E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Betadine tirpalas 100mg/ml 1000ml

Vaistai odos ligoms gydyti >  Antiseptikai ir dezinfekuojančiosios medžiagos
Pavadinimas: Betadine tirpalas 100mg/ml 1000ml
Veikliosios medžiagos: Povidone-iodine - 100000mg
Tipas: Nereceptiniai
Gamintojas: Egis
ATC kodas D08AG02
Vidutinė kaina: 19,15 Eur (66,12 Lt)
Lankytojų kaina: -
Norite būti informuoti atsiradus šio preparato akcijoms?
Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Joduotas povidonas naikina mikrobus. Jis veiksmingai naikina bakterijas, grybelius, sporas, virusus ir pirmuonis (vienaląsčius organizmus).

Tinkamai atlikta dezinfekcija neleidžia plisti infekcijai ir užtikrina greitą, papildomų rūpesčių nekeliantį gijimą.

Dėl joduoto povidono veikimo būdo, mikrobų atsparumo, taip pat ir antrinio, atsiradusio preparato vartojant ilgai, nebūna ir nemanoma, kad taip gali būti.

Kadangi jodas yra susijungęs su PVP kompleksu, Betadine beveik neturi lokalių dirginančių savybių, kurios būdingos spirito turintiems jodo preparatams. Taigi dėl to Betadine gerai toleruojamas vartojamas ant odos ir žaizdų.

Veikimo metu jodas blunka. Rudos spalvos intensyvumas rodo preparato efektyvumą. Kai spalva išblunka, gali prireikti papildomos dozės.

Joduotas povidonas yra tirpus vandenyje ir gali būti lengvai nuplaunamas.

Indikacijos

- rankų ir odos dezinfekcija prieš chirurginę intervenciją;

- žaizdų ir nudegimų antiseptinis gydymas.


Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Elementarusis jodas yra veiksmingai bakterijas naikinanti medžiaga. In vitro ji greitai naikina bakterijas, virusus, grybelius, taip pat kai kuriuos pirmuonis.

Terapinės indikacijos

Žaizdų, nudegimų ir opų antiseptinis gydymas.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Betadine vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) jodui arba bet kuriai pagalbinei Betadine medžiagai;

- reguliariai vartoti negalima pacientams ir kitiems žmonėms, sergantiems skydliaukės ligomis (įskaitant vadinamąją mazginę strumą, endeminį gūžį ir Hašimoto tiroiditą);

- sergant Diuringo (Duhring) herpetiforminiu odos uždegimu (dermatitu);

- prieš gydymą radioaktyviuoju jodu ir jonizuojančio spinduliavimo tyrimą (scintigrafiją).

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jei sudirgsta oda ar atsiranda padidėjusio jautrumo reakcija (tuomet tepalo reikia nebevartoti);

- žmonėms, sergantiems lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu;

- pacientams, gydomiems ličiu (jiems Betadine nereikėtų vartoti nuolat);

- gydant vaikus (juos Betadine reikia gydyti kuo trumpiau ir kuo mažesnėmis dozėmis).

Po ilgalaikio gydymo Betadine reikia atlikti skydliaukės funkcijos tyrimus.

Kitų vaistų vartojimas

Katu vartojant PVP jodo (joduoto povidono) su dezinfekuojančiomis medžiagomis, kuriose yra gyvsidabrio, sidabro ir taurolidino, ar vandenilio peroksidu bei benzoinės rūgšties tinktūra, gali silpnėti abiejų preparatų poveikis.

Jodas, absorbuotas pro nepažeistą odą ar žaizdas, gali keisti skydliaukės funkcijos tyrimų rezultatus.

Dėl oksidacinių joduoto povidono savybių kraujo išmatose ir kraujo bei gliukozės šlapime tyrimų rezultatai gali būti klaidinantys.

Nėštumas

Joduoto povidono nuolat vartoti nerekomenduojama nėščioms moterims, kadangi absorbuoto jodo gali prasiskverbti per placentą. Nors apie šalutinį poveikį, vartojant tepalo trumpai, nepranešta, rekomenduojama jo vartoti atsargiai, atsižvelgus į gydymo naudą ir galimą šalutinio absorbuoto vaisto poveikį vaisiaus skydliaukės funkcijai ir vystymuisi.

Žindymo laikotarpis

Joduoto povidono nuolat vartoti nerekomenduojama žindančioms moterims, kadangi absorbuoto jodo gali patekti į motinos pieną. Nors apie šalutinį poveikį, vartojant tepalo trumpai, nepranešta, rekomenduojama jo vartoti atsargiai.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Preparatas šių gebėjimų neveikia.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BETADINE

Betadine vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) jodui arba bet kuriai pagalbinei Betadine medžiagai;

- jeigu yra skydliaukės funkcijos padidėjimas (hipertiroidizmas) arba kiti akivaizdūs skydliaukės veiklos sutrikimai (galimi simptomai: greitas širdies plakimas, neramumas), taip pat po skydliaukės funkcijos padidėjimo (hipertiroidizmo) gydymo radioaktyviuoju jodu (kol pacientas nėra visiškai išgijęs);

- jeigu yra Diuringo pūslelinis dermatitas;

- naujagimiams ir kūdikiams iki 6 mėnesių amžiaus (joduoto povidono jiems turėtų būti naudojama tik tada, kai to tikrai reikia. Tokiu atveju turėtų būti stebima jų skydliaukės funkcija).

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu pastebėjote kokį nors šalutinį poveikį arba susirgote kita liga;

- jeigu vartojate kitų vaistų;

- jeigu esate nėščia.

Pasakykite apie tai savo gydytojui.

Vartojant joduoto povidono gali sumažėti jodo absorbcija skydliaukėje. Tai gali sutrukdyti atlikti tam tikrus tyrimus ir procedūras (skydliaukės scintigrafiją, prie baltymų prisijungusiam jodui nustatyti, diagnostinę procedūrą su radioaktyviuoju jodu). Todėl skydliaukės gydyti jodu (terapija radioaktyviuoju jodu) tampa neįmanoma. Nutraukus preparato vartojimą reikėtų palaukti mažiausiai 1–4 savaites.

Skydliaukės funkcijos padidėjimo (hipertiroidizmo) atsiradimo pavojaus atmesti negalima. Todėl joduoto povidono vartoti ilgai (ilgiau nei 14 dienų) arba didelį kiekį ant didelio (daugiau nei 10 %) kūno paviršiaus ploto pacientams (ypač pagyvenusiems), turintiems latentinių skydliaukės funkcijos sutrikimų, galima tik įsitikinus, kad gydymo nauda bus didesnė už galimą žalą. Tokius pacientus reikia tikrinti dėl ankstyvųjų skydliaukės funkcijos padidėjimo (hipertiroidizmo) simptomų atsiradimo ir, esant reikalui, tikrinti skydliaukės funkciją net ir po to, kai gydymas nutraukiamas (apie 3 mėnesius).

Dėl oksidacinio joduoto povidono poveikio įvairių diagnostinių testų (pvz., toluidino ir gvajokų dervos testo hemoglobinui ir gliukozei išmatose bei šlapime nustatyti) rezultatai gali būti klaidingai teigiami.

Oksidacinės joduoto povidono savybės gali sukelti metalų koroziją, o plastmasinė, sintetinė medžiaga joduotam povidonui paprastai yra atspari. Tam tikrais atvejais gali atsirasti spalvos pakitimų, kurie dažniausiai yra grįžtami.

Joduotas povidonas lengvai pašalinamas nuo audinių ir kitų medžiagų su vandeniu ir muilu. Sunkiai pašalinamas dėmes įmanoma panaikinti su amoniako arba natrio tiosulfato tirpalu.

Kitų vaistų vartojimas

Kartu vartojant joduoto povidono ir vandenilio peroksido, fermentinių žaizdoms gydyti skirtų preparatų arba antiseptikų, kuriuose yra sidabro ar tauloridino, gali susilpnėti šių preparatų poveikis.

Joduoto povidono nereikėtų vartoti kartu su vaistais, kuriuose yra gyvsidabrio, nes gali susidaryti kaustinis gyvsidabrio jodas.

Vartojant Betadine gali kilti reakcija su baltymu ir nesočiaisiais organiniais junginiais, kurią galima kompensuoti vartojant didesnę joduoto povidono dozę.

Pacientai, gydomi ličiu, neturėtų Betadine vartoti, ypač dideliame kūno paviršiaus plote, ilgai.

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Betadine nuo antrojo nėštumo mėnesio vartojamas tik tada, kai yra būtinas. Tokiu atveju būtina tikrinti motinos ir kūdikio skydliaukės funkciją.

Gydyti Betadine reikėtų trumpai, t. y. taikyti vienkartinę dozę, bet ne ilgiau kaip 3 dienas.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Betadine žindymo laikotarpiu vartojamas tik tada, kai yra būtinas. Tokiu atveju būtina tikrinti motinos ir kūdikio skydliaukės funkciją.

Gydyti Betadine reikėtų trumpai, t. y. taikyti vienkartinę dozę, bet ne ilgiau kaip 3 dienas.

Jodo prasismelkia per placentą ir patenka į motinos pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Duomenų nėra.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

KAIP VARTOTI BETADINE

Betadine visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo metodas

Betadine tirpalas yra skirtas vartoti ant odos ir gali būti naudojamas skiestas arba neskiestas. Tirpalo negalima pilti į karštą vandenį, tik trumpai pašildyti iki kūno temperatūros. Tirpalo negalima gerti.

Dozavimas

Neskiestas Betadine tirpalas vartojamas žaizdoms (nudegimams ir kt.) gydyti, rankoms dezinfekuoti prieš atliekant chirurginę operaciją.

Betadine galima vartoti keletą kartų per parą.

Vartojant rankoms dezinfekuoti, reikėtų laikytis šių nurodymų:

- higieniniam rankų dezinfekavimui rankos tepamos du kartus 3 ml neskiesto tirpalo (vieną kartą ištepus reikėtų palaukti 30 sek. ir ištepti dar kartą).

- chirurginiam rankų dezinfekavimui rankos tepamos du kartus 5 ml neskiesto tirpalo (vieną kartą ištepus reikėtų palaukti 5 min. ir ištepti dar kartą).

Odai dezinfekuoti reikėtų vartoti neskiesto tirpalo ir ištepus palaukti, kol nudžius.

Toliau išvardytai indikacijai galima vartoti Betadine, skiesto vandentiekio vandeniu. Jeigu reikalingas yra izotoninis tirpalas, Betadine skiesti galima fiziologiniu natrio chloridu arba Ringerio tirpalu.

Skiesti rekomenduojama taip:

Indikacijos Skiedimas Pavyzdžiai
Lėtinių ir pooperacinių žaizdų plovimui Nuo 1:2 iki 1:20 5 ml–50 ml/100 ml

Pavartojus per didelę Betadine dozę

Vartojant didelį joduoto povidono kiekį gali atsirasti šie simptomai: anurija, kraujotakos nepakankamumas, gerklų edema su silpnu pulsu arba be pulso, plaučių edema, medžiagų apykaitos sutrikimai.

Informacija gydytojui

Perdozavimo gydymas

Skubiai reikėtų duoti krakmolo arba baltymų turinčių maisto produktų (pvz., krakmolo, ištirpinto vandenyje arba piene). Jeigu reikia, kas 3 val. rekomenduojama su 5 % natrio tiosulfato tirpalu išplauti skrandį (arba 10 ml 10 % natrio tiosulfato suleisti į veną).

Nesuderinamumas

Povidono jodas nesuderinamas su redukuojančiomis medžiagomis, alakaloidų druskomis, tanino rūgštimi, salicilo rūgštimi, sidabru, gyvsidabrio ir bismuto druskomis, taurolidinu ir vandenilio peroksidu.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

- Skirtas tepti ant odos.

- Gydant infekcines ligas tepamas 1 ar 2 kartus per parą ne ilgiau kaip 14 dienų.

- Betadine tepama pažeista oda turi būti nuvalyta ir nusausinta. Ją galima uždengti tvarsčiu ar aprišti.

Pavartojus per didelę Betadine dozę

Į organizmą patekęs didelis jodo kiekis gali sukelti gūžį ir hipotiroidizmą (skydliaukės veiklos sulėtėjimą) arba hipertiroidizmą (skydliaukės veiklos sustiprėjimą). Sisteminė jodo absorbcija po pakartotino didelių žaizdų ar daug ploto apimančių nudegimų gydymo joduotu povidonu gali sukelti šalutinio poveikio simptomų: metalo skonį burnoje, padidėjusį seilėtekį, deginimą ar skausmą gerklėje ar burnoje, akių sudirgimą ir patinimą, odos reakcijas, virškinimo sutrikimus ir viduriavimą, plaučių edemą, metabolinius sutrikimus (metabolinę acidozę, hipernatremiją) ir inkstų funkcijos sutrikimą, gali apsunkinti kvėpavimą.

Jei įtariate, kad perdozavote, nedelsdami kreipkitės medicinos pagalbos.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Betadine, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Joduotas povidonas (veiklioji Betadine medžiaga) gerai toleruojamas. Jis laikomas mažiau dirginančia medžiaga nei jodas, nors gali sukelti padidėjusio jautrumo reakciją odoje, pvz., kontaktinį dermatitą, pasireiškiantį psoriaze, išbėrimu raudonomis, mažomis pūslelėmis.

PVP jodo vartojant ilgai ar juo gydant dideles žaizdas, sunkius nudegimus, gali pasireikšti perdozavimo simptomų.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Betadine, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Joduotas povidonas yra labai gerai toleruojamas. Padidėjusio jautrumo reakcijų odoje (pvz., lėto tipo kontaktinių alerginių reakcijų, pasireiškiančių niežėjimu, paraudimu, išbėrimu pūslėmis ir kt.) atvejų pasitaikė labai retai.

Yra duomenų apie pavienius ūminės alerginės generalizuotos reakcijos su kraujospūdžio sumažėjimu ir (arba) dusuliu (anafilaksinės reakcijos) atvejus.

Ilgai vartojant Betadine, gali būti absorbuojamas nemažas jo kiekis. Yra duomenų apie pavienius atvejus, kai jodas sukėlė skydliaukės funkcijos padidėjimą (hipertiroidizmą) polinkį į tai turintiems asmenims.

Gydant didelius nudegimo plotus PVP jodu, greičiau gali būti pažeista inkstų funkcija.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

KAIP LAIKYTI BETADINE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Betadine vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Pradėto vartoti tirpalo tinkamumo laikas yra 3 mėn., laikant gamintojo pakuotėje šaldytuve.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

5. KAIP LAIKYTI BETADINE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Ant dėžutės ir tūbelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Betadine vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Pradėto vartoti tepalo tinkamumo laikas yra 2 metai.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Betadine sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra joduotas povidonas. 1 g tepalo yra 100 mg joduoto povidono.

- Pagalbinės medžiagos yra natrio-vandenilio karbonatas, makrogolis 400, makrogolis 4000, makrogolis 1000, makrogolis 1500, išgrynintas vanduo.

Betadine išvaizda ir kiekis pakuotėje

Išvaizda. Tepalas yra tamsiai rudas, homogeniškas, silpno jodo kvapo.

Pakuotė. Aliuminio tūbelė su užsukamu PE dangteliu.

Kartono dėžutėje yra viena tūbelė, kurioje yra 20 g tepalo, ir pakuotės lapelis.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

EGIS PHARMACEUTICALS LTD

1106 Budapest, Keresztúri út 30-38

Vengrija

Licencija: MUNDIPHARMA AG – Basel, Šveicarija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

EGIS PHARMACEUTICALS PLC atstovybė

Latvių g. 11-2

LT-08123 Vilnius

Tel. (8 5) 231 4658


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

KITA INFORMACIJA

Betadine sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra joduotas povidonas. 1 ml tirpalo yra 100 mg joduoto povidono.

- Pagalbinės medžiagos yra glicerolis 85 %, nonoksinolis 9, bevandenė citrinų rūgštis, bevandenis dinatrio fosfatas, natrio hidroksidas (pritaikyti pH), išgrynintas vanduo.

Betadine išvaizda ir kiekis pakuotėje

Išvaizda: rausvai rudos spalvos tirpalas.

Pakuotė: DTPE buteliukas su MTPE lašintuvu ir užsukamu PP dangteliu.

Buteliuke yra 30 ml, 120 ml arba 1000 ml tirpalo.

Kartono dėžutėje yra vienas 30 ml arba 120 ml buteliukas ir pakuotės lapelis.

1000 ml tirpalo vartojimo instrukcija yra ant buteliuko.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

EGIS PHARMACEUTICALS LTD

1106 Budapest, Keresztúri út 30-38

Vengrija

Licencija: MUNDIPHARMA AG – Basel, Šveicarija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

EGIS PHARMACEUTICALS PLC atstovybė

Latvių g. 11-2

LT-08123 Vilnius

Tel. (8 5) 231 4658"Betadine tirpalas 100mg/ml 1000ml" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png ChS+IL   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Nemuno vaistinė, UAB fil. 210 Kaunas Kovo 11-osios 22
Visuomenės vaistinė
Kovo 11-osios g. 22, Kaunas
(8 37) 35 29 06
Darbo laikas: I - VI 09:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Tamro vaistinė Lietuva, UAB

9-ojo Forto g. 70, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.195 Šiauliai
Gamybinė visuomenės vaistinė
Sevastopolio g. 17, Šiauliai
(8 41) 55 29 72
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.326 Kaunas

V.Krėvės pr. 13a, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 278 Kaunas Pramonės 6

Pramonės pr. 6, Kaunas
(8 697) 05 278
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 299 Pagiriai

Šiltnamių g. 19, Pagiriai
(8 5) 26 04 999
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.92 Rukla

Karaliaus Mindaugo g. 10, Rukla
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.312 Vilnius

Geležinio Vilko g. 9a, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Ukmergės vaistinė, UAB
Gamybinė visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 7, Ukmergė
(8 340) 51 629
Darbo laikas: I - V 07:30 - 17:30 VI 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Barauskio T. vaistinė
Z Vaistinės veiklai
Vilniaus g. 25, Panevėžys
(8 45) 43 07 16
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena