E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Arlevert 20mg/40mg tabletės N50

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Kiti nervų sistemą veikiantys vaistai
Pavadinimas: Arlevert 20mg/40mg tabletės N50
Veikliosios medžiagos: Cinnarizine, combinations
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Henning
ATC kodas N07CA52
Vidutinė kaina: 18,5 Eur (63,88 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Arlevert sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos. Viena iš jų yra cinarizinas, o kita – dimenhidrinatas.

Abi medžiagos priklauso skirtingoms vaistų grupėms. Cinarizinas priklauso vaistų grupei, kuri vadinama kalcio antagonistais. Dimenhidrinatas priklauso vaistų grupei, kuri vadinama antihistamininiais vaistais.

Abi medžiagos sumažina svaigimo simptomus (svaigulio ar galvos „sukimosi“ pojūtį) ir pykinimą (šleikštulį). Kartu vartojamos šios medžiagos yra daug veiksmingesnės nei kiekviena atskirai.

Arlevert vartojamas įvairios kilmės galvos svaigimui gydyti. Svaigimas gali būti dėl įvairių priežasčių. Arlevert Jums gali padėti atlikti įprastą kasdieninę veiklą, kurią sunku atlikti esant svaigimui.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Arlevert vartoti negalima:

jeigu Jūs esate jaunesnis nei 18 metų amžiaus;

jeigu Jums yra alergija (padidėjęs jautrumas) cinarizinui, dimenhidrinatui arba difenhidraminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje „Kita informacija“);

jeigu Jūs esate alergiškas bet kuriems antihistamininiams preparatams (tokiems kaip astemizolis, chlorfeniraminas ir terfenadinas, kurie vartojami nuo alergijos). Šių vaistų Jums vartoti negalima, nebent vartoti juos liepė gydytojas;

jeigu Jūs sergate uždaro kampo glaukoma (specifine akių liga);

jeigu Jūs sergate epilepsija;

jeigu Jūsų smegenyse yra padidėjęs spaudimas (t.y. dėl naviko);

jeigu Jūs esate priklausomas nuo alkoholio;

jeigu Jūs sergate prostatos ligomis, dėl kurių būna apsunkintas šlapinimasis;

jeigu Jūs sergate kepenų arba inkstų nepakankamumu.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Arlevert, jeigu:

Jūsų kraujospūdis žemas arba aukštas

Jums padidėjęs akispūdis

Jūs sergate žarnų obstrukcija

Jūsų prostata padidėjusi

Jūsų skydliaukės aktyvumas padidėjęs

Jūs sergate sunkia širdies liga

Jūs sergate Parkinsono liga.

Arlevert vartojimas gali pabloginti šias būkles. Arlevert Jums vis dar gali būti tinkamas, tačiau Jūsų gydytojas turi įvertinti šias aplinkybes.

Kiti vaistai ir Arlevert

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Arlevert gali sąveikauti su kitais vaistais, kuriuos Jūs vartojate.

Arlevert Jums gali sukelti nuovargį arba mieguistumą, kai jį vartojate kartu su žemiau išvardytais vaistais:

barbitūratais (vaistais, dažnai vartojamais nerimui slopinti)

narkotiniais analgetikais (stipriais vaistais nuo skausmo, tokiais kaip morfinas)

trankviliantais (vaistų grupe, vartojama depresijai ir nerimui gydyti)

monoamino oksidazės inhibitoriais (vartojamais depresijai ir nerimui gydyti).

Arlevert gali sustiprinti šių vaistų poveikį:

triciklių antidepresantų (vartojamų depresijai ir nerimui gydyti)

atropino (vaisto, kuris atpalaiduoja raumenis ir dažnai naudojamas tiriant akis)

efedrino (gali būti vartojamas kosuliui gydyti arba esant užgultai nosiai)

prokarbazino (vaisto, vartojamo kai kurių rūšių vėžiui gydyti)

vaistų, kurie naudojami kraujospūdžiui sumažinti.

Aminoglikozidai (antibiotikų grupė) gali pažeisti vidinę ausį. Jeigu vartojate Arlevert, galite nepastebėti, kad ji yra pažeidžiama.

Arlevert negalima vartoti kartu su vaistais, kurie vartojami širdies ritmui koreguoti (antiaritmikais). Arlevert taip pat gali pakeisti Jūsų odos reakciją į alerginius mėginius.

Arlevert vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Arlevert gerkite po valgio. Arlevert gali sukelti nevirškinimo pojūtį, kuris gali būti mažesnis, jei tabletes gersite po valgio. Vartojant Arlevert, negerkite alkoholio, nes dėl jo poveikio galite jaustis pavargę ir mieguisti.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Arlevert gali sukelti mieguistumą. Jeigu minėtas poveikis pasireiškia, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė yra viena tabletė tris kartus per parą po valgio, užsigeriant nedideliu skysčio kiekiu. Tabletę prarykite visą, nekramtykite jos.

Paprastai Jūs vartosite Arlevert ne ilgiau nei 4 savaites. Gydytojas Jums pasakys, ar reikia Arlevert vartoti ilgiau.

Ką daryti pavartojus per didelę Arlevert dozę

Jeigu atsitiktinai pavartojote per daug tablečių arba, jeigu kelias tabletes išgėrė vaikas, turite nedelsiant kreiptis į gydytoją patarimo.

Jeigu pavartojote per daug Arlevert, Jūs galite jausti didelį nuovargį, svaigimą ir drebulį. Jūsų vyzdžiai gali išsiplėsti ir Jūs galite nepajėgti nusišlapinti. Jums gali džiūti burna, parausti veidas, pagreitėti širdies ritmas, galite karščiuoti, prakaituoti ir Jums gali skaudėti galvą.

Jeigu pavartojote labai daug Arlevert, Jums gali pasireikšti traukuliai, haliucinacijos, aukštas kraujospūdis, drebulys, sujaudinimas, apsunkintas kvėpavimas. Gali ištikti koma.

Pamiršus pavartoti Arlevert

Pamiršus pavartoti Arlevert tabletę, šią tabletę tiesiog praleiskite. Kitą Arlevert tabletę išgerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti Arlevert

Nenustokite vartoti Arlevert tol, kol nepasakys gydytojas. Jeigu nutrauksite gydymą per greitai, Jums vėl gali pasireikšti galvos svaigimo simptomai (svaigulys ir galvos „sukimosi“ pojūtis).

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 žmogui iš 10): mieguistumas, burnos džiūvimas, galvos skausmas ir pilvo skausmas. Šis poveikis paprastai yra lengvas ir išnyksta per kelias dienas netgi tuo atveju, jeigu toliau vartojate Arlevert.

Nedažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 žmogui iš 100):: prakaitavimas, odos paraudimas, nevirškinimo pojūtis, pykinimas (šleikštulys), viduriavimas, nervingumas, traukuliai, užmaršumas, ūžesys (spengimas ausyse), parestezija (dilgčiojimas rankose ar pėdose), tremoras (drebėjimas)

Reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 žmogui iš 1 000): sutrikęs regėjimas, alerginės reakcijos (t.y. odos reakcijos), jautrumas šviesai ir apsunkintas šlapinimasis.

Labai reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 žmogui iš 10 000): baltųjų kraujo ląstelių ir trombocitų skaičius gali būti sumažėjęs, raudonųjų kraujo ląstelių skaičius gali būti labai sumažėjęs, todėl gali pasireikšti silpnumas, atsirasti mėlynės arba pasireikšti infekcijos.

Jeigu infekcijos pasireiškia kartu su karščiavimu ir labai pablogėja bendra būklė, kreipkitės į gydytoją ir pasakykite jam apie tai, kad vartojate šį vaistą.

Kitos galimos reakcijos (negali būti įvertintos pagal turimus duomenis), kurios gali pasireikšti vartojant šios grupės vaistą:

svorio augimas, vidurių užkietėjimas, krūtinės spaudimas, gelta (odos ar akių baltymo pageltimas, kurį sukelia kepenų ar kraujo ligos), uždaro kampo glaukomos paūmėjimas (akių liga, kurios metu akies viduje padidėja spaudimas), nekontroliuojami judesiai, neįprastas sujaudinimas ir neramumas (ypač vaikams), sunkios odos reakcijos.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Arlevert sudėtis

Veikliosios medžiagos yra cinarizinas (20 mg) ir dimenhidrinatas (40 mg).

Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, talkas, hipromeliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas ir kroskarmeliozės natrio druska.

Arlevert išvaizda ir kiekis pakuotėje

Arlevert yra apvalios, abipus išgaubtos, baltos arba gelsvos, 8 mm skersmens tabletės, kurių vienoje pusėje yra įspausta „A“.

Jos tiekiamos pakuotėse po 20, 50 arba 100 tablečių. Tabletės yra supakuotos į PVC/PVDC/aliuminio lizdines plokšteles atitinkamai po 20 arba 25 tabletes. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Hennig Arzneimittel GmbH & Co. KG

Liebigstrasse 1-2

65439 Flörsheim am Main

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

Ewopharma AG atstovybė

Konstitucijos pr. 7

LT-09308 Vilnius

Lietuva

Tel. +370 52487350

El. paštas mailto:info@ewopharma.lt

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija: Arlevert 20 mg/40 mg Tabletten

Belgija, Liuksemburgas: Arlevertan 20 mg/40 mg tabletten/comprimés/Tabletten

Bulgarija: Arlevert 20 mg/40 mg таблетки

Kipras, Graikija: Arlevert 20 mg/40 mg δισκία

Čekija: Arlevert 20 mg/40 mg tablety

Danija, Švedija: Arlevert 20 mg/40 mg tabletter

Estija: Arlevert 20 mg/40 mg tabletid

Suomija: Arlevert 20 mg/40 mg tabletit

Vokietija: Arlevert 20 mg/40 mg Tabletten;

Cinnarizin Dimenhydrinat Hennig 20 mg/40 mg Tabletten

Vengrija: Arlevert 20 mg/40 mg tabletta

Airija, Jungtinė Karalystė: Arlevert 20 mg/40 mg tablets

Italija: Arlevertan 20 mg/40 mg compresse

Latvija: Arlevert 20 mg/40 mg tabletes

Lietuva: Arlevert 20 mg/40 mg tabletės

Lenkija: Arlevert 20 mg+ 40 mg tabletki

Portugalija: Arlevert 20 mg + 40 mg comprimidos

Rumunija: Arlevert 20 mg/40 mg comprimate

Slovakija: Arlevert 20 mg/40 mg tablety

Slovėnija: Arlevert 20 mg/40 mg tablete

Ispanija: Arlevertan 20 mg/40 mg comprimidos

Nyderlandai: Arlevert 20 mg/40 mg tabletten

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-04-24

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Arlevert 20mg/40mg tabletės N50" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.220, Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Tilžės g. 109, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.284 Kaunas

Rokų g. 17, Kaunas
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.38 Dūkštynos
Visuomenės vaistinė
Vytauto g. 113, Dūkštynos
(8 340) 60 026
Darbo laikas: I - VII 10:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.252, Kėdainiai
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 93, Kėdainiai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI, VII 09:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.210, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 369, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.230 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Žirmūnų g. 64, Vilnius
(8 5) 21 02 174 ,(8 687) 59 987
http://www.seimosvaistine.lt
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 281 Klaipėda Tiltų

Tiltų g. 29, Klaipėda
(8 46) 214 767
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 400 Panevėžys Ukmergės 26

Ukmergės g. 26, Panevėžys
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.108 Prienai

Revuonos g. 66A, Prienai
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena