaistus:
vaistus rūgštingumui mažinti;
mineralų papildus;
sukralfatą;
polimerinių fosfatų rišiklį (pvz., sevelamerą);
vaistus arba papildus, kurių sudėtyje yra su kalcio, magnio, aliuminio arba geležies.
Jei šiuos vaistus vartoti būtina, vartokite Ciprinol likus dviem valandom iki šių vaistų vartojimo ir ne mažiau kaip keturioms valandoms po jų vartojimo.
Ciprinol vartojimas su maistu ir gėrimais
Jei Ciprinol vartojate valgio metu, nevalgykite ir negerkite jokių pieno produktų (pavyzdžiui,
pieno ar jogurto) arba gėrimų, kuriuose pridėta kalcio, kai geriate tabletes, nes jie gali pakenkti veikliosios medžiagos įsisavinimui.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumo metu patartina vengti vartoti Ciprinol. Praneškite gydytojui, jeigu planuojate pastoti.
Žindymo metu Ciprinol nevartokite, nes ciprofloksacinas išsiskiria su motinos pienu ir gali
pakenkti Jūsų kūdikiui.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ciprinol gali sumažinti Jūsų budrumą. Gali pasireikšti nepageidaujamos neurologinės reakcijos.
Todėl prieš vairuodami arba prieš valdydami mechanizmus įsitikinkite, kad žinote, kaip Jus veikia
Ciprinol. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju.