E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Biseptol Terpol (žemuog.) suspensija 200mg+40mg/ml 80ml

Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai >  Sistemiškai veikiantys antibakteriniai vaistai
Pavadinimas: Biseptol Terpol (žemuog.) suspensija 200mg+40mg/ml 80ml
Veikliosios medžiagos: Trimethoprim - 40mg
Sulfametoksazolas - 200mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Terpol
ATC kodas J01EE01
Vidutinė kaina: 3,69 Eur (12,74 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Biseptol yra vaistas, kuris veikia daugelį bakterijų rūšių. Jo sudėtyje yra sulfametoksazolo ir trimetoprimo derinys santykiu 5:1 (kotrimoksazolis).

Biseptol geriamoji suspensija vartojama sulfametoksazolo ir trimetoprimo deriniui jautrių mikroorganizmų sukeltų infekcinių ligų gydymui:

- ūminių nekomplikuotų inkstų ir šlapimo takų (cistito, pielito, pielonefrito);

- apatinių kvėpavimo takų, pvz., lėtinio paūmėjusio bronchito, Pneumocystis jiroveci (P. carinii) sukelto plaučių uždegimo;

- ausų, nosies ir gerklės, pvz., vidurinės ausies uždegimo;

- Pneumocystis jiroveci (P. carinii) sukeliamo plaučių uždegimo profilaktikai rizikos grupės pacientams, pvz., sergantiems ŽIV liga.

Bakterijų jautrumas antibiotikams skiriasi priklausomai nuo geografinės vietos ir laiko, todėl renkantis priešbakterinį gydymą, visada reikia atsižvelgti į vietinę informaciją apie atsparumą.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Biseptol vartoti negalima:

- jeigu yra alergija veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu yra ženklus kepenų parenchimos pažeidimas arba sunkus inkstų nepakankamumas, kai negalima reguliariai nustatyti vaisto koncentracijos plazmoje; kotrimoksazolio nerekomenduojama vartoti pacientams, kuriems yra pažengęs kepenų ar inkstų nepakankamumas (kreatinino klirensas mažesnis nei 15 ml/min.);

- jeigu yra sunkių kraujo ir limfinės sistemos sutrikimų;

- neišnešiotiems ar laiku gimusiems kūdikiams per pirmąsias 6 gyvenimo savaites, išskyrus Pneumocystis carinii sukeltam 4 savaičių ir vyresnių kūdikių plaučių uždegimui gydyti ar jo profilaktikai.

Yra gauta pranešimų apie galimai gyvybei pavojingus odos bėrimus (Stevens-Johnson sindromas, toksinė epidermio nekrolizė) vartojant Biseptol, kurie paprastai prasideda ant liemens, kaip rausvos panašios į taikinius dėmės ar apvalios dėmės dažnai su pūsle centre.

Papildomi požymiai į kuriuos reikia atkreipti dėmesį yra opos burnoje, gerklėje, nosyje, ant lyties organų ir konjunktyvitas (paraudusios ir patinusios akys).

Šie galimai gyvybei pavojingi odos bėrimai gali pasireikšti kartu su į gripą panašiais simptomais. Bėrimas gali progresuoti į išplitusį odos pūslėtumą ar lupimąsi.

Didžiausia sunkių odos reakcijų atsiradimo rizika yra pirmosiomis gydymo savaitėmis.

Jei vartojant Biseptol pasireiškė Stevens-Johnson sindromas ar toksinė epidermio nekrolizė, daugiau niekada Biseptol gydyti nebegalima.

Jei Jums pasireiškė bėrimas ar šie simptomai, nedelsiant nutraukite Biseptol vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju ir jam pasakykite, kad vartojate šį vaistą.

Biseptol buvo skiriama citotoksinių preparatų vartojantiems pacientams, ir jiems nepasireiškė ar pasireiškė nežymus papildomas poveikis kaulų čiulpams ar periferinio kraujo sudėčiai.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Biseptol.

Kai vaisto vartoja senyvi pacientai, kadangi šioje grupėje pasireiškia daugiau nepageidaujamų reakcijų ir jos būna sunkesnės, ypač tuomet, kai yra gretutinių sutrikimų, pvz., sutrikusi inkstų ir (arba) kepenų funkcija, ir (arba) kai kartu vartojama kitų vaistų.

Kai vaisto vartoja senyvi asmenys ir pacientai, kuriems įtariama folatų stoka; šiuo atveju reikėtų vartoti folatų papildų.

Visuomet reikia palaikyti tinkamą šalinamo šlapimo kiekį. Kristalurijos (kristalų šlapime) atvejų in vivo pasireiškia retai, nors atvėsusiame Biseptol gydytų pacientų šlapime buvo pastebėta sulfonamidų kristalų. Šio sutrikimo rizika gali būti didesnė blogos mitybos pacientams.

Biseptol vartojant ilgą laiką, rekomenduojama reguliariai kartą per mėnesį ištirti kraujo ląstelių skaičių, kadangi dėl folatų stokos gali atsirasti asimptominių laboratorinių kraujo tyrimo rodiklių pokyčių. Šie pokyčiai yra grįžtami, paskyrus folio rūgšties (5-10 mg per parą) ir neįtakojant priešbakterinio poveikio.

Pacientams, kuriems yra gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės (G-6-PD) stoka, gali pasireikšti hemolizė.

Kotrimoksazolio reikia atsargiai vartoti sunkia alergija ar astma sergantiems pacientams.

Kotrimoksazolio nereikėtų vartoti A grupės beta-hemolizinių streptokokų sukeltam faringitui gydyti; šiems mikroorganizmams naikinti iš gerklės preparatas yra mažiau veiksmingas nei penicilinas.

Nustatyta, kad trimetoprimas sutrikdo fenilalanino metabolizmą, tačiau tai nėra kliniškai reikšmingas poveikis fenilketonurija sergantiems pacientams, kuriems skiriama tinkama dieta.

Kotrimoksazolio nereikėtų vartoti pacientams, kuriems yra ar gali būti padidėjusi rizika sirgti ūmine porfirija. Tiek trimetoprimo, tiek sulfonamidų (nors būtent sulfametoksazolas tokio poveikio neturi) vartojimas susijęs su kliniškai pablogėjusia porfirija.

Pacientams, kuriems yra padidėjusi hiperkalemijos pasireiškimo rizika, rekomenduojama atidžiai stebėti kalio koncentraciją serume.

Kiti vaistai ir Biseptol

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Būtina laikytis atsargumo priemonių, kai Biseptol (kotrimoksazolio) vartojama kartu su toliau išvardytais vaistiniais preparatais:

diuretikais (ypač tiazidiniais); senyviems pacientams, kurie kartu vartoja diuretikų (ypač tiazidinių), padidėja trombocitopenijos su purpura ar be jos pasireiškimo rizika;

pirimetaminu; retais atvejais pastebėta, kad didesnę nei 25 mg per savaitę pirimetamino dozę kartu su kotrimoksazoliu vartojantiems pacientams gali pasireikšti megaloblastinė anemija;

zidovudinu; kai kuriais atvejais kartu vartojamas zidovudinas gali didinti kotrimoksazolio sukeliamų hematologinių nepageidaujamų reakcijų pasireiškimo riziką; jei toks vaistų derinys būtinas, reikėtų stebėti kraujo sudėties rodiklius;

ciklosporinu; pacientams po inkstų transplantacijos kotrimoksazolio vartojant kartu su ciklosporinu, pasireiškia grįžtamai susilpnėjusios inkstų funkcijos atvejų;

varfarinu; nustatyta, kad kotrimoksazolis stiprina antikoaguliacinį varfarino poveikį stereo-selektyviai slopindamas pastarojo metabolizmą; sulfametoksazolas in vitro gali išstumti varfariną iš pastarojo junginių su plazmos albuminais; todėl kotrimoksazolio vartojant kartu antikoaguliantais, rekomenduojama atidžiai stebėti antikoaguliacinį poveikį;

fenitoinu; kotrimoksazolis ilgina kartu vartojamo fenitoino pusinės eliminacijos laiką ir todėl gali sukelti pernelyg stiprų fenitoino poveikį; rekomenduojama atidžiai stebėti pacientų būklę ir serumo fenitoino koncentraciją;

digoksinu; trimetoprimo vartojant kartu su digoksinu, senyviems pacientams padidėja digoksino koncentracija plazmoje;

sulfonilkarbamidų grupės gliukozės koncentraciją mažinančiais preparatais; sąveika su sulfonilkarbamidų grupės gliukozės koncentraciją mažinančiais preparatais yra nedažna, tačiau pranešta padidėjusio hipoglikeminio poveikio atvejų;

metotreksatu; kotrimoksazolis gali didinti laisvojo metotreksato koncentraciją plazmoje.

Jei kotrimoksazolio reikia gerti kitų folatų kiekį organizme mažinančių vaistų (pvz., metotreksato) vartojantiems pacientams, kartu reikėtų vartoti folatų papildų.

Kai trimetoprimo vartojama kartu su vaistais, kurie fiziologinio pH sąlygomis formuoja katijonus ir kurie taip pat iš dalies šalinami aktyvios inkstų sekrecijos būdu (pvz., prikainamidu, amantadinu), gali pasireikšti konkurencinis pastarojo proceso slopinimas ir dėl to padidėti trimetoprimo arba ir kartu vartojamų minėtų vaistų koncentracija plazmoje.

Biseptol reikia atsargiai vartoti kartu su bet kuriais kitais vaistais, kurie gali sukelti hiperkalemiją.

Biseptol vartojimas su maistu ir gėrimais

Biseptol reikia vartoti po valgio užgeriant dideliu skysčio kiekiu.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu kotrimoksazolio vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jeigu pasireiškia tokių šalutinių reiškinių kaip galvos skausmas ir svaigimas, mieguistumas, depresija ar apatija, būtina pasikonsultuoti su gydytoju dėl galimybės vairuoti automobilį, valdyti judančius mechanizmus ar dirbti kitą greitos psichinės ir fizinės reakcijos reikalaujantį darbą.

Biseptol sudėtyje yra maltitolio, makrogolglicerolio hidroksistearato, metilo ir propilo parahidroksibenzoato, natrio

Biseptol sudėtyje yra maltitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Biseptol sudėtyje yra makrogolglicerolio hidroksistearato. Vaistas sukelti skrandžio veiklos sutrikimų ir viduriavimą.

Biseptol sudėtyje yra metilo parahidroksibenzoato (E218) ir propilo parahidroksibenzoato (E216).

Vaistas gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

Biseptol sudėtyje yra natrio. Šioje vaisto dozėje (5 ml) yra apie 1,62 mmol natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Prieš vartojimą suspensiją reikia suplakti, kad ji taptų homogeniška.

Biseptol reikia vartoti užgeriant skysčiu po valgio, kad būtų sumažinta virškinimo trakto sutrikimų pasireiškimo rizika.

Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, rekomenduojama vartoti 6 mg trimetoprimo ir 30 mg sulfametoksazolo 1 kg kūno svorio dozę per parą, padalijus į dvi lygias dalis.

Įprasta dozė

Vartojimas vaikams

nuo 6 savaičių iki 5 mėnesių amžiaus – po 2,5 ml kas 12 valandų;

nuo 6 mėnesių iki 5 metų – po 5 ml kas 12 valandų;

6-12 metų – po 10 ml kas 12 valandų.

Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams – po 20 ml kas 12 valandų.

Gydymą reikia tęsti, kol pacientas dvi paras nejaus infekcijos simptomų; daugumai pacientų vaisto reikia vartoti mažiausiai 5 paras. Jei po 7 gydymo parų klinikinio pagerėjimo negauta, reikia iš naujo apsvarstyti paciento būklę ir gydymą.

Pneumocystis carinii sukeltas plaučių uždegimas

Rekomenduojama vartoti didesnę dozę, t.y. 20 mg trimetoprimo ir 100 mg sulfametoksazolo 1 kg kūno svorio per parą per du ar daugiau kartų dvi savaites.

Kepenų ar inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams

Jei kreatinino klirensas yra 15-30 ml/min., reikia vartoti pusę įprastinės dozės.

Ką daryti pavartojus per didelę Biseptol dozę?

Jei pavartojote didesnę vaisto dozę nei rekomenduojama, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Biseptol

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamas poveikis, kuris gali pasireikšti vartojant Biseptol, pateikiamas mažėjančio sunkumo tvarka naudojant tokius dažnio apibūdinimus: labai dažni (≥1/10), dažni (nuo ≥1/100 iki <1/10), nedažni (nuo ≥1/1 000 iki <1/100), reti (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000), labai reti (<1/10 000, įskaitant pavienius atvejus).

Labai dažni:

- hiperkalemija.

Dažni:

- mieliagrybių sukeliamos infekcijos paūmėjimas.

- galvos skausmas.

- pykinimas, viduriavimas.

- odos išbėrimas.

Nedažni:

- vėmimas.

Labai reti:

- leukopenija, neutropenija, trombocitopenija, agranulocitozė, megaloblastinė anemija, aplazinė anemija, hemolizinė anemija, methemoglobinemija, eozinofilija, purpura, hemolizė tam tikriems pacientams, kuriems įtariama gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės (G-6-PD) stoka.

Dauguma šių sutrikimų yra lengvi ir praeina nutraukus gydymą. Dauguma šių pokyčių nesukelia jokių klinikinių simptomų, tačiau pavieniais atvejais jie gali tapti sunkūs, ypač senyviems asmenims, kuriems yra sutrikusi kepenų ar inkstų veikla arba kurių organizme yra folatų stoka. Rizikos grupių pacientų tarpe buvo mirčių atvejų, todėl šiuos pacientus reikia atidžiai stebėti.

- seruminė liga, anafilaksija, alerginis miokarditas, angioneurozinė edema, vaisto sukeltas karščiavimas, į Henoch-Schoenlein purpurą panašus alerginis vaskulitas, mazginis periarteritas, sisteminė raudonoji vilkligė.

- hipoglikemija, hiponatremija, anoreksija.

Kai kotrimoksazolio vartoja senyvi asmenys arba kai vartojama didelė jo dozė, šiuos pacientus rekomenduojama atidžiai stebėti, kadangi jiems gali padidėti hiperkalemijos ir hipernatremijos pasireiškimo rizika.

- depresija, haliucinacijos.

- aseptinis meningitas, traukuliai, periferinė neuropatija, ataksija, svaigulys, spengimas ausyse, galvos svaigimas.

Nutraukus vaisto vartojimą, aseptinis meningitas greitai išnyko, tačiau daugeliu atvejų vėl atsinaujino pradėjus vartoti kotrimoksazolio ar vien tik trimetoprimo.

- kosulys, dusulys, plaučių infiltratai.

Pasireiškę kosulys, dusulys ir plaučių infiltratai gali būti ankstyvi padidėjusio kvėpavimo takų jautrumo, kuris labai retais atvejais lėmė pacientų mirtį, požymiai.

- glositas, stomatitas, pseudomembraninis kolitas, pankreatitas.

- padidėjusi transaminazių koncentracija serume, padidėjusi bilirubino koncentracija, cholestazinė gelta, kepenų nekrozė.

Cholestazinė gelta ir kepenų nekrozė gali lemti mirtį.

- padidėjęs jautrumas šviesai, eksfoliacinis dermatitas, fiksuotos lokalizacijos vaisto sukeltas bėrimas, daugiaformė eritema, Stevens-Johnson sindromas, toksinė epidermio nekrolizė (žr. 2 skyrių).

Toksinei epidermio nekrolizei būdingas didelis mirtingumas.

- sąnarių ir raumenų skausmas.

- sutrikusi inkstų veikla (kai kuriais atvejais pranešama kaip inkstų nepakankamumas), intersticinis nefritas.

Nepageidaujamas poveikis, susijęs su Pneumocystis jiroveci (P. carinii) sukelto plaučių uždegimo (PCP) gydymu

Labai reti: sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, bėrimas, karščiavimas, neutropenija, trombocitopenija, padidėjusi kepenų fermentų koncentracija, hiperkalemija, hiponatremija.

PCP gydymui vartojant dideles vaisto dozes, pasireiškė sunkių padidėjusio jautrumo reakcijų, dėl kurių reikėjo nutraukti vaisto vartojimą. Jei pasireiškia kaulų čiulpų slopinimo požymių, pacientui reikia skirti kalcio folinato papildų (5-10 mg per parą). PCP sergantiems pacientams padidėjusio jautrumo reakcijų pasireiškė ir vėl atnaujinus kotrimoksazolio vartojimą, kartais po kelių dienų vaisto vartojimo pertraukos.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Tinkamumo laikas po pirmojo atidarymo: 8 mėnesiai.

Ant buteliuko ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Biseptol sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra sulfametoksazolas ir trimetoprimas. 5 ml suspensijos yra 200 mg sulfametoksazolo ir 40 mg trimetoprimo.

- Pagalbinės medžiagos yra makrogolglicerolio hidroksistearatas, karmeliozės natrio druska, aliuminio-magnio silikatas, citrinų rūgštis monohidratas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, metilo parahidroksibenzoatas (E218), propilo parahidroksibenzoatas (E216), skystasis maltitolis, sacharino natrio druska, propilenglikolis, miško žemuogių kvapo medžiaga, išgrynintas vanduo.

Biseptol išvaizda ir kiekis pakuotėje

Biseptol yra baltos ar šviesios drobės spalvos, miško žemuogių kvapo suspensija.

Kartono dėžutėje yra vienas tamsaus stiklo buteliukas, kuriame yra 80 ml suspensijos, matavimo taurelė ir pakuotės lapelis.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Medana Pharma SA

Wł. Łokietka 10

98-200 Sieradz, Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

POLPHARMA S.A. atstovybė Lietuvoje

E.Ožeškienės g. 18A,

LT-44254 Kaunas

Tel. +370 325131

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-02-19

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Biseptol Terpol (žemuog.) suspensija 200mg+40mg/ml 80ml" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Nemuno vaistinė, UAB fil. 295 Panevėžys Nemuno 75

Nemuno g. 75, Panevėžys
(8 454) 29 644
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.Rokiškis 214

Juodupės g. 12, Rokiškis
(8 458) 51 452
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 192 Švėkšna

Liepų a. 8, Švėkšna
(8 441) 48 538
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 285 Širvintos I.Šeiniaus

I.Šeiniaus g. 12, Širvintos
(8 382) 51 162
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 228 Marijampolė Vytauto 12

Vytauto g. 12-21, Marijampolė
(8 343) 50 252
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 219 Lentvaris Lauko
Visuomenės vaistinė
Lauko g. 33, Lentvaris
(8 528) 28 759
Darbo laikas: I - V 07:30 - 18:00 VI 08:00 - 13:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 13min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 46 Kaunas Raudondvaris
Visuomenės vaistinė
Raudondvario pl. 166, Kaunas
(8 37) 38 48 39
Darbo laikas: I - V 09:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 409 Plungė, Laisvės

Laisvės g. 5, Plungė
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 415, Kaunas Juozapavičiaus

A.Juozapavičiaus pr. 11, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 329 Šiauliai Rūdės

Rūdės g. 29, Šiauliai
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena