E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Bupivacainum hydrochloricum 5mg/ml 10ml inuj. N10

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Anestetikai
Pavadinimas: Bupivacainum hydrochloricum 5mg/ml 10ml inuj. N10
Veikliosios medžiagos: Bupivacaine - 50mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Polfa Warszawa
ATC kodas N01BB01
Vidutinė kaina: 11,87 Eur (40,98 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

BUPIVACAINUM WZF Polfa sudėtyje yra ilgai veikiančio anestetiko bupivakaino.

BUPIVACAINUM WZF Polfa vartojamas sukelti kūno dalių nejautrą (anesteziją). Jis vartojamas užkirsti kelią skausmo atsiradimui arba skausmo malšinimui. Jis gali būti vartojamas:

sukelti kūno dalių nejautrą chirurginių operacijų metu suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams;

skausmo malšinimui suaugusiesiems, kūdikiams ir vyresniems nei 1 metų vaikams.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

BUPIVACAINUM WZF Polfa vartoti negalima:

jeigu yra alergija bupivakainui ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje) ar kitokiems amidiniams lokalaus poveikio anestetikams;

jeigu yra širdies veiklos susilpnėjimo ar sumažėjusio kraujo tūrio sukeltas šokas;

jeigu regioninė anestezija sukeliama anestetiku suleidžiant į veną;

jeigu yra patologinė būklė, kurios metu draudžiama taikyti epidurinę nejautrą bet kokiu anestetiku: smegenų dangalų uždegimas, poliomielitas, kraujavimas į kaukolės ertmę, poūmė piktybinės mažakraujystės sukelta nugaros smegenų degeneracija, galvos bei nugaros smegenų auglys, stuburo tuberkuliozė, pūlinė odos infekcija numatomoje injekcijos vietoje, kraujo krešėjimo sutrikimas, gydymas krešėjimą slopinančiais vaistais;

jeigu yra sunkioji miastenija (liga, pasireiškianti raumenų silpnumu);

jeigu sukeliama paracervikalinė blokada.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Anesteziją bupivakainu gali sukelti tik patyręs anesteziologas bei toks gydytojas, kuris moka nustatyti bupivakaino perdozavimą ir jį gydyti. Ne iš karto pradėtas gaivinimas, deguonies stygius ar padidėjusio jautrumo reakcija gali sukelti kraujo parūgštėjimą ir širdies veiklos nutrūkimą. Buvo atvejų, kai bupivakainu sukeliant epidurinę anesteziją ar periferinių nervų blokadą nutrūko širdies veikla ir pacientas mirė. Kai kuriais atvejais kraujotaką palaikanti širdies veikla atsinaujino tik po ilgo gaivinimo.

Vartojant šio vaisto, būtina turėti parengus tinkamą gaivinimo aparatūrą, deguonies bei reikiamų medikamentų. Prieš sukeliant blokadą į veną reikia įkišti kateterį.

Vartojant šio vaisto, būtina sekti širdies ir kvėpavimo funkciją, sąmonę bei kitokius svarbius fiziologinius rodmenis.

Reikalingas ypatingas atsargumas, kad bupivakaino nepatektų į kraujagyslę, pvz., sukeliant galvos ar kaklo srities anesteziją ar stambių nervų blokadą, kadangi gali atsirasti ūminių sisteminio toksinio poveikio simptomų.

Netyčia į kraujagyslę suleistas bupivakainas sukelia intoksikaciją, traukulius ir net širdies veiklos nutrūkimą.

Atsargumas ypač reikalingas, jeigu anestezija bupivakainu sukeliama galvos ar kaklo srityje, kadangi didėja pavojus, kad vaisto pateks į arteriją.

Ypatingas atsargumas reikalingas, jei atliekama stambių nervinių kamienų anestezija, kadangi tokiu atveju vartojamas didelis vaisto kiekis. Tose srityse yra daug kraujagyslių ir kadangi preparato injekuojama šalia stambių kraujagyslių, jo patekimo į kraujagyslę pavojus didėja.

Švirkščiant pakartotinai laipsniškai didėja bupivakaino koncentracija plazmoje, todėl jo gali kauptis organizme, ypač pacientų, sergančių sunkia kepenų liga.

Pavartojus bupivakaino, gali kilti alerginė reakcija. Ligoniams, kuriems alerginė reakcija atsirado pavartojus esterinių lokalaus poveikio anestetikų, pvz., prokaino, tetrakaino, kryžminės padidėjusio jautrumo reakcijos į amidinius anestetikus, pvz., bupivakainą, nepasireiškė.

Sušvirkštus bupivakaino už akies obuolio (sukeliant vadinamąją retrobulbarinę blokadą), kai kuriems žmonėms sustojo kvėpavimas, sutriko rega, atsirado traukulių, sutriko širdies ir kraujagyslių veikla. Be to, galimas negrįžtamas akies raumenų pažeidimas.

Ypač atsargiai šio vaisto reikia vartoti toliau išvardytiems pacientams.

Ligoniams, kuriems yra širdies nepakankamumas (ypač jei sukeliama epidurinė anestezija) ar širdies liga, kadangi tokie pacientai jautresni toksiniam bupivakaino poveikiui. Jiems preparato dozę reikia mažinti. Jeigu yra širdies nepakankamumas, reikia vengti didelio arterinio kraujo spaudimo sumažėjimo, kadangi tokių žmonių organizmo galimybės kompensuoti tokį sutrikimą yra mažesnės.

Pacientams, kurie serga kepenų liga arba kurių kepenų kraujotaka sutrikusi

Ligoniams, kurių organizme kraujo tūris sumažėjęs, pvz., dėl vandens netekimo, kraujavimo, sumažėjusio veninio kraujo grįžimo (pilve susikaupus daug skysčio, esant dideliam pilvo augliui ar vėlyvam nėštumui). Tokiems pacientams, ypač sukeliant epidurinę anesteziją, gali labai sumažėti arterinis kraujo spaudimas bei suretėti širdies susitraukimai (atsirasti bradikardija).

Žmonėms, kurių pleura pažeista. Tokiems pacientams, ypač sukeliant epidurinę anesteziją, gali atsirasti kvėpavimo sutrikimas.

Ligoniams, kuriems yra sepsis (kraujo užkrėtimas) ir kuriems reikia sukelti epidurinę nejautrą (pooperaciniu laikotarpiu didėja stuburo pūlinio atsiradimo pavojus).

Pacientams, kurių skydliaukės veikla suaktyvėjusi.

Ligoniams, vartojantiems antiaritminius vaistus (pvz. amjodaroną). Tokie pacientai turi prižiūrimi gydytojo.

Vaikams

Jaunesniems nei 12 metų vaikams BUPIVACAINUM WZF Polfa injekcijų vartojimas nejautrai sukelti operacijų metu neištirtas.

BUPIVACAINUM WZF Polfa vartojimas nėra nustatytas jaunesniems nei 1 metų vaikams.

Kiti vaistai ir BUPIVACAINUM WZF Polfa

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Sąveika (vieno vaisto poveikis kitam) galima, jei kartu vartojama toliau išvardytų preparatų.

Centrinę nervų sistemą slopinančių medikamentų, pvz., vartojamų prieš chirurginę operaciją, kadangi slopinamasis poveikis gali stiprėti.

MAO inhibitorių arba furazolidono, kadangi greitai gali sumažėti arterinis kraujo spaudimas. Tokių vaistinių preparatų vartojimą reikia nutraukti likus 10 dienų iki procedūros.

Opioidų, jei bus atliekama epidurinė anestezija, kadangi toks derinys gali sukelti arterinio kraujo spaudimo sumažėjimą.

Amjodarono (vaisto nuo širdies ritmo sutrikimo). Tokiu atveju privaloma stebėti širdies elektrokardiogramą.

Greita didelio lokalaus poveikio anestetiko kiekio absorbcija gali stiprinti ir ilginti raumenis atpalaiduojančių vaistų poveikį. Gali sustiprėti medikamentų, kurie keičia širdies susitraukimų dažnumą, poveikis, o bupivakaino vartojimas kartu su epinefrinu ar fenilefrinu gali sutrikdyti ritmą.

Bupivakaino reikia vartoti atsargiai pacientams, nuo širdies ritmo sutrikimo gydomiems vaistiniais preparatais, kurių poveikis panašus į lokalaus poveikio anestetikų, pvz., lidokainu, kadangi tokių preparatų toksinis poveikis gali tapti suminis.

Jei lokalaus poveikio anestetikų vartojama su kraujagysles sutraukiančiais preparatais ir tuo pačiu metu vartojama halotano, ciklopropano, trichloroetileno ar kitokių panašios struktūros vaistų, gali pasireikšti sunkus širdies ritmo sutrikimas.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu šio vaisto vartoti draudžiama, nebent gydytojas nusprendžia, kad nauda motinai viršys galimą pavojų vaikui.

Į krūtimi maitinančios moters pieną patenka nedidelis bupivakaino kiekis, kuris poveikio vaikui nedaro.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Priklausomai nuo dozės lokalaus poveikio anestetikai gali daryti nedidelį poveikį gebėjimui vairuoti bei valdyti mechanizmus.

BUPIVACAINUM WZF Polfa sudėtyje yra natrio

1 ml vaisto yra 0,137 mmol (3,15 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Švirkšti lokalaus poveikio poveikio anestetikų gali tik pakankamos darbo su jais patirties turintis bei toks gydytojas, kuris žino, kokį toksinį poveikį gali sukelti šie preparatai.

Vaistiniame preparate konservantų nėra, todėl per 24 valandas nesuvartotą vaisto likutį būtina sutvarkyti pagal nustatytus reikalavimus.

Bupivakainu sukelti bet kokią anesteziją reikia atsargiai, kad preparato netyčia nepatektų į kraujagyslę. Prieš leidžiant medikamento ir leidimo metu patariama rūpestingai atlikinėti aspiracijos mėginį (atitraukinėti švirkšto stūmoklį ir stebėti, ar nepasirodė kraujo).

Regioninės anestezijos procedūras vaikams turi atlikti kvalifikuoti specialistai, turintys patirties su šia populiacija ir įvaldžiusių procedūros metodiką. Dozė priklauso nuo amžiaus, kūno svorio ir yra nustatoma anesteziologo.

Ka daryti pavartojus per didelę BUPIVACAINUM WZF Polfa dozę?

Perdozavimo simptomai yra traukuliai, kvėpavimo sustojimas, arterinio kraujospūdžio sumažėjimas, širdies veiklos nutrūkimas, didelio laipsnio anestezija arba visiška spinalinė anestezija (jos požymiai - kvėpavimo sustojimas bei arterinio kraujospūdžio sumažėjimas). Pradiniai centrinės nervų sistemos simptomai yra alpulys, jutimų susilpnėjimas, liežuvio aptirpimas, jautrumo garsui padidėjimas, spengimas ausyse bei regos sutrikimas, vėliau gali atsirasti kalbos sutrikimas, raumenų trūkčiojimas bei drebulys ir viso kūno traukuliai, sąmonės sutrikimas.

Jei atsirado minėtų požymių, nedelsiant pasakykite į gydytojui arba slaugytojui.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Epidurinės anestezijos metu nepageidaujamas poveikis gali pasireikšti nepriklausomai nuo to, kokio lokalaus poveikio anestetiko vartojama. Gali atsirasti simpatinės nervų sistemos ganglijų blokados sukeltas arterinio kraujo spaudimo sumažėjimas bei širdies veiklos suretėjimas ir (arba) nervo klajoklio poveikio kraujagyslėms sukeltas apalpimas. Sunkais atvejais gali nutrūkti širdies veikla.

Pavartojus didelę bupivakaino dozę ar jo sušvirkštus į kraujagyslę, gali pasireikšti toksinis poveikis širdies ir kraujagyslių bei centrinei nervų sistemoms.

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai

Jie susiję su poveikiu širdies laidumo sistemai bei širdies raumeniui. Gali sumažėti širdies išmetimo tūris, sutrikti širdies raumens laidumas, sumažėti arterinis kraujo spaudimas, suretėti širdies susitraukimai, atsirasti skilvelinių širdies ritmo sutrikimų, įskaitant skilvelių virpėjimą bei širdies veiklos nutrūkimą.

Centrinės nervų sistemos sutrikimai

Gali aptirpti liežuvis, pablogėti kontaktas su kitais žmonėmis, atsirasti galvos svaigimas, matomo vaizdo neryškumas, raumenų drebulys, apsnūdimas, traukuliai, sąmonės netekimas, sustoti kvėpavimas. Toksinių centrinės nervų sistemos pažeidimo simptomų atsiranda prieš širdies ir kraujagyslių pažeidimo simptomus arba tuo pat metu.

Jei sukeliant epidurinę anesteziją preparato netyčia sušvirkščiama į povoratinklinį tarpą, gali pasireikšti vadinamoji aukšta spinalinė anestezija: gali sustoti kvėpavimas ir labai sumažėti arterinis kraujo spaudimas.

Sukeliant regioninę, ypač epidurinę, anesteziją, galimas nervų sistemos (nugaros smegenų ar nervų šaknelių) pažeidimas. Dėl tokio poveikio gali pablogėti ar išnykti pažeisto regiono jautrumas, sutrikti motorinė funkcija, raukų veikla ar atsirasti paraplegija (paralyžius iki pusės). Kai kada toks poveikis nepraeina.

Tyrimai

Galimas laikinas fermentų GOT, GPT, šarminės fosfatazės ir bilirubino kiekio kraujo serume padidėjimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Ampules laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Negalima užšaldyti.

Ant kartono dėžutės ir ampulės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

BUPIVACAINUM WZF Polfa sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra bupivakaino hidrochloridas. 1 ml injekcinio tirpalo jo yra 5 mg.

- Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, injekcinis vanduo ir vandenilio chlorido rūgštis (pH sureguliavimui).

BUPIVACAINUM WZF Polfa išvaizda ir kiekis pakuotėje

BUPIVACAINUM WZF Polfa yra.skaidrus, bespalvis tirpalas.

Vaistas tiekiamas ampulėmis po 10 ml tirpalo. Kartono dėžutėje yra 10 ampulių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa, Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa, LenkijaTel. (22) 691 39 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-07-14

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu/.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams

Švirkšti lokalaus poveikio poveikio anestetikų gali tik pakankamos darbo su jais patirties turintis bei toks gydytojas, kuris žino, kokį toksinį poveikį gali sukelti šie preparatai.

Vaistiniame preparate konservantų nėra, todėl per 24 valandas nesuvartotą vaisto likutį būtina sutvarkyti pagal nustatytus reikalavimus.

Bupivakainu sukelti bet kokią anesteziją reikia atsargiai, kad preparato netyčia nepatektų į kraujagyslę. Prieš leidžiant medikamento ir leidimo metu patariama rūpestingai atlikinėti aspiracijos mėginį (atitraukinėti švirkšto stūmoklį ir stebėti, ar nepasirodė kraujo).

Jei vartojama didelė bupivakaino dozė, pvz., sukeliant epidurinę nejautrą, pradžioje rekomenduojama sušvirkšti 35 ml bandomąją bupivakaino tirpalo, kuriame yra adrenalino, dozę. Netyčinis preparato sušvirkštimas į kraujagyslę diagnozuojamas, jeigu laikinai padažnėja širdies susitraukimai. Suleidus bandomąją dozę, 5 minutes reikia stebėti fiziologines funkcijas bei kalbinti pacientą.

Pagrindinė bupivakaino dozė injekuojama lėtai, 25  50 mg/min greičiu. Preparato galima švirkšti, dozę padalijus į kelias dalis. Leidžiant bupivakaino, būtina atidžiai stebėti fiziologines funkcijas bei kalbinti pacientą. Jei atsiranda ūminio toksinio poveikio simptomų, bupivakaino švirkštimą reikia nedelsiant nutraukti.

Preparato dozė bei koncentracija priklauso nuo nejautros technikos, srities, kurią norima nuskausminti, ploto, kraujagyslių skaičiaus, segmentų, kuriuos norima anestezuoti, skaičiaus, nejautros gylio, norimo raumenų atpalaidavimo laipsnio, nejautros trukmės, preparato toleravimo bei klinikinės paciento būklės. Būtina vartoti mažiausią veiksmingą dozę.

Senyviems, širdies ar kepenų ligomis sergantiems bei silpniems pacientams bupivakaino dozę reikia mažinti. Vaikams vartojamas 0,25% bupivakainas.

Rekomenduojamos bupivakaino dozės sukelia visišką jutimų blokadą, tačiau poveikis motorinei funkcijai (raumenims) būna įvairus ir priklauso nuo koncentracijos.

Pavartojus 0,5% koncentracijos bupivakaino, jutimų blokada būna stipresnė už motorikos. Tai ypač naudinga akušerinės anestezijos metu.

Vienkartinės bupivakaino dozės sukeltos anestezijos trukmė pakankama daugumai indikacijų.

Rekomenduojamą bupivakaino dozę gydytojas gali keisti atsižvelgdamas į savo patirtį, preparato pasisavinimą injekcijos vietoje bei bendrąją paciento būklę.

Didžiausia vienkartinė dozė - 150 mg.

Kas dvi valandas pakartotinai galima švirkšti daugiausia 50 mg bupivakaino hidrochlorido.

Anestezijos rūšys ir 0,5% bupivakaino dozės

Anestezijos rūšis Dozė (ml) Dozė (mg) Motorinė blokada*
Epidurinė juosmens (chirurgijoje) 10  20 50  100 Nuo dalinės iki visiškos
Epidurinė juosmens (gimdymo metu) 6  12 30  60 Nuo dalinės iki visiškos
Kaudalinė epidurinė 15  30 75  150 Nuo dalinės iki visiškos
Periferinių nervų blokada Ne daugiau kaip 30 Ne daugiau kaip 150 Nuo dalinės iki visiškos

* - jei taikoma nenutrūkstamos anestezijos metodika, kiekviena pakartotinė preparato injekcija stiprina motorinę blokadą. Pirmoji pakartotinai suleista dozė sukelia tokią motorinę blokadą, kad galima operuoti pilvo srityje.

Vartojimas vaikams

1-12 metų vaikams

Regioninės anestezijos procedūras vaikams turi atlikti kvalifikuoti specialistai, turintys patirties su šia populiacija ir įvaldžiusių procedūros metodiką.

Lentelėje nurodytas dozes, skirtas vaikams, reikia laikyti rekomendacinėmis. Galimi individualūs nukrypimai. Vaikams, kurių kūno svoris didelis, dažnai reikia laipsniškai mažinti dozę, tad turi būti remiamasi idealiu kūno svoriu. Reikia vadovautis įprastinėmis rekomendacijomis dėl veiksnių, turinčių įtakos specifiniams blokados metodams ir individualiems pacientų poreikiams. Turi būti vartojama mažiausia dozė, sukelianti pakankamą anesteziją.

Dozavimo rekomendacijos vaikams

Koncentracija(mg/ml) Dozė(ml/kg) Dozė(mg/kg) Veikimo pradžia(min) Veikimo trukmė(valandos)
Ūminio skausmo malšinimas(operacijos metu ir po operacijos)
Kaudalinis epidurinis vartojimas 2,5 0,6-0,8 1,5-2 20-30 2-6
Epidurinis vartojimas juosmens srityje 2,5 0,6-0,8 1,5-2 20-30 2-6
Epidurinis vartojimas krūtinės srityjeb) 2,5 0,6-0,8 1,5-2 20-30 2-6
Vietinė blokada(pvz., smulkiųjų nervų blokada ir infiltracija) 2,55 0,5-20,5-2
Periferinių nervų blokada (pvz. n. ilioinguinalis ir n. iliohypogastricus) 2,55 0,5-20,5-2 a)a)

a) Periferinių nervų blokados veikimo pradžia ir trukmė priklauso nuo blokados tipo ir vartotos dozės.

b) Epidurinė krūtinės blokada turi būti sukeliama didinant dozę tol, kol pasiekiama norima anestezija.

Vaikams dozė turi būti parenkama pagal jų svorį, ir būti ne didesnė nei 2 mg/kg.

Siekiant išvengti injekcijos į kraujagyslę, prieš suleidžiant pagrindinę dozę ir jos leidimo metu rekomenduojama atsargi aspiracija. Leisti reikia lėtai, dozę palaipsniui didinant, ypač jei leidžiama į epidurinę ertmę juosmens ar krūtinės srityje. Reikia nuolat ir atidžiai stebėti paciento gyvybines funkcijas.

Vyresniems nei 2 metų vaikams galima atlikti 2,5 mg/ml bupivakaino tirpalo peritonzilinę infiltraciją (7,5-12,5 mg dozė vienai tonzilei).

N. ilioinguinalis ir n. Iliohypogastricus blokada buvo sukelta 1 metų ir vyresniems vaikams, leidžiant 0,1-0,5 ml/kg kūno svorio 2,5 mg/ml koncentracijos bupivakaino tirpalo (atitinka 0,25-1,25 mg/kg kūno svorio). 5 metų ir vyresniems vaikams buvo leidžiama 1,25-2 mg kūno svorio 5 mg/ml koncentracijos bupivakaino tirpalo dozė.

Varpos blokadai buvo vartojamos 0,2-0,5 ml/kg (atitinka 1-2,5 mg/kg) dozės 5 mg/ml koncentracijos bupivakaino tirpalo.

BUPIVACAINUM WZF Polfa saugumas ir veiksmingumas jaunesniems nei 1 metų vaikams neištirti. Duomenų yra mažai.

Smūginės dozės (ang. bolus) epidurinės injekcijos su pertrūkiais ar nepertraukiamos infuzijos saugumas ir veiksmingumas nėra nustatytas. Duomenų yra mažai.

Preparato nerekomenduojama maišyti su šarminiais tirpalais, pvz., rūgščiaisiais karbonatais, kadangi gali atsirasti nuosėdų.

Prieš vartojimą BUPIVACAINUM WZF Polfa gali būti skiedžiamas 0,9% NaCl arba 5% gliukozės tirpalu.

Praskiestą tirpalą reikia vartoti nedelsiant.

Ka daryti pavartojus per didelę BUPIVACAINUM WZF Polfa dozę?

Perdozavimo simptomai yra traukuliai, kvėpavimo sustojimas, arterinio kraujospūdžio sumažėjimas, širdies veiklos nutrūkimas, didelio laipsnio anestezija arba visiška spinalinė anestezija (jos požymiai - kvėpavimo sustojimas bei arterinio kraujospūdžio sumažėjimas). Pradiniai centrinės nervų sistemos simptomai yra apalpimas, jutimų susilpnėjimas, liežuvio aptirpimas, jautrumo garsui padidėjimas, spengimas ausyse bei regos sutrikimas, vėliau gali atsirasti kalbos sutrikimas, raumenų trūkčiojimas bei drebulys ir viso kūno traukuliai, sąmonės sutrikimas

Jei atsiranda išplitusių intoksikacijos bupivakainu simptomų, būtina slopinti traukulius, gydyti deguonimi ir, jei reikia, atlikti pagalbinę plaučių ventiliaciją.

Jei prasideda traukuliai, į veną reikia sušvirkšti 100  200 mg tiopentalio arba 510 mg diazepamo. Galima į veną leisti 5010 mg sukcinilcholino, tačiau tokiu atveju būtina atlikti endotrachėjinę intubaciją bei gydyti taip pat, kaip pasireiškus raumenų atsipalaidavimui.

Jeigu arterinis kraujo spaudimas sumažėja, į veną galima leisti kraujagysles siaurinančių preparatų (geriausia, kad jie ir stiprintų širdies susitraukimą), pvz., 1015 mg efedrino. Tokia dozė kartojama, kol būklė pagerėja. Siekiant padidinti kraujo spaudimą, galima greitai lašinti į veną elektrolitų bei koloidinių tirpalų.

Nutrūkus širdies veiklai, būtina nedelsiant pradėti reanimaciją, įskaitant elektrinę širdies defibriliaciją. Kad atsinaujintų kraujotaką palaikanti širdies funkcija, reanimaciją gali tekti tęsti ilgai.

Sukeliant epidurinę anesteziją, gali pasireikšti didelio laipsnio anestezija arba visiška spinalinė anestezija (jos požymiai - kvėpavimo sustojimas ar arterinė hipotenzija). Tokiu atveju reikia atlikti pagalbinę arba visišką dirbtinę plaučių ventiliaciją."Bupivacainum hydrochloricum 5mg/ml 10ml inuj. N10" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.306 Vilnius

L.Asanavičiūtės g. 27a, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 293 Vilnius Sirokomlės

V.Sirokomlės g. 8, Vilnius
(8 697) 05 293 Skambinti
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.170 Šiauliai
Gamybinė visuomenės vaistinė
Varpo g. 27, Šiauliai
(8 41) 59 82 00
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 54min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 411 Druskininkai Čiurlionio

M.K.Čiurlionio g. 52, Druskininkai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil. Vilnius Genių

Genių g. 10a, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.73 Alytus
Visuomenės vaistinė
Naujoji g. 8, Alytus
(8 315) 37 505
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 18:00 VII 08:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 54min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Švarcos A. vaistinė, IĮ fil. Maironio 25
Visuomenės vaistinė
Maironio g. 25, Vilkaviškis
(8 342) 55 610
Darbo laikas: I - V 08:30 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 54min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 153 Šiauliai Varpo
Visuomenės vaistinė
Varpo g. 22, Šiauliai
(8 41) 42 06 03
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 54min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.182 Marijampolė

Palangos g. 1, Marijampolė
(8 343) 51 620
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.205 Kaunas

R.Kalantos g. 131, Kaunas
(8 37) 37 05 81
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena