E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Cefotaxim MIP 1g milteliai injekciniam ar infuziniam tirpalui N10

Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai >  Sistemiškai veikiantys antibakteriniai vaistai
Pavadinimas: Cefotaxim MIP 1g milteliai injekciniam ar infuziniam tirpalui N10
Veikliosios medžiagos: Cefotaxime - 1000mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: MIP Pharma
ATC kodas J01DD01
Vidutinė kaina: 22,55 Eur (77,86 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Cefotaxime MIP

3. Kaip vartoti Cefotaxime MIP

4. Galimas šalutinis poveikis

Kaip laikyti Cefotaxime MIP

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Kas yra Cefotaxime MIP ir kam jis vartojamas

Cefotaxime MIP yra antibiotikas, t. y. vaistas, skirtas bakterinėms infekcijoms gydyti, pvz.:

plaučių (pneumonija),

odos ir minkštųjų audinių,

šlapimo takų,

genitalijų (įskaitant gonorėją),

širdies vožtuvų (endokarditas),

smegenų dangalų (meningitas),

pilvo ertmės,

kraujo (vadinamoji bakteremija).

Be to, cefotaksimas naudojamas Laimo (Lyme) ligai gydyti (boreliozė, infekcija, kurią sukelia erkės įkandimas, pvz., grįžtamoji šiltinė).

Cefotaksimas taip pat gali būti vartojamas prieš operaciją ir jos metu galimos infekcijos prevencijai.

Kas žinotina prieš vartojant Cefotaxime MIP

Jums negali būti skiriama Cefotaxime MIP, jeigu:

esate alergiški cefotaksimui ar kuriam kitam iš cefalosporinų antibiotikų,

kada nors buvo pasireiškusi sunki alerginė reakcija (padidėjęs jautrumas) į bet kokio tipo beta laktamų antibiotikus (penicilinus, monobaktamus ir karbapenemus).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Prieš vartodami Cefotaxime MIP pasitarkite su gydytoju arba vaistininku:

jeigu pasireiškė alerginės reakcijos. Jeigu Jums kada nors buvo pasireiškusi alerginė reakcija į kitus antibiotikus, tokius kaip penicilinas, galite būti alergiški ir Cefotaxime MIP. Pasireiškus alerginei reakcijai, gydymą reikia nutraukti;

jeigu gydymo Cefotaxime MIP metu ar po jo kamuoja sunkus nuolatinis viduriavimas. Šiuo atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Nevartokite jokių vaistų nuo viduriavimo nepasitarę su gydytoju;

jeigu pasireiškė greitai plintantis bėrimas, atsirado pūslelių ir oda ėmė luptis (tai gali būti Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromo arba toksinės epidermio nekrolizės požymiai.);

jeigu sergate inkstų ligomis;

jeigu pavartojus šio vaisto jums sutrinka sąmoningumas, atsiranda neįprastų judesių ar traukulių;

jeigu laikotės mažo druskos kiekio dietos. Tokiu atveju būtina atsižvelgti į šio preparato sudėtyje esantį natrį.

Jeigu bent vienas iš paminėtų požymių Jums tinka, gydytojas gali pakeisti gydymą ar duoti specialių patarimų.

Jeigu šio vaisto jums paskirta ilgesniam laikui, gydytojas papildomai atliks kraujo tyrimus, norėdamas nustatyti galimus pakitimus. Šiuo atveju taip pat būtina reguliariai tirtis dėl atsiradusio per didelio cefotaksimui atsparių bakterijų kiekio.

Kiti vaistai ir Cefotaxime MIP

Jeigu vartojate, neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu vartojant:

kitus antibiotikus, tokius kaip penicilinas arba aminoglikozidai,

šlapimo išsiskyrimą skatinančius vaistus (diuretikus, pvz., furozemidą),

probenecidą (sąnarių ligai (artritui) ir podagrai gydyti skirtą vaistą),

Cefotaxime MIP poveikis gali sustiprėti arba susilpnėti. Jeigu gydotės šiais vaistais, pasakykite apie tai savo gydytojui.

Cefotaksimas gali sumažinti geriamųjų kontraceptinių vaistų veiksmingumą. Moterys gydymosi cefotaksimu laikotarpiu ir mėnesį po jo turi naudoti papildomas kontraceptines priemones.

Kaip ir vartojant kai kuriuos kitus antibiotikus, gali būti gauti teigiami Kumbso testo rezultatai, klaidingai rodantys teigiamą gliukozės šlapime reakciją.

Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Gydytojas cefotaksimo nėštumo metu skirs tik įvertinęs naudą ir riziką. Nedidelis kiekis cefotaksimo patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu jo vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Cefotaxime MIP neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus arba veikia nereikšmingai.

Cefotaxime MIP sudėtyje yra natrio

Kiekvienoje šio vaisto 1000 mg dozėje yra 48 mg natrio (valgomosios druskos sudedamosios dalies), kiekvienoje 2000 mg dozėje atitinkamai yra 96 mg natrio. Tai atitinka 2,4 % ir 4,8 % didžiausios rekomenduojamos natrio paros normos suaugusiesiems. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

Kaip vartoti Cefotaxime MIP

Vartojimas

Cefotaxime MIP visada skiria sveikatos priežiūros specialistas. Šis vaistas pirma ištirpinamas steriliame vandenyje ar kitame tinkamame tirpale. Tirpalas į kraują gali būti leidžiamas kaip injekcija arba lašeline (infuzija) į veną, gydant tam tikras infekcijas jis gali būti leidžiamas ir į raumenis.

Dozavimas

Suaugusiesiems ir vyresniems negu 12 metų paaugliams

Paprastai skiriama 2–6 g cefotaksimo per parą. Paros dozę reikėtų padalyti į dvi atskiras dozes ir vartoti jas kas 12 valandų. Priklausomai nuo infekcijos ir jūsų būklės sunkumo, dozę galima keisti.

Nustatyta (arba įtariama) jautrių bakterijų infekcija: 1 g kas 12 valandų (t. y. 2 g bendra paros dozė).

Nustatyta (arba įtariama) keleto jautrių arba vidutiniškai jautrių bakterijų infekcija: 1–2 g kas 12 valandų (t. y. 2–4 g bendra paros dozė).

Sunkios infekcijos arba tokios, kurių negalima lokalizuoti: 2–3 g vienkartinė dozė kas 6–8 valandas (t. y. 12 g maksimali paros dozė).

Naujagimiams (0–28 dienų), kūdikiams ir vaikams iki 12 metų amžiaus

Dozė priklauso nuo infekcijos sunkumo. Naujagimiams, kūdikiams ir vaikams įprasta dozė yra 50–100–150 mg cefotaksimo vienam kūno svorio kilogramui per parą, padalijus ją į 2–4 atskiras dozes (kas 6–12 valandų).

Itin sunkioms ar gyvybei pavojingoms infekcijoms gydyti gali prireikti skirti iki 200 mg cefotaksimo vienam kūno svorio kilogramui per parą, padalijus šį kiekį į 2–4 atskiras dozes. Gydytojas atsižvelgs į inkstų išsivystymo skirtumus ir jų funkciją, ypač naujagimių nuo 0 iki 7 dienų amžiaus.

Neišnešiotiems kūdikiams

Rekomenduojama dozė yra 50 mg vienam kūno svorio kilogramui per parą, padalijant šį kiekį į 2–4 atskiras dozes (kas 6–12 valandų). Šios maksimalios dozės negalima viršyti, nes inkstai nėra iki galo išsivystę.

Senyviems pacientams

Jeigu inkstų ir kepenų funkcija normali, dozės koreguoti nereikia.

Pacientams, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija sutrikusi

Jei sergate inkstų ir (arba) kepenų ligomis, Jums gali skirti mažesnę vaisto dozę. Siekiant patikrinti, ar skirta tinkama dozė, gali prireikti atlikti kraujo tyrimą. Dozę nustatys gydytojas.

Kitos specialios rekomendacijos

Gonorėja

Gonorėjai gydyti skiriama 0,5–1 g Cefotaxime MIP vienkartinė dozė kaip injekcija į raumenį arba į veną.

Bakterinis meningitas

Suaugusiesiems skiriama 9–12 g cefotaksimo paros dozė, kuri padalijama lygiomis dalimis, skirtomis vartoti kas 6–8 valandas.

Vaikams skiriama 150–200 mg vienam kūno svorio kilogramui, šis kiekis padalijamas į lygias dozes, skirtas vartoti kas 6–8 valandas.

Naujagimiams: 0–7 dienų amžiaus kūdikiams skiriama 50 mg vienam kūno svorio kilogramui kas 12 valandų, 7–28 dienų amžiaus kūdikiams – kas 8 valandas.

Infekcijų prevencija (perioperacinė profilaktika)

Siekiant išvengti galimos infekcijos, prieš operaciją Jums gali skirti 1–2 g cefotaksimo. Jeigu operacija trunka ilgiau negu 90 minučių, profilaktiškai Jums gali skirti papildomą dozę.

Pilvo ertmės infekcijos

Cefotaksimo jums turi skirti kartu su antibiotiku, veikiančiu anaerobines bakterijas.

Gydymo trukmė

Jūsų gydymo trukmė priklauso nuo infekcijos sunkumo ir nuo sveikimo eigos. Pradėjus sveikti vaisto paprastai skiriama dar mažiausiai 2–3 dienas. Ilgesnis negu 10 dienų trukmės gydymas reikalingas Streptococcus pyogenes bakterijos sukeltoms infekcijoms gydyti.

Ką daryti pavartojus per didelę Cefotaxime MIP dozę?

Jeigu manote, kad Jums skirta per daug Cefotaxime MIP, pasakykite gydytojui arba slaugytojui.

Pamiršus pavartoti Cefotaxime MIP

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Pamirštą dozę galima skirti tik tuo atveju, jeigu iki kitos dozės liko gana daug laiko.

Nustojus vartoti Cefotaxime MIP

Per mažos dozės, nereguliarus vartojimas ar per anksti nutrauktas gydymas gali pakenkti gydymo rezultatams ir baigtis atkryčiu, o jį gydyti visada sunkiau. Prašom laikytis gydytojo nurodymų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Būklės, į kurias reikia atkreipti dėmesį

Nedideliam skaičiui Cefotaxime MIP vartojančių pacientų pasireiškia alerginė reakcija, potencialiai pavojinga odos reakcija ar kitas šalutinis poveikis, kurį reikia gydyti. Šių reakcijų simptomai gali būti tokie:

sunki alerginė reakcija. Tai gali būti iškilus, niežėjimą sukeliantis bėrimas, tinimas, kartais veido arba burnos, todėl sunku kvėpuoti;

plačiai išplitęs bėrimas, su pūslelėmis ir besilupančia oda (tai gali būti Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromo arba toksinės epidermio nekrolizės požymiai);

sunkus, ilgalaikis viduriavimas gydant arba baigus gydyti šiuo vaistu (pseudomembraninis kolitas);

superinfekcija: Retais atvejais tokie vaistai kaip Cefotaxime MIP organizme gali sukelti mielių infekciją, kuri gali baigtis grybeline infekcija. Toks šalutinis poveikis labiau tikėtinas Cefotaxime MIP vartojant ilgą laiką.

Labai dažnas šalutinis poveikis: Gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 pacientų

skausmas injekcijos vietoje suleidus vaisto į raumenį.

Nedažnas šalutinis poveikis: Gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 pacientų

traukuliai, karščiavimas;

viduriavimas;

odos paraudimas, dilgėlinė, niežėjimas;

tam tikrų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas ar padidėjimas (eozinofilija, leukopenija, trombocitopenija);

gausiau išskiriamos kepenų gaminamos medžiagos (fermentai);

laikinos „sveikimo krizės“, lydimos staigaus karščiavimo ir drebulio (Jarisch-Herxheimer reakcijos);

inkstų ligos ir padidėjusi kreatinino koncentracija kraujyje;

skausmas injekcijos vietoje, tinimas ir paraudimas išilgai venos.

Dažnis nežinomas: Dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

galvos skausmas, svaigulys, susilpnėjęs sąmoningumas arba apsunkęs gebėjimas galvoti;

nereguliarus širdies ritmas po greitos vaisto injekcijos;

odos bėrimas, gali atsirasti pūslelių (erythema multiformae);

pykinimas, vėmimas, pilvo skausmai;

kepenų uždegimas (hepatitas), kartu su juo kartais gali pagelsti oda ir akių obuoliai (gelta);

kraujo ląstelių kiekio pakitimai (agranulocitozė, neutropenija), per greitai suyrantys raudonieji kraujo kūneliai (hemolizinė anemija).

Suleidus vaistinio preparato į raumenį šalutinis poveikis gali kilti dėl skausmą malšinančio vaisto, kurio šiam tikslui gali būti vaistinio preparato sudėtyje.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius). nemokamu fakso numeriu 8 800 20131 el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt ). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

3. Kaip vartoti Cefotaxime MIP

4. Galimas šalutinis poveikis

Kaip laikyti Cefotaxime MIP

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Kas yra Cefotaxime MIP ir kam jis vartojamas

Cefotaxime MIP yra antibiotikas, t. y. vaistas, skirtas bakterinėms infekcijoms gydyti, pvz.:

plaučių (pneumonija),

odos ir minkštųjų audinių,

šlapimo takų,

genitalijų (įskaitant gonorėją),

širdies vožtuvų (endokarditas),

smegenų dangalų (meningitas),

pilvo ertmės,

kraujo (vadinamoji bakteremija).

Be to, cefotaksimas naudojamas Laimo (Lyme) ligai gydyti (boreliozė, infekcija, kurią sukelia erkės įkandimas, pvz., grįžtamoji šiltinė).

Cefotaksimas taip pat gali būti vartojamas prieš operaciją ir jos metu galimos infekcijos prevencijai.

Kas žinotina prieš vartojant Cefotaxime MIP

Jums negali būti skiriama Cefotaxime MIP, jeigu:

esate alergiški cefotaksimui ar kuriam kitam iš cefalosporinų antibiotikų,

kada nors buvo pasireiškusi sunki alerginė reakcija (padidėjęs jautrumas) į bet kokio tipo beta laktamų antibiotikus (penicilinus, monobaktamus ir karbapenemus).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Prieš vartodami Cefotaxime MIP pasitarkite su gydytoju arba vaistininku:

jeigu pasireiškė alerginės reakcijos. Jeigu Jums kada nors buvo pasireiškusi alerginė reakcija į kitus antibiotikus, tokius kaip penicilinas, galite būti alergiški ir Cefotaxime MIP. Pasireiškus alerginei reakcijai, gydymą reikia nutraukti;

jeigu gydymo Cefotaxime MIP metu ar po jo kamuoja sunkus nuolatinis viduriavimas. Šiuo atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Nevartokite jokių vaistų nuo viduriavimo nepasitarę su gydytoju;

jeigu pasireiškė greitai plintantis bėrimas, atsirado pūslelių ir oda ėmė luptis (tai gali būti Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromo arba toksinės epidermio nekrolizės požymiai.);

jeigu sergate inkstų ligomis;

jeigu pavartojus šio vaisto jums sutrinka sąmoningumas, atsiranda neįprastų judesių ar traukulių;

jeigu laikotės mažo druskos kiekio dietos. Tokiu atveju būtina atsižvelgti į šio preparato sudėtyje esantį natrį.

Jeigu bent vienas iš paminėtų požymių Jums tinka, gydytojas gali pakeisti gydymą ar duoti specialių patarimų.

Jeigu šio vaisto jums paskirta ilgesniam laikui, gydytojas papildomai atliks kraujo tyrimus, norėdamas nustatyti galimus pakitimus. Šiuo atveju taip pat būtina reguliariai tirtis dėl atsiradusio per didelio cefotaksimui atsparių bakterijų kiekio.

Kiti vaistai ir Cefotaxime MIP

Jeigu vartojate, neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu vartojant:

kitus antibiotikus, tokius kaip penicilinas arba aminoglikozidai,

šlapimo išsiskyrimą skatinančius vaistus (diuretikus, pvz., furozemidą),

probenecidą (sąnarių ligai (artritui) ir podagrai gydyti skirtą vaistą),

Cefotaxime MIP poveikis gali sustiprėti arba susilpnėti. Jeigu gydotės šiais vaistais, pasakykite apie tai savo gydytojui.

Cefotaksimas gali sumažinti geriamųjų kontraceptinių vaistų veiksmingumą. Moterys gydymosi cefotaksimu laikotarpiu ir mėnesį po jo turi naudoti papildomas kontraceptines priemones.

Kaip ir vartojant kai kuriuos kitus antibiotikus, gali būti gauti teigiami Kumbso testo rezultatai, klaidingai rodantys teigiamą gliukozės šlapime reakciją.

Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Gydytojas cefotaksimo nėštumo metu skirs tik įvertinęs naudą ir riziką. Nedidelis kiekis cefotaksimo patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu jo vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Cefotaxime MIP neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus arba veikia nereikšmingai.

Cefotaxime MIP sudėtyje yra natrio

Kiekvienoje šio vaisto 1000 mg dozėje yra 48 mg natrio (valgomosios druskos sudedamosios dalies), kiekvienoje 2000 mg dozėje atitinkamai yra 96 mg natrio. Tai atitinka 2,4 % ir 4,8 % didžiausios rekomenduojamos natrio paros normos suaugusiesiems. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

Kaip vartoti Cefotaxime MIP

Vartojimas

Cefotaxime MIP visada skiria sveikatos priežiūros specialistas. Šis vaistas pirma ištirpinamas steriliame vandenyje ar kitame tinkamame tirpale. Tirpalas į kraują gali būti leidžiamas kaip injekcija arba lašeline (infuzija) į veną, gydant tam tikras infekcijas jis gali būti leidžiamas ir į raumenis.

Dozavimas

Suaugusiesiems ir vyresniems negu 12 metų paaugliams

Paprastai skiriama 2–6 g cefotaksimo per parą. Paros dozę reikėtų padalyti į dvi atskiras dozes ir vartoti jas kas 12 valandų. Priklausomai nuo infekcijos ir jūsų būklės sunkumo, dozę galima keisti.

Nustatyta (arba įtariama) jautrių bakterijų infekcija: 1 g kas 12 valandų (t. y. 2 g bendra paros dozė).

Nustatyta (arba įtariama) keleto jautrių arba vidutiniškai jautrių bakterijų infekcija: 1–2 g kas 12 valandų (t. y. 2–4 g bendra paros dozė).

Sunkios infekcijos arba tokios, kurių negalima lokalizuoti: 2–3 g vienkartinė dozė kas 6–8 valandas (t. y. 12 g maksimali paros dozė).

Naujagimiams (0–28 dienų), kūdikiams ir vaikams iki 12 metų amžiaus

Dozė priklauso nuo infekcijos sunkumo. Naujagimiams, kūdikiams ir vaikams įprasta dozė yra 50–100–150 mg cefotaksimo vienam kūno svorio kilogramui per parą, padalijus ją į 2–4 atskiras dozes (kas 6–12 valandų).

Itin sunkioms ar gyvybei pavojingoms infekcijoms gydyti gali prireikti skirti iki 200 mg cefotaksimo vienam kūno svorio kilogramui per parą, padalijus šį kiekį į 2–4 atskiras dozes. Gydytojas atsižvelgs į inkstų išsivystymo skirtumus ir jų funkciją, ypač naujagimių nuo 0 iki 7 dienų amžiaus.

Neišnešiotiems kūdikiams

Rekomenduojama dozė yra 50 mg vienam kūno svorio kilogramui per parą, padalijant šį kiekį į 2–4 atskiras dozes (kas 6–12 valandų). Šios maksimalios dozės negalima viršyti, nes inkstai nėra iki galo išsivystę.

Senyviems pacientams

Jeigu inkstų ir kepenų funkcija normali, dozės koreguoti nereikia.

Pacientams, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija sutrikusi

Jei sergate inkstų ir (arba) kepenų ligomis, Jums gali skirti mažesnę vaisto dozę. Siekiant patikrinti, ar skirta tinkama dozė, gali prireikti atlikti kraujo tyrimą. Dozę nustatys gydytojas.

Kitos specialios rekomendacijos

Gonorėja

Gonorėjai gydyti skiriama 0,5–1 g Cefotaxime MIP vienkartinė dozė kaip injekcija į raumenį arba į veną.

Bakterinis meningitas

Suaugusiesiems skiriama 9–12 g cefotaksimo paros dozė, kuri padalijama lygiomis dalimis, skirtomis vartoti kas 6–8 valandas.

Vaikams skiriama 150–200 mg vienam kūno svorio kilogramui, šis kiekis padalijamas į lygias dozes, skirtas vartoti kas 6–8 valandas.

Naujagimiams: 0–7 dienų amžiaus kūdikiams skiriama 50 mg vienam kūno svorio kilogramui kas 12 valandų, 7–28 dienų amžiaus kūdikiams – kas 8 valandas.

Infekcijų prevencija (perioperacinė profilaktika)

Siekiant išvengti galimos infekcijos, prieš operaciją Jums gali skirti 1–2 g cefotaksimo. Jeigu operacija trunka ilgiau negu 90 minučių, profilaktiškai Jums gali skirti papildomą dozę.

Pilvo ertmės infekcijos

Cefotaksimo jums turi skirti kartu su antibiotiku, veikiančiu anaerobines bakterijas.

Gydymo trukmė

Jūsų gydymo trukmė priklauso nuo infekcijos sunkumo ir nuo sveikimo eigos. Pradėjus sveikti vaisto paprastai skiriama dar mažiausiai 2–3 dienas. Ilgesnis negu 10 dienų trukmės gydymas reikalingas Streptococcus pyogenes bakterijos sukeltoms infekcijoms gydyti.

Ką daryti pavartojus per didelę Cefotaxime MIP dozę?

Jeigu manote, kad Jums skirta per daug Cefotaxime MIP, pasakykite gydytojui arba slaugytojui.

Pamiršus pavartoti Cefotaxime MIP

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Pamirštą dozę galima skirti tik tuo atveju, jeigu iki kitos dozės liko gana daug laiko.

Nustojus vartoti Cefotaxime MIP

Per mažos dozės, nereguliarus vartojimas ar per anksti nutrauktas gydymas gali pakenkti gydymo rezultatams ir baigtis atkryčiu, o jį gydyti visada sunkiau. Prašom laikytis gydytojo nurodymų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Būklės, į kurias reikia atkreipti dėmesį

Nedideliam skaičiui Cefotaxime MIP vartojančių pacientų pasireiškia alerginė reakcija, potencialiai pavojinga odos reakcija ar kitas šalutinis poveikis, kurį reikia gydyti. Šių reakcijų simptomai gali būti tokie:

sunki alerginė reakcija. Tai gali būti iškilus, niežėjimą sukeliantis bėrimas, tinimas, kartais veido arba burnos, todėl sunku kvėpuoti;

plačiai išplitęs bėrimas, su pūslelėmis ir besilupančia oda (tai gali būti Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromo arba toksinės epidermio nekrolizės požymiai);

sunkus, ilgalaikis viduriavimas gydant arba baigus gydyti šiuo vaistu (pseudomembraninis kolitas);

superinfekcija: Retais atvejais tokie vaistai kaip Cefotaxime MIP organizme gali sukelti mielių infekciją, kuri gali baigtis grybeline infekcija. Toks šalutinis poveikis labiau tikėtinas Cefotaxime MIP vartojant ilgą laiką.

Labai dažnas šalutinis poveikis: Gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 pacientų

skausmas injekcijos vietoje suleidus vaisto į raumenį.

Nedažnas šalutinis poveikis: Gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 pacientų

traukuliai, karščiavimas;

viduriavimas;

odos paraudimas, dilgėlinė, niežėjimas;

tam tikrų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas ar padidėjimas (eozinofilija, leukopenija, trombocitopenija);

gausiau išskiriamos kepenų gaminamos medžiagos (fermentai);

laikinos „sveikimo krizės“, lydimos staigaus karščiavimo ir drebulio (Jarisch-Herxheimer reakcijos);

inkstų ligos ir padidėjusi kreatinino koncentracija kraujyje;

skausmas injekcijos vietoje, tinimas ir paraudimas išilgai venos.

Dažnis nežinomas: Dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

galvos skausmas, svaigulys, susilpnėjęs sąmoningumas arba apsunkęs gebėjimas galvoti;

nereguliarus širdies ritmas po greitos vaisto injekcijos;

odos bėrimas, gali atsirasti pūslelių (erythema multiformae);

pykinimas, vėmimas, pilvo skausmai;

kepenų uždegimas (hepatitas), kartu su juo kartais gali pagelsti oda ir akių obuoliai (gelta);

kraujo ląstelių kiekio pakitimai (agranulocitozė, neutropenija), per greitai suyrantys raudonieji kraujo kūneliai (hemolizinė anemija).

Suleidus vaistinio preparato į raumenį šalutinis poveikis gali kilti dėl skausmą malšinančio vaisto, kurio šiam tikslui gali būti vaistinio preparato sudėtyje.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius). nemokamu fakso numeriu 8 800 20131 el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt ). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

4. Galimas šalutinis poveikis

Kaip laikyti Cefotaxime MIP

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Kas yra Cefotaxime MIP ir kam jis vartojamas

Cefotaxime MIP yra antibiotikas, t. y. vaistas, skirtas bakterinėms infekcijoms gydyti, pvz.:

plaučių (pneumonija),

odos ir minkštųjų audinių,

šlapimo takų,

genitalijų (įskaitant gonorėją),

širdies vožtuvų (endokarditas),

smegenų dangalų (meningitas),

pilvo ertmės,

kraujo (vadinamoji bakteremija).

Be to, cefotaksimas naudojamas Laimo (Lyme) ligai gydyti (boreliozė, infekcija, kurią sukelia erkės įkandimas, pvz., grįžtamoji šiltinė).

Cefotaksimas taip pat gali būti vartojamas prieš operaciją ir jos metu galimos infekcijos prevencijai.

Kas žinotina prieš vartojant Cefotaxime MIP

Jums negali būti skiriama Cefotaxime MIP, jeigu:

esate alergiški cefotaksimui ar kuriam kitam iš cefalosporinų antibiotikų,

kada nors buvo pasireiškusi sunki alerginė reakcija (padidėjęs jautrumas) į bet kokio tipo beta laktamų antibiotikus (penicilinus, monobaktamus ir karbapenemus).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Prieš vartodami Cefotaxime MIP pasitarkite su gydytoju arba vaistininku:

jeigu pasireiškė alerginės reakcijos. Jeigu Jums kada nors buvo pasireiškusi alerginė reakcija į kitus antibiotikus, tokius kaip penicilinas, galite būti alergiški ir Cefotaxime MIP. Pasireiškus alerginei reakcijai, gydymą reikia nutraukti;

jeigu gydymo Cefotaxime MIP metu ar po jo kamuoja sunkus nuolatinis viduriavimas. Šiuo atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Nevartokite jokių vaistų nuo viduriavimo nepasitarę su gydytoju;

jeigu pasireiškė greitai plintantis bėrimas, atsirado pūslelių ir oda ėmė luptis (tai gali būti Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromo arba toksinės epidermio nekrolizės požymiai.);

jeigu sergate inkstų ligomis;

jeigu pavartojus šio vaisto jums sutrinka sąmoningumas, atsiranda neįprastų judesių ar traukulių;

jeigu laikotės mažo druskos kiekio dietos. Tokiu atveju būtina atsižvelgti į šio preparato sudėtyje esantį natrį.

Jeigu bent vienas iš paminėtų požymių Jums tinka, gydytojas gali pakeisti gydymą ar duoti specialių patarimų.

Jeigu šio vaisto jums paskirta ilgesniam laikui, gydytojas papildomai atliks kraujo tyrimus, norėdamas nustatyti galimus pakitimus. Šiuo atveju taip pat būtina reguliariai tirtis dėl atsiradusio per didelio cefotaksimui atsparių bakterijų kiekio.

Kiti vaistai ir Cefotaxime MIP

Jeigu vartojate, neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu vartojant:

kitus antibiotikus, tokius kaip penicilinas arba aminoglikozidai,

šlapimo išsiskyrimą skatinančius vaistus (diuretikus, pvz., furozemidą),

probenecidą (sąnarių ligai (artritui) ir podagrai gydyti skirtą vaistą),

Cefotaxime MIP poveikis gali sustiprėti arba susilpnėti. Jeigu gydotės šiais vaistais, pasakykite apie tai savo gydytojui.

Cefotaksimas gali sumažinti geriamųjų kontraceptinių vaistų veiksmingumą. Moterys gydymosi cefotaksimu laikotarpiu ir mėnesį po jo turi naudoti papildomas kontraceptines priemones.

Kaip ir vartojant kai kuriuos kitus antibiotikus, gali būti gauti teigiami Kumbso testo rezultatai, klaidingai rodantys teigiamą gliukozės šlapime reakciją.

Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Gydytojas cefotaksimo nėštumo metu skirs tik įvertinęs naudą ir riziką. Nedidelis kiekis cefotaksimo patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu jo vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Cefotaxime MIP neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus arba veikia nereikšmingai.

Cefotaxime MIP sudėtyje yra natrio

Kiekvienoje šio vaisto 1000 mg dozėje yra 48 mg natrio (valgomosios druskos sudedamosios dalies), kiekvienoje 2000 mg dozėje atitinkamai yra 96 mg natrio. Tai atitinka 2,4 % ir 4,8 % didžiausios rekomenduojamos natrio paros normos suaugusiesiems. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

Kaip vartoti Cefotaxime MIP

Vartojimas

Cefotaxime MIP visada skiria sveikatos priežiūros specialistas. Šis vaistas pirma ištirpinamas steriliame vandenyje ar kitame tinkamame tirpale. Tirpalas į kraują gali būti leidžiamas kaip injekcija arba lašeline (infuzija) į veną, gydant tam tikras infekcijas jis gali būti leidžiamas ir į raumenis.

Dozavimas

Suaugusiesiems ir vyresniems negu 12 metų paaugliams

Paprastai skiriama 2–6 g cefotaksimo per parą. Paros dozę reikėtų padalyti į dvi atskiras dozes ir vartoti jas kas 12 valandų. Priklausomai nuo infekcijos ir jūsų būklės sunkumo, dozę galima keisti.

Nustatyta (arba įtariama) jautrių bakterijų infekcija: 1 g kas 12 valandų (t. y. 2 g bendra paros dozė).

Nustatyta (arba įtariama) keleto jautrių arba vidutiniškai jautrių bakterijų infekcija: 1–2 g kas 12 valandų (t. y. 2–4 g bendra paros dozė).

Sunkios infekcijos arba tokios, kurių negalima lokalizuoti: 2–3 g vienkartinė dozė kas 6–8 valandas (t. y. 12 g maksimali paros dozė).

Naujagimiams (0–28 dienų), kūdikiams ir vaikams iki 12 metų amžiaus

Dozė priklauso nuo infekcijos sunkumo. Naujagimiams, kūdikiams ir vaikams įprasta dozė yra 50–100–150 mg cefotaksimo vienam kūno svorio kilogramui per parą, padalijus ją į 2–4 atskiras dozes (kas 6–12 valandų).

Itin sunkioms ar gyvybei pavojingoms infekcijoms gydyti gali prireikti skirti iki 200 mg cefotaksimo vienam kūno svorio kilogramui per parą, padalijus šį kiekį į 2–4 atskiras dozes. Gydytojas atsižvelgs į inkstų išsivystymo skirtumus ir jų funkciją, ypač naujagimių nuo 0 iki 7 dienų amžiaus.

Neišnešiotiems kūdikiams

Rekomenduojama dozė yra 50 mg vienam kūno svorio kilogramui per parą, padalijant šį kiekį į 2–4 atskiras dozes (kas 6–12 valandų). Šios maksimalios dozės negalima viršyti, nes inkstai nėra iki galo išsivystę.

Senyviems pacientams

Jeigu inkstų ir kepenų funkcija normali, dozės koreguoti nereikia.

Pacientams, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija sutrikusi

Jei sergate inkstų ir (arba) kepenų ligomis, Jums gali skirti mažesnę vaisto dozę. Siekiant patikrinti, ar skirta tinkama dozė, gali prireikti atlikti kraujo tyrimą. Dozę nustatys gydytojas.

Kitos specialios rekomendacijos

Gonorėja

Gonorėjai gydyti skiriama 0,5–1 g Cefotaxime MIP vienkartinė dozė kaip injekcija į raumenį arba į veną.

Bakterinis meningitas

Suaugusiesiems skiriama 9–12 g cefotaksimo paros dozė, kuri padalijama lygiomis dalimis, skirtomis vartoti kas 6–8 valandas.

Vaikams skiriama 150–200 mg vienam kūno svorio kilogramui, šis kiekis padalijamas į lygias dozes, skirtas vartoti kas 6–8 valandas.

Naujagimiams: 0–7 dienų amžiaus kūdikiams skiriama 50 mg vienam kūno svorio kilogramui kas 12 valandų, 7–28 dienų amžiaus kūdikiams – kas 8 valandas.

Infekcijų prevencija (perioperacinė profilaktika)

Siekiant išvengti galimos infekcijos, prieš operaciją Jums gali skirti 1–2 g cefotaksimo. Jeigu operacija trunka ilgiau negu 90 minučių, profilaktiškai Jums gali skirti papildomą dozę.

Pilvo ertmės infekcijos

Cefotaksimo jums turi skirti kartu su antibiotiku, veikiančiu anaerobines bakterijas.

Gydymo trukmė

Jūsų gydymo trukmė priklauso nuo infekcijos sunkumo ir nuo sveikimo eigos. Pradėjus sveikti vaisto paprastai skiriama dar mažiausiai 2–3 dienas. Ilgesnis negu 10 dienų trukmės gydymas reikalingas Streptococcus pyogenes bakterijos sukeltoms infekcijoms gydyti.

Ką daryti pavartojus per didelę Cefotaxime MIP dozę?

Jeigu manote, kad Jums skirta per daug Cefotaxime MIP, pasakykite gydytojui arba slaugytojui.

Pamiršus pavartoti Cefotaxime MIP

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Pamirštą dozę galima skirti tik tuo atveju, jeigu iki kitos dozės liko gana daug laiko.

Nustojus vartoti Cefotaxime MIP

Per mažos dozės, nereguliarus vartojimas ar per anksti nutrauktas gydymas gali pakenkti gydymo rezultatams ir baigtis atkryčiu, o jį gydyti visada sunkiau. Prašom laikytis gydytojo nurodymų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Kaip laikyti Cefotaxime MIP

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Kas yra Cefotaxime MIP ir kam jis vartojamas

Cefotaxime MIP yra antibiotikas, t. y. vaistas, skirtas bakterinėms infekcijoms gydyti, pvz.:

plaučių (pneumonija),

odos ir minkštųjų audinių,

šlapimo takų,

genitalijų (įskaitant gonorėją),

širdies vožtuvų (endokarditas),

smegenų dangalų (meningitas),

pilvo ertmės,

kraujo (vadinamoji bakteremija).

Be to, cefotaksimas naudojamas Laimo (Lyme) ligai gydyti (boreliozė, infekcija, kurią sukelia erkės įkandimas, pvz., grįžtamoji šiltinė).

Cefotaksimas taip pat gali būti vartojamas prieš operaciją ir jos metu galimos infekcijos prevencijai.

Kas žinotina prieš vartojant Cefotaxime MIP

Jums negali būti skiriama Cefotaxime MIP, jeigu:

esate alergiški cefotaksimui ar kuriam kitam iš cefalosporinų antibiotikų,

kada nors buvo pasireiškusi sunki alerginė reakcija (padidėjęs jautrumas) į bet kokio tipo beta laktamų antibiotikus (penicilinus, monobaktamus ir karbapenemus).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Prieš vartodami Cefotaxime MIP pasitarkite su gydytoju arba vaistininku:

jeigu pasireiškė alerginės reakcijos. Jeigu Jums kada nors buvo pasireiškusi alerginė reakcija į kitus antibiotikus, tokius kaip penicilinas, galite būti alergiški ir Cefotaxime MIP. Pasireiškus alerginei reakcijai, gydymą reikia nutraukti;

jeigu gydymo Cefotaxime MIP metu ar po jo kamuoja sunkus nuolatinis viduriavimas. Šiuo atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Nevartokite jokių vaistų nuo viduriavimo nepasitarę su gydytoju;

jeigu pasireiškė greitai plintantis bėrimas, atsirado pūslelių ir oda ėmė luptis (tai gali būti Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromo arba toksinės epidermio nekrolizės požymiai.);

jeigu sergate inkstų ligomis;

jeigu pavartojus šio vaisto jums sutrinka sąmoningumas, atsiranda neįprastų judesių ar traukulių;

jeigu laikotės mažo druskos kiekio dietos. Tokiu atveju būtina atsižvelgti į šio preparato sudėtyje esantį natrį.

Jeigu bent vienas iš paminėtų požymių Jums tinka, gydytojas gali pakeisti gydymą ar duoti specialių patarimų.

Jeigu šio vaisto jums paskirta ilgesniam laikui, gydytojas papildomai atliks kraujo tyrimus, norėdamas nustatyti galimus pakitimus. Šiuo atveju taip pat būtina reguliariai tirtis dėl atsiradusio per didelio cefotaksimui atsparių bakterijų kiekio.

Kiti vaistai ir Cefotaxime MIP

Jeigu vartojate, neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu vartojant:

kitus antibiotikus, tokius kaip penicilinas arba aminoglikozidai,

šlapimo išsiskyrimą skatinančius vaistus (diuretikus, pvz., furozemidą),

probenecidą (sąnarių ligai (artritui) ir podagrai gydyti skirtą vaistą),

Cefotaxime MIP poveikis gali sustiprėti arba susilpnėti. Jeigu gydotės šiais vaistais, pasakykite apie tai savo gydytojui.

Cefotaksimas gali sumažinti geriamųjų kontraceptinių vaistų veiksmingumą. Moterys gydymosi cefotaksimu laikotarpiu ir mėnesį po jo turi naudoti papildomas kontraceptines priemones.

Kaip ir vartojant kai kuriuos kitus antibiotikus, gali būti gauti teigiami Kumbso testo rezultatai, klaidingai rodantys teigiamą gliukozės šlapime reakciją.

Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Gydytojas cefotaksimo nėštumo metu skirs tik įvertinęs naudą ir riziką. Nedidelis kiekis cefotaksimo patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu jo vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Cefotaxime MIP neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus arba veikia nereikšmingai.

Cefotaxime MIP sudėtyje yra natrio

Kiekvienoje šio vaisto 1000 mg dozėje yra 48 mg natrio (valgomosios druskos sudedamosios dalies), kiekvienoje 2000 mg dozėje atitinkamai yra 96 mg natrio. Tai atitinka 2,4 % ir 4,8 % didžiausios rekomenduojamos natrio paros normos suaugusiesiems. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

Kaip vartoti Cefotaxime MIP

Vartojimas

Cefotaxime MIP visada skiria sveikatos priežiūros specialistas. Šis vaistas pirma ištirpinamas steriliame vandenyje ar kitame tinkamame tirpale. Tirpalas į kraują gali būti leidžiamas kaip injekcija arba lašeline (infuzija) į veną, gydant tam tikras infekcijas jis gali būti leidžiamas ir į raumenis.

Dozavimas

Suaugusiesiems ir vyresniems negu 12 metų paaugliams

Paprastai skiriama 2–6 g cefotaksimo per parą. Paros dozę reikėtų padalyti į dvi atskiras dozes ir vartoti jas kas 12 valandų. Priklausomai nuo infekcijos ir jūsų būklės sunkumo, dozę galima keisti.

Nustatyta (arba įtariama) jautrių bakterijų infekcija: 1 g kas 12 valandų (t. y. 2 g bendra paros dozė).

Nustatyta (arba įtariama) keleto jautrių arba vidutiniškai jautrių bakterijų infekcija: 1–2 g kas 12 valandų (t. y. 2–4 g bendra paros dozė).

Sunkios infekcijos arba tokios, kurių negalima lokalizuoti: 2–3 g vienkartinė dozė kas 6–8 valandas (t. y. 12 g maksimali paros dozė).

Naujagimiams (0–28 dienų), kūdikiams ir vaikams iki 12 metų amžiaus

Dozė priklauso nuo infekcijos sunkumo. Naujagimiams, kūdikiams ir vaikams įprasta dozė yra 50–100–150 mg cefotaksimo vienam kūno svorio kilogramui per parą, padalijus ją į 2–4 atskiras dozes (kas 6–12 valandų).

Itin sunkioms ar gyvybei pavojingoms infekcijoms gydyti gali prireikti skirti iki 200 mg cefotaksimo vienam kūno svorio kilogramui per parą, padalijus šį kiekį į 2–4 atskiras dozes. Gydytojas atsižvelgs į inkstų išsivystymo skirtumus ir jų funkciją, ypač naujagimių nuo 0 iki 7 dienų amžiaus.

Neišnešiotiems kūdikiams

Rekomenduojama dozė yra 50 mg vienam kūno svorio kilogramui per parą, padalijant šį kiekį į 2–4 atskiras dozes (kas 6–12 valandų). Šios maksimalios dozės negalima viršyti, nes inkstai nėra iki galo išsivystę.

Senyviems pacientams

Jeigu inkstų ir kepenų funkcija normali, dozės koreguoti nereikia.

Pacientams, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija sutrikusi

Jei sergate inkstų ir (arba) kepenų ligomis, Jums gali skirti mažesnę vaisto dozę. Siekiant patikrinti, ar skirta tinkama dozė, gali prireikti atlikti kraujo tyrimą. Dozę nustatys gydytojas.

Kitos specialios rekomendacijos

Gonorėja

Gonorėjai gydyti skiriama 0,5–1 g Cefotaxime MIP vienkartinė dozė kaip injekcija į raumenį arba į veną.

Bakterinis meningitas

Suaugusiesiems skiriama 9–12 g cefotaksimo paros dozė, kuri padalijama lygiomis dalimis, skirtomis vartoti kas 6–8 valandas.

Vaikams skiriama 150–200 mg vienam kūno svorio kilogramui, šis kiekis padalijamas į lygias dozes, skirtas vartoti kas 6–8 valandas.

Naujagimiams: 0–7 dienų amžiaus kūdikiams skiriama 50 mg vienam kūno svorio kilogramui kas 12 valandų, 7–28 dienų amžiaus kūdikiams – kas 8 valandas.

Infekcijų prevencija (perioperacinė profilaktika)

Siekiant išvengti galimos infekcijos, prieš operaciją Jums gali skirti 1–2 g cefotaksimo. Jeigu operacija trunka ilgiau negu 90 minučių, profilaktiškai Jums gali skirti papildomą dozę.

Pilvo ertmės infekcijos

Cefotaksimo jums turi skirti kartu su antibiotiku, veikiančiu anaerobines bakterijas.

Gydymo trukmė

Jūsų gydymo trukmė priklauso nuo infekcijos sunkumo ir nuo sveikimo eigos. Pradėjus sveikti vaisto paprastai skiriama dar mažiausiai 2–3 dienas. Ilgesnis negu 10 dienų trukmės gydymas reikalingas Streptococcus pyogenes bakterijos sukeltoms infekcijoms gydyti.

Ką daryti pavartojus per didelę Cefotaxime MIP dozę?

Jeigu manote, kad Jums skirta per daug Cefotaxime MIP, pasakykite gydytojui arba slaugytojui.

Pamiršus pavartoti Cefotaxime MIP

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Pamirštą dozę galima skirti tik tuo atveju, jeigu iki kitos dozės liko gana daug laiko.

Nustojus vartoti Cefotaxime MIP

Per mažos dozės, nereguliarus vartojimas ar per anksti nutrauktas gydymas gali pakenkti gydymo rezultatams ir baigtis atkryčiu, o jį gydyti visada sunkiau. Prašom laikytis gydytojo nurodymų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Būklės, į kurias reikia atkreipti dėmesį

Nedideliam skaičiui Cefotaxime MIP vartojančių pacientų pasireiškia alerginė reakcija, potencialiai pavojinga odos reakcija ar kitas šalutinis poveikis, kurį reikia gydyti. Šių reakcijų simptomai gali būti tokie:

sunki alerginė reakcija. Tai gali būti iškilus, niežėjimą sukeliantis bėrimas, tinimas, kartais veido arba burnos, todėl sunku kvėpuoti;

plačiai išplitęs bėrimas, su pūslelėmis ir besilupančia oda (tai gali būti Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromo arba toksinės epidermio nekrolizės požymiai);

sunkus, ilgalaikis viduriavimas gydant arba baigus gydyti šiuo vaistu (pseudomembraninis kolitas);

superinfekcija: Retais atvejais tokie vaistai kaip Cefotaxime MIP organizme gali sukelti mielių infekciją, kuri gali baigtis grybeline infekcija. Toks šalutinis poveikis labiau tikėtinas Cefotaxime MIP vartojant ilgą laiką.

Labai dažnas šalutinis poveikis: Gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 pacientų

skausmas injekcijos vietoje suleidus vaisto į raumenį.

Nedažnas šalutinis poveikis: Gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 pacientų

traukuliai, karščiavimas;

viduriavimas;

odos paraudimas, dilgėlinė, niežėjimas;

tam tikrų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas ar padidėjimas (eozinofilija, leukopenija, trombocitopenija);

gausiau išskiriamos kepenų gaminamos medžiagos (fermentai);

laikinos „sveikimo krizės“, lydimos staigaus karščiavimo ir drebulio (Jarisch-Herxheimer reakcijos);

inkstų ligos ir padidėjusi kreatinino koncentracija kraujyje;

skausmas injekcijos vietoje, tinimas ir paraudimas išilgai venos.

Dažnis nežinomas: Dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

galvos skausmas, svaigulys, susilpnėjęs sąmoningumas arba apsunkęs gebėjimas galvoti;

nereguliarus širdies ritmas po greitos vaisto injekcijos;

odos bėrimas, gali atsirasti pūslelių (erythema multiformae);

pykinimas, vėmimas, pilvo skausmai;

kepenų uždegimas (hepatitas), kartu su juo kartais gali pagelsti oda ir akių obuoliai (gelta);

kraujo ląstelių kiekio pakitimai (agranulocitozė, neutropenija), per greitai suyrantys raudonieji kraujo kūneliai (hemolizinė anemija).

Suleidus vaistinio preparato į raumenį šalutinis poveikis gali kilti dėl skausmą malšinančio vaisto, kurio šiam tikslui gali būti vaistinio preparato sudėtyje.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius). nemokamu fakso numeriu 8 800 20131 el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt ). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant etiketės ir išorinės dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikykite žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Flakoną laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Cefotaxime MIP sudėtis

Veiklioji medžiaga yra cefotaksimo natrio druska.

Pagalbinių medžiagų nėra.

Cefotaxime MIP išvaizda ir kiekis pakuotėje

Cefotaxime MIP tiekiamas pakuotėmis po 1, 5 arba 10 bespalvių stiklinių flakonų (15 ml talpos) su guminiais kamš

iais ir nuplėšiamaisiais dangteliais. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

RegistruotojasMIP Pharma GmbHKirkeler Str. 41D-66440 BlieskastelVokietijaTelefonas 0049 (0) 6842 9609 0Faksas 0049 (0) 6842 9609 355 GamintojasMIP Pharma GmbHKirkeler Str. 41D-66440 BlieskastelVokietija

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Bulgarija: Цефотаксим-MIP 1 g прах за инжекционен/инфузионен разтвор

Цефотаксим-MIP 2 g прах за инжекционен/инфузионен разтвор

Danija: Cefotaxim ”MIP”

Estija: Cefotaxime MIP 1 g

Cefotaxime MIP 2 g

Suomija: Cefotaxim MIP Pharma 1 g injektio/infuusiokuiva-aine, liuosta varten

Cefotaxim MIP Pharma 2 g injektio/infuusiokuiva-aine, liuosta varten

Vokietija: Cefotaxim-saar 1 g Pulver zur Herstellung einer Injektions- bzw. Infusionslösung

Cefotaxim-saar 2 g Pulver zur Herstellung einer Injektions- bzw. Infusionslösung

Vengrija: Cefotaxim MIP 1 g por oldatos injekcióhoz vagy infúzióhoz

Cefotaxim MIP 2 g por oldatos injekcióhoz vagy infúzióhoz

Latvija: Cefotaxime MIP 1 g pulveris injekciju/infūziju šķīduma pagatavošanai

Cefotaxime MIP 2 g pulveris injekciju/infūziju šķīduma pagatavošanai

Lietuva: Cefotaxime MIP 1 g milteliai injekciniam ar infuziniam tirpalui

Cefotaxime MIP 2 g milteliai injekciniam ar infuziniam tirpalui

Norvegija: Cefotaxim MIP 1 g pulver til injeksjons-/infusjonsvæske, oppløsning

Cefotaxim MIP 2 g pulver til injeksjons-/infusjonsvæske, oppløsning

Rumunija: Cefotaxim MIP 1 g pulbere pentru soluţie injectabilă / perfuzabilă

Cefotaxim MIP 2 g pulbere pentru soluţie injectabilă / perfuzabilă

Švedija: Cefotaxim MIP 1 g pulver till injektions-/infusionsvätska, lösning

Cefotaxim MIP 2 g pulver till injektions-/infusionsvätska, lösning

Jungtinė

Karalystė: Cefotaxime 1 g powder for solution for injection / infusion

Cefotaxime 2 g powder for solution for injection / infusion

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-09-27.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.

Vartojimo metodai

Intraveninė infuzija

1 g cefotaksimo ištirpinamas 40–50 ml injekcinio vandens ar kito su vaistu suderinamo skysčio (pvz., 5 % gliukozės ar fiziologinio natrio chlorido tirpalo). Paruoštas tirpalas turi būti suleidžiamas kaip 20 minučių trukmės intraveninė infuzija.

2 g cefotaksimo ištirpinami 100 ml injekcinio vandens ar kito su vaistu suderinamo skysčio (pvz., 5 % gliukozės ar fiziologinio natrio chlorido tirpalo). Paruoštas tirpalas turi būti suleidžiamas kaip 50–60 minučių trukmės intraveninė infuzija.

Intraveninė injekcija

Intraveninei injekcijai 1 g cefotaksimo ištirpinamas 4 ml injekcinio vandens, 2 g cefotaksimo reikia ištirpinti 10 ml injekcinio vandens ir suleisti per 3–5 minutes.

Injekcija į raumenis

Leisti į raumenis galima tik išskirtinėse klinikinėse situacijose (pvz., gonorėjos atveju), įvertinus naudą ir riziką. Rekomenduojama, kad vienoje pusėje būtų suleidžiama ne daugiau kaip 4 ml. Jeigu paros dozė didesnė negu 2 g cefotaksimo arba jeigu cefotaksimo leidžiama dažniau negu du kartus per parą, rekomenduojama leisti į veną.

Leidžiant į raumenis 1 g cefotaksimo ištirpinamas 4 ml injekcinio vandens. Norint apsaugoti nuo injekcijos keliamo skausmo, vietoj injekcinio vandens galima naudoti 1 % lidokaino hidrochlorido tirpalą (tik suaugusiesiems). Tirpalą galima vartoti tik injekcijoms giliai į raumenis. Tirpalo su lidokainu negalima leisti į veną. Pasirinkus vartoti lidokaino sudėtyje turintį tirpalą, būtina atsižvelgti į preparato informaciją.

Sunkių infekcijų atvejais injekcija į raumenis nerekomenduojama.

Suderinamumas su intraveniniais skysčiais

Tirpalui ruošti tinka šie tirpikliai: injekcinis vanduo, 5 % gliukozės tirpalas ir fiziologinis natrio chlorido tirpalas.

Kaip ir visus parenterinius vaistinius preparatus, prieš vartojimą atidžiai apžiūrėkite paruoštą tirpalą, ar jame nėra neištirpusių dalelių ir ar nepakitusi spalva. Tirpalą galima vartoti tik tuo atveju, jeigu jis skaidrus ir beveik be dalelių.

Skirtas tik vienkartiniam vartojimui. Likęs nesuvartotas tirpalas turi būti išmetamas.

Paruošto tirpalo laikymas

Cheminis ir fizinis paruošto tirpalo stabilumas išlieka 3 valandas 25 °C temperatūroje ir 6 valandas 2°C –8 °C temperatūroje. Mikrobiologiniu požiūriu paruoštas tirpalas turi būti vartojamas nedelsiant, nebent tirpinimo ar praskiedimo metodas užkirstų kelią mikrobiologinio užteršimo rizikai. Paruošto tirpalo nesuvartojus nedelsiant, už jo laikymo trukmę ir sąlygas atsakingas pats vartotojas."Cefotaxim MIP 1g milteliai injekciniam ar infuziniam tirpalui N10" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.32 Druskininkai
Visuomenės vaistinė
Vytauto g. 21, Druskininkai
(8 699) 92 420
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 18:00 VII 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 13min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena