Cevikap vartoti draudžiama, jeigu yra:
padidėjęs jautrumas askorbo rūgščiai ir (arba) kitoms vaisto medžiagoms.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
Dėl redukcinių savybių vaisto negalima vartoti kartu su vaistais, kurių sudėtyje yra geležies arba vario.
Pacientams, kuriems yra inkstų akmenligė, padidėjęs rūgštynių rūgšties druskų kiekis kraujyje, polinkis į inkstų akmenų, ypač šlapimo ar rūgštynių rūgšties druskų, atsiradimą, bei žmonėms, kurių organizme yra geležies perteklius (pvz., ligoniams, sergantiems hemochromatoze, pjautuvine mažakraujyste, talasemija) ir pacientams, kurie apsinuodiję geležies preparatais, per parą rekomenduojama vartoti ne daugiau kaip 100 mg askorbo rūgšties. Be to, žmonėms, kuriems yra padidėjęs rūgštynių rūgšties druskų kiekis kraujyje arba polinkis į šį sutrikimą, bei ligoniams, sergantiems pasikartojančia inkstų akmenlige arba inkstų nepakankamumu, jei kartu yra sutrikusi rūgštynių bei askorbo rūgšties apykaita, per parą askorbo rūgšties rekomenduojama vartoti ne daugiau kaip 100 mg.
Didelė askorbo rūgšties dozė gali mažinti laboratorinių tyrimų, atliekamų oksidacijos ir redukcijos metodu (pvz., kraujo nustatymo išmatose, gliukozės ir kreatinino koncentracijos nustatymo kraujyje ir šlapime), rodmenų tikslumą.
Cevikap vartojimas su maistu ir gėrimais
Jei vaisto reikia gerti kūdikiams, lašus rekomenduojama skiesti vandeniu, arbata, sultimis ar įmaišyti į maistą.
Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumo metu rekomenduojama vitamino C paros dozė, įskaitant dozę, esančią maiste, yra 80 mg.
Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Žindyvėms vaisto vartoti galima. Rekomenduojama vitamino C paros dozė, įskaitant dozę, esančią maiste, žindamai moteriai yra 100 mg. Jei žindyvė vartoja rekomenduojamą vitamino C dozę, jo koncentracija piene būna 30-35 mg/ml. Žindomam kūdikiui tokio kiekio pakanka. Pacientei patariama nevartoti didelės vitamino C dozės, kadangi žindomam kūdikiui gali atsirasti perdozavimo simptomų.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Įtakos nedaro.
Kitų vaistų vartojimas
Geležis. Askorbo rūgštis 2 – 4 kartus pagerina ne hemo sudėtyje esančios geležies absorbciją iš virškinimo trakto, ypač tiems žmonėms, kurių audiniuose geležies atsargos yra mažos.
Deferoksaminas. Pacientams, kurių organizme yra geležies perteklius, vartojant deferoksamino kartu su askorbo rūgštimi, pradinės detoksikacijos ar gydymo fazės metu gali didėti toksinis geležies poveikis.
Acetilsalicilo rūgštis. Didelė acetilsalicilo rūgšties dozė mažina biologinį askorbo rūgšties pasisavinimą.
Vitaminas E. Abiems vitaminams būdingas sinergetinis antioksidacinis poveikis. Askorbo rūgštis reaktyvuoja tokoferolį, tyrimų in vitro ir in vivo metu stabdo šios medžiagos inaktyvavimą.
Kotrimoksazolis. Jei vartojama didelė askorbo rūgšties dozė, šlapime gali dažniau atsirasti sulfanilamido, esančio kotrimoksazolyje, kristalų.