E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Betaferon 250µg/ml 3ml injekcinis tirpalas N15

Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai >  Imunostimuliuojantys vaistai
Pavadinimas: Betaferon 250µg/ml 3ml injekcinis tirpalas N15
Veikliosios medžiagos: Interferon beta-1b - 8000mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Bayer Pharma
ATC kodas L03AB08
Vidutinė kaina: 891,51 Eur (3078,21 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Betaferon yra vaistas, dar vadinamas interferonu, vartojamas išsėtinei sklerozei gydyti. Interferonai yra organizmo gaminami baltymai, padedantys apsisaugoti imuninės sistemos atakų, pvz., virusinių infekcijų.

Kaip veikia Betaferon

Išsėtinė sklerozė (IS) yra ilgai trunkanti būsena, veikianti centrinę nervų sistemą (CNS) ypač galvos ir nugaros smegenų funkcionavimą. Sergant IS, uždegiminis procesas pažeidžia apsauginį dangalą (vadinamą mielinu) aplink CNS nervus ir trukdo nervams tinkamai veikti. Tai vadinama demielinizacija.

Tiksli IS priežastis nėra žinoma. Yra manoma, kad svarbų vaidmenį procese, kurio metu pažeidžiama CNS, vaidina sutrikęs organizmo imuninės sistemos atsakas.

CNS gali būti pažeidžiama IS priepuolio (atkryčio) metu. Tai gali sukelti laikiną negalią, pvz., vaikščiojimo sutrikimą. Simptomai gali išnykti visiškai arba dalinai.

Nustatyta, kad beta-1b interferonas keičia imuninės sistemos atsaką ir padeda sumažinti ligos aktyvumą.

Kaip Betaferon padeda kovoti su jūsų liga

Pavienis klinikinis reiškinys, rodantis didelę sėtinės sklerozės vystymosi riziką: nustatyta, kad Betaferon lėtina progresavimą iki ryškios išsėtinės sklerozės išsivystymo.

Recidyvuojančioji remituojančioji išsėtinė sklerozė: recidyvuojančiąja remituojančiąja išsėtine skleroze sergantiems ligoniams kartais pasireiškia priepuoliai ar atkryčiai, kurių metu simptomai pastebimai sustiprėja. Nustatyta, kad Betaferon sumažina priepuolių dažnumą ir sunkumą. Betaferon mažina ligos gydymo ligoninėje dažnumą ir ilgina ligos aprimimo trukmę.

Antrinė progresuojančioji išsėtinė sklerozė: Kai kuriais atvejais ligoniai, sergantys recidyvuojančiąja remituojančiąja IS, pastebi, kad jų simptomai sustiprėja ir jiems išsivysto kita IS forma, vadinama antrine progresuojančiąja IS. Sergant šia forma, ligonių būklė vis blogėja, nepriklausomai nuo to, ar būna atkryčiai. Betaferon gali sumažinti dažnumą ir sunkumą bei sulėtinti negalios progresavimą.

Kam Betaferon vartojamas

Betaferon skiriamas ligoniams,

► kuriems pirmą kartą pasireiškė simptomai, rodantys didelę riziką sėtinės sklerozės išsivystymui. Prieš pradedant gydymą Jūsų gydytojas atliks tyrimą ir atmes visas kitas priežastis, galinčias paaiškinti šiuos simptomus.

► kurie serga recidyvuojančiąja remituojančiąja sėtine skleroze, pasireiškiančia bent dviem atkryčiais per pastaruosius dvejus metus.

► kurie serga antrine progresuojančiąja išsėtine skleroze, jei liga aktyvi, kaip rodo atkryčiai.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Betaferon vartoti negalima

jeigu esate nėščia gydymo Betaferon pradėti negalima (žr. „Nėštumas “),

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) natūraliam ar rekombinuotajam interferonui, žmogaus albuminui arba bet kuriai pagalbinei Betaferon medžiagai,

jeigu esate sunkios depresijos būklės ir /arba galvojate apie savudybę (žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia“ ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis”),

jeigu sergate sunkia kepenų liga (žr. Specialių atsargumo priemonių reikia“, „Kitų vaistų vartojimas” ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis”).

► Jei bent vienas iš aukščiau išvardytų punktų jums tinka, pasakykite gydytojui.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Prieš skiriant Betaferon jūsų gydytojui taip pat reikia žinoti:

- Jeigu Jums yra monokloninė gamopatija. Tai yra imuninės sistemos sutrikimas, kai kraujyje yra nustatomas nenormalus baltymas. Vartojant vaistinius preparatus tokius kaip Betaferon, gali išsivystyti problemos su smulkiomis kraujagyslėmis (kapiliarais), (sisteminis kapiliarų pralaidumo sindromas). Tai gali iššaukti šoką (kolapsą), kuris net gali būti mirtinas.

- Jeigu Jūs sirgote depresija ir/arba seniau kilo minčių apie savižudybę. Gydymo metu Jūsų gydytojas Jus atidžiai stebės. Jeigu jūsų depresija sunki ir/arba mintys apie savižudybę yra rimtos, Betaferon jums nebus skiriamas (taip pat žr. „Betaferon vartoti negalima”).

- Jeigu praeityje turėjote traukulių priepuolių arba jeigu vartojate priešepilepsinius vaistus (antiepileptikus) (taip pat žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas” ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis”, tuomet gydytojas galės Jus atsargiai gydyti.

- Jeigu Jūs turite sunkių problemų su inkstais, gydymo metu Jūsų gydytojas gali atidžiai stebėti Jūsų inkstų funkciją.

► Jei bent vienas iš aukščiau išvardytų punktų jums tinka, pasakykite gydytojui.

Kol vartojate Betaferon, jū gydytojui taip pat reikia žinoti:

- Jeigu pasireiškė tokie simptomai kaip viso kūno niežėjimas, veido ir/arba liuvio paburkimas ar staiga pasunkėjęs kpavimas. Tai gali būti sunkios alerginės reakcijos (padidėjusio jautrumo) simptomai, kurie gali tapti pavojingais gyvybei.

- Jeigu jaučiatės pastebimai liūdnesnis arba labiau nusivylęs negu prieš pradedant gydymą Betaferon, arba jei Jums kilo minčių apie savižudybę. Jeigu vartojant Betaferon jums atsirado depresija, jums gali reikėti specialaus gydymo ir Jūsų gydytojas Jus atidžiai stebės, ir gali nuspręsti nutraukti jūsų gydymą. Jeigu jūsų depresija sunki ir/arba mintys apie savižudybę yra rimtos, Betaferon jums nebus skiriamas (taip pat žr. „Betaferon vartoti negalima”).

- Jeigu pastebėjote neįprastai greitą kraujosruvų atsiradimą, padidėjusį kraujavimą po sužeidimo arba jei dažnai susergate infekcinėmis ligomis. Šie simptomai gali rodyti sumažėjusį kraujo ląstelių arba sumažėjusį trombocitų (ląstelės, kurios padeda krešėti kraujui) skaičių kraujyje. Galbūt jūsų gydytojas papildomai jus stebės.

- Jeigu pasireiškia apetito netekimas, nuovargis, pykinimas, pasikartojantis vėmimas, ypač jeigu pastebite išplitusį niežėjimą, odos arba akies baltymo pageltimą ir nesunkiai atsirandančias kraujosruvas. Šie simptomai gali rodyti, kad jūsų kepenų funkcija yra pakenkta. Klinikinių tyrimų metu Betaferon gydytiems pacientams pastebėti kepenų funkcijos verčių pakitimai. Kaip ir kitiems beta interferonams, sunkus kepenų pažeidimas, įskaitant kepenų nepakankamumo atvejus, Betaferon vartojantiems pacientams pastebėtas retai. Sunkiausi simptomai nustatyti pacientams, vartojantiems kitus vaistus arba sergantiems kitomis ligomis, galinčiomis kenkti kepenims (pvz., alkoholizmas, sunki infekcija).

- Jeigu Jūs patiriate simptomus, pavyzdžiui, netaisyklingą širdies plakimą, tinimą, pvz., kulkšnių, blauz srityje ar dusulį. Tai gali rodyti širdies raumens ligą (kardiomiopatiją), kuri Betaferon vartojantiems pacientams pasireiškė retais atvejais.

- Jeigu pajuntate pilve skaus, einantį į nugarą ir/arba jus pykina ar karščiuojate. Tai gali rodyti kasos uždegimą (pankreatitą), kuris buvo pastebėtas vartojant Betaferon. Tai dažnai būna susiję su tam tikrų kraujo riebalų (trigliceri) padidėjimu.

► Jeigu jums pasireiškia bent vienas iš aukščiau nurodytų simptomų, Betaferon vartojimą nutraukite ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Kiti dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti vartojant Betaferon:

- Jums turės būti atliekami kraujo tyrimai kraujo ląstelių skaičiui, kraujo cheminei sudėčiai ir kepenų fermentų kiekui nustatyti. Tyrimai bus atliekami prieš Jums pradedant vartoti Betaferon, reguliariai pradėjus gydy Betaferon ir periodiškai Betaferon vartojimo laikotarpiu, net jei jums nėra tam tikrų simptomų. Šie kraujo tyrimai bus atliekami greta tyrimų, kurie įprastai atliekami jūsų IS stebėti.

- Jeigu sergate širdies liga, į gripą panašūs simptomai, dažnai pasireiškiantys gydymo pradžioje, jums gali sukelti stresą. Betaferon reikia skirti atsargiai; jūsų gydytojas stebės Jus dėl Jūsų širdies būklės pablogėjimo, ypatingai gydymo pradžioje. Pats Betaferon tiesioginio poveikio širdžiai neturi.

- Jums bus reguliariai arba tada, kai Jūsų gydytojas mano, kad būtina dėl kitų priežasčių, tiriama skydliaukės funkcija.

- Betaferon sudėtyje yra žmogaus albumino ir todėl yra virusinių ligų perdavimo rizika. Taip pat egzistuoja rizika perduoti Creutzfeld-Jacob ligą (CJL).

- Gydant Betaferon Jūsų organizme gali pasigaminti medžiagų, kurios yra vadinamos neutralizuojančiais antikūnais, kurios gali sureaguoti su Betaferon (neutralizuojantis poveikis). Kol kas nėra aišku, ar šie neutralizuojantys antikūnai mažina gydymo efektyvumą. Neutralizuojantys antikūnai pasigamina ne visų pacientų organizme. Šiuo metu neįmanoma nustatyti, kurie ligoniai priklauso šiai grupei.

Injekcijos vietos reakcijos

Gydymo Betaferon metu gali pasireikšti injekcijos vietos reakcijos. Galimi simptomai: paraudimas, patinimas, odos spalvos pakitimas, uždegimas, skausmas ir padidėjęs jautrumas. Odos ir audinių irimas (nekrozė) aplink injekcijos vietą yra nustatoma rečiau. Injekcijos vietos reakcijų pasireiškimas paprastai retėja per laiką.

Dėl injekcijos vietos odos ir audinių trūkinėjimo gali susidaryti randų. Jei šie simptomai yra sunkūs, gydytojui gali reikėti pašalinti svetimkūnius ir apmirusius audinius (angl. debridement), rečiau reikalingas odos persodinimas, gijimas gali užtrukti iki 6 mėnesių.

Kad sumažė injekcijos vietos reakcijos pavojus, Jūs turite:

– švirkščiant laikytis sterilumo (aseptikos) reikalavimų,

– kiekvieną kartą švirkšti vis į kitą vietą (žr. priedą „Vaisto švirkštimasis“, II dalis, antroje šio pakuotės lapelio dalyje).

Injekcijos vietos reakcijų gali sumažėti naudojant autoinjektorių. Daugiau apie tai gali papasakoti gydytojas.

Jei Jums pasireiškia bet koks įtrūkimas odoje, kuris gali būti susijęs su tinimu ar skysčių

tekėjimu injekcijos vietos:

Nutraukite Betaferon injekcijas ir pasikalbėti su savo gydytoju.

Jeigu jums skauda tik vienoje injekcijos vietoje (pažeidimas) ir audinių pažeidimas (nekrozė) nėra labai plati, galite toliau vartoti Betaferon.

Jeigu jums skauda keliose injekcijos vietose (keli pažeidimai), turite nutraukti Betaferon vartojimą iki to laiko, kai jūsų oda užgis.

Jūsų gydytojas reguliariai tikrins, kaip Jūs švirkščiatės vaistus, ypač jei injekcijos vietoje pasireiškia reakcijos.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitus vaistus, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Oficialių sąveikos tyrimų, nustatančių, ar Betaferon veikia kitus vaistus arba ar kiti vaistai veikia Betaferon, neatlikta.

Nerekomenduojama vartoti Betaferon kartu su kitais imuninės sistemos atsaką keičiančiais vaistais, išskyrus priešuždegiminius vaistus, vadinamus kortikosteroidais arba adrenokortikotropinį hormo (AKTH).

Betaferon reikia vartoti atsargiai su:

- vaistais, kuriems reikalinga tam tikra kepenų fermentų sistema (vadinama citochromo P450 sistema), kad jie būtų pašalinti iš organizmo, pvz., vaistais, vartojamais epilepsijai gydyti (pvz., fenitoinas);

- vaistais, turinčiais poveikį kraujo ląstelių gamybai.

Betaferon vartojimas su maistu ir gėrimais

Betaferon švirkščiamas po oda, todėl manoma, kad jūsų vartojamas maistas ar gėrimai Betaferon veikti neturėtų.

Vaikai ir paaugliai

Oficialių klinikinių ar farmakokinetinių tyrimų su vaikais ar paaugliais neatlikta.

Tačiau yra duomenų apie 12-16 metų amžiaus vaikus ir paauglius. Šie duomenys rodo, kad saugumas šio amžiaus vaikams ir paaugliams, gaunantiems Betaferon 8 milijonus TV po oda kas antrą dieną, yra toks pats kaip ir suaugusiems. Duomenų apie Betaferon vartojimą jaunesniems nei 12 metų vaikams nėra, todėl tokio amžiaus vaikams Betaferon vartoti negalima.

Nėštumas

Jeigu galite pastoti, vartojant Betaferon turite naudoti kontraceptines priemones.

► Jeigu esate arba manote, kad galite būti nėščia, pasakykite savo gydytojui. Jeigu esate nėščia, gydymo Betaferon pradėti negalima (dar žr. „Betaferon vartoti negalima”).

► Jeigu norite pastoti, pirma aptarkite tai su savo gydytoju.

► Jeigu vartodama Betaferon, tapote nėščia, nutraukite gydymą ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Jūsų gydytojas kartu su Jumis nuspręs ar Betaferon gydymas bus tęsiamas, ar ne.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Žindymo laikotarpis

Nenustatyta, ar beta-1b interferono patenka į motinos pieną. Tačiau, teoriškai įmanoma, kad žindomam kūdikiui Betaferon gali turėti sunkų šalutinį poveikį.

► Prieš nuspręsdama, ar liautis žindyti kūdikį, ar nutraukti gydymąsi Betaferon, pasitarkite su gydytoju.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechaniz valdymas

Betaferon gali turėti šalutinį poveikį centrinei nervų sistemai (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis”). Jei Jūs esate ypač jautrus, tai gali turėti įtakos Jūsų gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Betaferon medžiagas

Betaferon turi nedidelį kiekį neveiklių pagalbinių medžiagų manitolio (natūralaus cukraus) ir žmogaus albumino (baltymo). Jei yra arba atsiranda alergija (padidėjęs jautrumas) bet kuriai pagalbinei medžiagai, Betaferon nevartoti negalima.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Gydymas Betaferon turi būti pradedamas prižiūrint gydytojui, kuris turi patirties gydant išsėtinę sklerozę.

Betaferon visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

Įprastos dozės:

Kas antrą dieną (kas dvi dienas) po 1 ml paruošto Betaferon tirpalo (žr. priedą „Vaisto švirkštimasis“ antroje šio pakuotės lapelio dalyje) švirkščiama po oda (subkutaniškai). Toks kiekis lygus 250 mikrogramų (8 milijonams TV) beta-1b interferono.

Pradedant gydymą Betaferon geriausiai toleruojamas pamažu didinant dozę, t. y., iš pradžių vartojant tik 0,25 ml preparato ir po to didinant kas trečią injekciją iki 0,5 ml, 0,75 ml ir galiausiai iki visos (1 ml) Betaferon dozės.

Jūsų gydytojas gali nuspręsti kartu su Jumis keisti, kas kiek laiko bus didinama dozė, priklausomai nuo šalutinių poveikių, kurie gali pasireikšti gydymo pradžioje. Kad būtų nesunku didinti dozę per pirmąsias 12 injekcijų, jums gali būti pateikta speciali dozės pritaikymo pakuotė, kurioje yra keturios skirtingų spalvų pakuotės su specialiai pažymėtais švirkštais ir išsamiais nurodymais, pateiktais atskirame dozės pritaikymo pakuotės įvadiniame lapelyje.

Injekcijos ruošimas

Prieš injekci turi būti paruoštas Betaferon injekcinis tirpalas, iš buteliuke esančių Betaferon miltelių ir 1,2 ml tirpiklio, esančio užpildytame švirkšte. Tai atliks Jūsų gydytojas ar jo padėjėjas arba Jūs patys, kai būsite pakankamai apmokyti. Dar apie Betaferon injekcinio tirpalo ruošimą žr. priede „Vaisto švirkštimasis“, I dalyje.

Instrukcija žingsnis po žingsnio, kaip švirkštis Betaferon po oda pateikta priedo „Vaisto švirkštimasis“ IE dalyje.

Injekcijos vietą reikia nuolat keisti. Žiūrėkite „Specialios atsargumo priemonės vartojant Betaferon” ir laikykitės nurodymų, pateiktų II dalyje „Injekcijos vietos keitimas“ ir priedo „Vaisto švirkštimasis“ III dalyje („Betaferon gydymo registravimo kortelė“).

Šiuo metu nėra žinoma kaip ilgai reikia gydyti Betaferon. Gydymo trukmę nustatys Jūsų gydytojas kartu su Jumis.

Pavartojus per didelę Betaferon dozę

Suleidus daug kartų didesnę už rekomenduojamą išsėtinei sklerozei gydyti Betaferon dozę, pavojingų gyvybei nepageidaujamų reiškinių neatsirado.

► Jei suleidote per daug Betaferon arba leidote per dažnai, pasakykite gydytojui.

Pamiršus pavartoti Betaferon

Jei pamiršote susišvirkšti vaistų reikiamu laiku, padarykite tai tuoj pat, kai tik prisiminsite o kitą

injekciją darykite po 48 valandų.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Betaferon

Jeigu Jūs nutraukėte arba norėtumėte nutraukti gydymą, turite tai aptarti su savo gydytoju. Ūminių gydymo nutraukimo simptomų neturėtų būti.

► Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Betaferon, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gydymo pradžioje šalutinis poveikis pasireiškia dažnai, bet toliau gydant paprastai mažėja. Dažniausi šalutiniai reiškiniai yra šie:

Į gripą panašūs simptomai, pvz., karščiavimas, šaltkrėtis, sąnarių skausmas, bendras negalavimas, prakaitavimas, galvos, ar raumenų skausmas. Šiuos simptomus galima malšinti vartojant paracetamolį arba nesteroidinius priešuždegiminius vaistus, pvz., ibuprofeną.

Injekcijos vietos reakcijos. Galimi simptomai: paraudimas, patinimas, spalvos pasikeitimas, uždegimas, skausmas, padidėjęs jautrumas, nekrozė. Jei pasireiškia reakcijos injekcijos vietoje, daugiau informacijos ir ką reikia daryti, rasite 2 skyriuje „Specialių atsargumo priemonių reikia”. Šias reakcijas galima sumažinti vartojant autoinjektorių. Jeigu norite sužinoti daugiau, kreipkitės į savo gydytoją.

Šalutiniam poveikui sumažinti gydymo pradžioje, jūsų gydytojas turi pradėti nuo mažos Betaferon dozės ir palaipsniui ją didinti (žr. 3 skyrių „ Kaip vartoti Betaferon“).

Betaferon taip pat gali sukelti sunkų šalutinį poveikį. Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nedelsdami pasakykite gydytojui ir nutraukite Betaferon vartojimą:

- Jeigu pasireiškė tokie simptomai kaip viso kūno niežėjimas, veido ir/arba liežuvio paburkimas ar staigus dusulys.

- Jeigu jaučiatės pastebimai liūdnesnis arba labiau nusivylęs negu prieš pradedant gydymą Betaferon, arba jei Jums kilo minčių apie savižudybę.

- Jeigu pastebėjote neįprastai greitą kraujosruvų atsiradimą, padidėjusį kraujavimą po sužeidimo arba jei dnai susergate infekcinėmis ligomis.

- Jeigu pasireiškia apetito netekimas, nuovargis, pykinimas, pasikartojantis vėmimas, ypač jeigu pastebite išplitusį niežėjimą, odos arba akies baltymo pageltimą ir nesunkiai atsirandančias kraujosruvas.

- Jeigu Jūs patiriate simptomus, pavyzdžiui, netaisyklingą širdies plakimą, tinimą, pvz., kulkšnių, blauz srityje ar dusulį.

- Jeigu pajuntate pilve skausmą, einantį į nugarą ir/arba jus pykina ar karščiuojate.

Toliau pateikiamas šalutinių reiškinių sąrašas, parengtas pagal Betaferon klinikinių tyrimų rezultatus (1 lentelė) ir pagal nustatytus šalutinius reiškinius vaistui patekus į rinką (2 lentelė).

1 lentelė:labai dažni (mažiausiai 10 atvejų iš 100) šalutiniai reiškiniai pastebėti atliekant klinikinius tyrimus gydant Beraferon ir dažniau negu gydant placebu pasitaikantys šalutiniai reiškiniai. Į lentelę taip pat įrašyti šalutiniai reiškiniai, pasitaikantys rečiau negu 10 iš 100 pacientų, tačiau reikšmingai susiję su gydymu.

- infekcija, abscesas

- baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas, limfmazg padidėjimas

- sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje

- depresija, nerimas

- galvos skausmas, svaigimas, mieguistumas, migrena, tirpimo ar dilgčiojimo pojūtis (parestezija)

- konjunktyvitas, sutrikęs regėjimas

- ausies skausmas

- nereguliarus bei greitas širdies plakimas ar pulsas (palpitacija)

- paraudimas ir/arba veido paraudimas dėl kraujagyslių išsiplėtimo, padidėjęs kraujospūdis

- sloga, kosulys, užkimimas dėl viršutinių kvėpavimo ta infekcijos sinusitas, sustiprėjęs kosulys, dusulys

- viduriavimas, vidurių užkietėjimas, šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmas

- kepenų fermentų padaugėjimas kraujyje (kurį rodo kraujo tyrimai)

- odos sutrikimas, bėrimas

- raumenų sustingimas (hipertonija), raumenų skausmas (mialgija), raumenų silpnumas (miastenija), nugaros skausmas, galūnių (pvz., rankų ir kojų pirštų) skausmas

- šlapimo susilaikymas, baltymo atsiradimas šlapime (rodys šlapimo tyrimai), dažnas šlapinimasis, šlapimo nelaikymas, staigus noras šlapintis

- skausmingos mėnesinės, mėnesinių ciklo sutrikimas, gausus kraujavimas iš gimdos, ypač tarp mėnesinių, impotencija

- injekcijos vietos reakcija (paraudimas, patinimas, spalvos pokyčiai, uždegimas, skausmas, alerginės reakcijos (padidėjęs jautrumas) (žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia”), odos įtrūkimai ir audinių irimas (nekrozė) injekcijos vietoje (žr.„Specialių atsargumo priemonių reikia ”), į gripą panašūs simptomai, karščiavimas, skausmas, krūtinės skausmas, skysčio kaupimasis rankose, kojose ir veide, gų sumažėjimas/netekimas, šaltkrėtis, prakaitavimas, bendras negalavimas

2 lentelė: šalutiniai reiškiniai, pastebėti vaistui patekus į rinką (savanoriškų pranešimų duomenys):

► Labai dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti 1 100 vartojusių asmenų):

- į gripą panašūs simptomai*,

- šaltkrėtis*,

- karščiavimas*,

- injekcijos vietos reakcija*

- injekcijos vietos uždegimas*,

- injekcijos vietos skausmas*.

(*dažnis pagrįstas klinikiniais tyrimais)

► Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti nuo 1 iki 10 100 vartojusių asmenų):

- odos įtrūkimai ir audinių irimas (nekrozė) injekcijos vietoje*

(*dažnis pagrįstas klinikiniais tyrimais)

► Nedažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti nuo 1 iki 10 1 000 vartojusių asmenų):

- sumažėjęs baltųjų ir raudonųjų kraujo ląstelių skaičius kraujyje, sumažėjęs trombocitų (kurie padeda krešėti kraujui) skaičius,

- depresija,

- padidėjęs kraujospūdis,

- pykinimas,

- vėmimas,

- pakitusios kepenų tyrimo vertės (kepenų gaminamų fermentų padaugėjimas),

- patinusios ir paprastai niežinčios odos sritys ar gleivinės (urtikarija),

- bėrimas,

- niežulys (pruritas),

- galvos plaukų slinkimas,

- raumenų skausmas,

- raumenų sustingimas.

► Reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti nuo 1 iki 10 10 000 vartojusių asmenų):

- patinę limfmazgiai,

- sunkios alerginės (padidėjusio jautrumo) reakcijos,

- sutrikusi limfmazgių veikla (gaminama per daug ar per mažai hormonų),

- galimas tam tikrų kraujo riebalų (trigliceri) padaugėjimas (žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia”), (kurį rodo kraujo tyrimai),

- žymus apetito netekimas ir susijęs svorio kritimas (anoreksija),

- konfūzija,

- nerimas,

- nuotaikos svyravimai,

- mėginimas nusižudyti,

- konvulsijos,

- širdies raumens liga (kardiomiopatija),

- pagreitėjęs širdies plakimas,

- nereguliarus, greitas širdies plakimas ar pulsas (palpitacija),

- staigus dusulys (bronchų spazmai),

- dusulys (dispnėja),

- pankreatitas (žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia”),

- galimas tam tikro kepenų fermento (gamma GT) ir raudonojo - geltonojo pigmento (bilirubino), kuris gaminamas kepenyse, padidėjimas (tai rodys kraujo tyrimai),

- hepatitas,

- odos spalvos pokyčiai,

- menstruacijų ciklo sutrikimai,

- krūtinės skausmas,

- bendras negalavimas,

- prakaitavimas,

- svorio kritimas.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

Paruoštą tirpalą reikia nedelsiant suvartoti. Tačiau, jei tai neįmanoma, tirpalą galima laikyti 2–8 ° C temperatūroje (šaldytuve) 3 valandas.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Pastebėjus dalelių arba pakitus spalvai, Betaferon vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Betaferon sudėtis

Veiklioji medžiaga yra beta-1b interferonas, 250 mikrogramų mililitre paruošto tirpalo.

Pagalbinės medžiagos yra

- milteliuose: manitolis ir žmogaus albuminas,

- tirpiklyje (5,4 mg/ml (0,54 % (m/V)) natrio chlorido tirpalas): natrio chloridas, injekcinis vanduo.

Betaferon milteliai tiekiami 3 mililitrų buteliuke, kuriame yra 300 mikrogramų (9.6 milijonai TV) beta-1b interferono. Pagaminto tirpalo kiekviename mililitre yra 250 mikrogramų (8 milijonai TV) beta-1b interferono.

Betaferon tirpiklis tiekiamas 2,25 mililitrų užpildytame švirkšte, jame yra 1,2 ml natrio chlorido tirpalo 5,4 mg/ml (0,54 %).

Betaferon išvaizda ir kiekis pakuotėje

Betaferon yra sterilūs balti arba balkšvi milteliai injekciniam tirpalui. Betaferon tiekiamas pakuotėse po:

- daugiadozė pakuotė, talpinanti 5 atskiras pakuotes, kiekvienoje yra 1 buteliukas su milteliais, 1 tripikliu užpildytas švirkštas, 1 buteliuko adapteris su adata, 2 alkoholiu suvilgytos servetėlės arba

- daugiadozė pakuotė, talpinanti 14 atskirų pakuočių, kiekvienoje yra 1 buteliukas su milteliais, 1 tirpikliu užpildytas švirkštas, 1 buteliuko adapteris su adata, 2 alkoholiu suvilgytos servetėlės arba

- daugiadozė pakuotė, talpinanti 15 atskirų pakuočių, kiekvienoje yra 1 buteliukas su milteliais, 1 tirpikliu užpildytas švirkštas, 1 buteliuko adapteris su adata, 2 alkoholiu suvilgytos servetėlės arba

- 3 mėnesių pakuotė, talpinanti 3x15 atskirų pakuočių, kiekvienoje yra 1 buteliukas su milteliais, 1 tirpikliu užpildytas švirkštas, 1 buteliuko adapteris su adata, 2 alkoholiu suvilgytos servetėlės arba

- 3 mėnesių pakuotė, talpinanti 3x14 atskirų pakuočių, kiekvienoje yra 1 buteliukas su milteliais, 1 tirpikliu užpildytas švirkštas, 1 buteliuko adapteris su adata, 2 alkoholiu suvilgytos servetėlės arba

- pirmosioms 12 injekcijų skirta dozės pritaikymo pakuotė, kurią sudaro 4 trigubos pakuotės; kiekvienoje pakuotėje yra 3 buteliukai su milteliais, 3 tirpikliu užpildyti švirkštai, 3 buteliuko adapteriai su prijungta adata ir 6 alkoholyje suvilgytos servetėlės

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą. Vietinių atstovų sąrašas yra šio pakuotės lapelio arba knygelės pabaigoje.

België/Belgique/Belgien Bayer SA-NV Tel. +32-(0)2-535 63 11
България Байер България ЕООД тел. +359-(0)2-81 401 01
Česká republika Bayer s.r.o. Tel: +420-2-71 730 661
Danmark Bayer A/S Tel.+45-45 235 000
Deutschland Bayer Vital GmbH Tel. +49-(0)214-30 513 48
Eesti Bayer OÜ Tel. +372-655 85 65
Ελλάδα Bayer Ελλάς ΑΒΕΕ Τηλ. +30-210-618 75 00
España. Química Farmacéutica Bayer S.L. Tel. +34-93-495 65 00
France Bayer Santé Tel. +33-(0)3-28 16 34 00
Ireland Bayer Limited Tel. +353-(0)1-2999 313
Ísland Icepharma Tel: +354-540 8000
Italia Bayer S.p.A. Tel. +39-02-3978 1
Κύπρος NOVAGEM Limited Τηλ: +357-22-747 747
Latvija SIA Bayer Tel.: +371-67 84 55 63
Lietuva UAB Bayer Tel.: +370-5-233 68 68
Luxembourg/Luxemburg see België/Belgique/Belgien :Bayer SA-NV Tél/Tel. +32-(0)2-535 63 11
Magyarország Bayer Hungária KFT Tel. +36-1-487 4100
Malta Alfred Gera & Sons Ltd Tel. +356-21 44 62 05
Nederland Bayer B.V., Bayer Schering Pharma Tel. +31-(0)297-28 06 66
Norge Bayer AS Tlf: +47-24 11 18 00
Österreich Bayer Austria Ges.m.b.H. Tel. +43-(0)1-711 460
Polska Bayer Sp. z o.o. Tel. +48-22-572 35 00
Portugal Bayer Portugal S.A. Tel. +351-21-416 42 00
România SC Bayer SRL Tel.: +40-(0)21-528 59 00
Slovenija Bayer d.o.o. Tel. +386-(0)1-58 14 400
Slovenská republika Bayer, spol. s r.o. Tel. +421-(0)2-59 21 31 11
Suomi/Finland Bayer Oy, Bayer Schering Pharma Puh./Tel.: +358-(0)20-78521
Sverige Bayer AB Tel. +46-(0)8-580 223 00
United Kingdom Bayer plc Tel.: +44-(0)1635-56 30 00


"Betaferon 250µg/ml 3ml injekcinis tirpalas N15" aprašai:

/Images/PDF32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/PDF32.png EPAR santrauka   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.109 Vilnius
Gamybinė visuomenės vaistinė
P.Baublio g. 2, Vilnius
(8 5) 27 96 316
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.336 Vilnius

P.Baublio g. 2A, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.257 Druskininkai

M.K.Čiurlionio g. 107, Druskininkai
(8 313) 49 410
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 20:00 VII 08:00 - 19:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.282 Raseiniai

Vilniaus g. 93, Raseiniai
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.297 Ukmergė

Vytauto g. 60, Ukmergė
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.335 Šiauliai

Tilžės g. 44-148, Šiauliai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.31 Utena
Visuomenės vaistinė
Taikos g. 2, Utena
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 17:00 VII 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Kartenos vaistinė, UAB
Z Vaistinės veiklai
Laukų g. 4, Kartena
(8 445) 47 217
Darbo laikas: I - V 08:30 - 15:30 VI 09:00 - 12:30 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.53 Druskininkai
Visuomenės vaistinė
M.K.Čiurlionio g. 99, Druskininkai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.171, Šeduva

Laisvės a. 29, Šeduva
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:30 - 17:00 VI 08:30 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena