E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Aricogan 15mg tabletės N28

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psicholeptikai
Pavadinimas: Aricogan 15mg tabletės N28
Veikliosios medžiagos: Aripiprazole - 15mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: GL Pharma
ATC kodas N05AX12
Vidutinė kaina:
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Aricogan priklauso vaistų, vadinamų antipsichotikais, grupei.

Šis vaistas vartojamas suaugusiesiems ir 15 metų bei vyresniems paaugliams, sergantiems liga, dėl kurios girdima, matoma arba jaučiama tai, ko nėra, atsiranda įtarumas, sutrinka mąstymas ir elgsena, kalba pasidaro nerišli, išblėsta emocijos, gydyti. Šia liga sergančius pacientus taip pat gali varginti bloga nuotaika, kaltės jausmas, nerimas ir įtampa.

Aricogan vartojamas suaugusiesiems bei 13 metų ir vyresniems paaugliams, sergantiems liga, kurios simptomai yra nenormaliai gera nuotaika, energijos perteklius, sumažėjęs miego poreikis, greita kalba, šuoliuojančios mintys ir (kartais) didelis dirglumas, gydyti. Aricogan taip pat saugo nuo šios ligos atkryčio suaugusius pacientus, kurie anksčiau reagavo į gydymą šiuo vaistu.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Aricogan vartoti negalima:

- jeigu yra alergija aripiprazolui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Aricogan, jeigu:

padidėjęs cukraus kiekis Jūsų kraujyje (pasireiškiantis tokiais simptomais kaip padidėjęs troškulys, didelis šlapimo kiekis, padidėjęs apetitas ir silpnumas) arba Jūsų giminėje yra sergančių cukriniu diabetu;

atsirado traukulių;

Jums atsiranda nevalingų nereguliarių raumenų judesių, ypatingai veide;

Jums arba Jūsų šeimos nariams diagnozuota širdies ir kraujagyslių liga, insultas arba mikroinsultas, pakitęs kraujospūdis;

Jums arba Jūsų šeimos nariams yra arba buvo susidarę kraujo krešulių, nes vaistų nuo psichozės vartojimas yra susijęs su krešulių susidarymu;

anksčiau per daug žaidėte azartinius lošimus.

Jei pastebėjote, kad Jums didėja kūno svoris, atsirado neįprastų judesių, pasireiškė kasdienę veiklą trikdantis mieguistumas, tapo sunkiau ryti arba pasireiškė alergijos simptomų, apie tai pasakykite gydytojui.

Jei esate senyvo amžiaus pacientas ir sergate demencija (atminties ir kitų protinių sugebėjimų netekimas), Jūs arba Jūsų globėjai turi pasakyti gydytojui, jeigu esate sirgęs (sirgusi) insultu arba mikroinsultu.

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei galvojate apie savęs žalojimą. Buvo atvejų, kai aripiprazolo vartojantiems pacientams kilo minčių apie savižudybę arba jų elgesys tapo savižudišku.

Nedelsdami praneškite gydytojui, jeigu pasireiškė raumenų stingulys, sumažėjo lankstumas ir kartu prasidėjo karščiavimas, prakaitavimas, pakito psichika arba pajutote labai dažnus arba nereguliarius širdies susitraukimus.

Vaikams ir paaugliams

Jaunesniems kaip 13 metų vaikams ir paaugliams Aricogan vartoti netinka. Prieš pradėdami vartoti Aricogan, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Kiti vaistai ir Aricogan

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kraujospūdį mažinantys vaistai: Aricogan gali sustiprinti kraujospūdį mažinančių vaistų poveikį. Jei vartojate vaistus kraujospūdžiui mažinti, apie tai pasakykite gydytojui.

Vartojant Aricogan kartu su kai kuriais vaistais, gali prireikti koreguoti Aricogan dozę. Būtinai pasakykite gydytojui, jei kartu vartojate:

vaistų sutrikusio širdies ritmo atstatymui;

antidepresantų arba vaistažolių depresijai ir nerimui gydyti;

vaistų nuo grybelio;

tam tikrų vaistų ŽIV infekcijai gydyti;

vaistų nuo traukulinių epilepsijai gydyti.

Vaistai, didinantys serotonino kiekį: triptanai, tramadolis, triptofanas, selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI, pvz., paroksetinas arba fluoksetinas), tricikliai antidepresantai (pvz., klomipraminas, amitriptilinas), petidinas, jonažolės preparatai ir venlafaksinas. Šių vaistų vartojimas didina šalutinio poveikio pasireiškimo tikimybę; jeigu kartu su Aricogan vartojant bet kurį iš šių vaistų atsiranda bet kokių neįprastų simptomų, reikia kreiptis į gydytoją.

Aricogan vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Aricogan galima vartoti neatsižvelgiant į valgymo laiką.

Vartojant Aricogan, negalima gerti alkoholinių gėrimų.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Naujagimiams, kurių motinos vartojo Aricogan paskutiniuoju nėštumo trimestru (paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius), gali būti šių simptomų: drebėjimas, raumenų sustingimas ir (arba) silpnumas, mieguistumas, sujaudinimas, kvėpavimo sutrikimas ir pasunkėjęs maitinimas. Jeigu Jūsų kūdikiui atsirastų bet kuris iš šių simptomų, Jums gali reikėti kreiptis į gydytoją.

Jei žindote kūdikį, apie tai nedelsdama pasakykite gydytojui.

Jeigu vartojate Aricogan, žindyti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kol paaiškės, kaip Jus veikia Aricogan, nevairuokite ir nevaldykite jokių mechanizmų ar įrengimų.

Aricogan sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, apie tai jam pasakykite prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė suaugusiesiems yra 15 mg vieną kartą per parą. Tačiau gydytojas gali skirti didesnę arba mažesnę dozę iki 30 mg vieną kartą per parą.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Iš pradžių galima vartoti mažą Aricogan dozę, pvz., geriamojo tirpalo (skysčio) dozę. Dozę galima palaipsniui didinti iki paaugliams rekomenduojamos dozės 10 mg, kuri vartojama vieną kartą per parą. Vis dėlto gydytojas gali skirti mažesnę ar didesnę iki 30 mg vieną kartą per parą dozę.

Jeigu manote, kad Aricogan veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Stenkitės gerti Aricogan tabletes kasdien tuo pačiu laiku. Nesvarbu ar gersite valgio ar kitu metu.

Tabletę nesukramtytą ir nesusmulkintą visada nurykite užgerdami vandeniu.

Ką daryti pavartojus per didelę Aricogan dozę?

Jeigu išgėrėte daugiau Aricogan tablečių negu nurodė gydytojas (arba jų pavartojo kitas žmogus), nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei gydytojo nerandate, pasiimkite vaisto pakuotę ir vykite į artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti Aricogan

Praleistą dozę reikia išgerti iš karto prisiminus, tačiau negalima gerti dviejų dozių tą pačią dieną.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 10)

Nekontroliuojamas raumenų trūkčiojimas ar mėšlungiški judesiai, galvos skausmas, nuovargis,

pykinimas, vėmimas, nemalonus pojūtis skrandyje, vidurių užkietėjimas, didesnis seilėtekis,

apsvaigimas, sutrikęs miegas, nenustygimas, nerimas, mieguistumas, drebulys ir neaiškus matymas.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 100)

Kai kuriems žmonėms gali svaigti galva, ypač atsistojus iš gulimos ar sėdimos padėties, arba gali padažnėti širdies susitraukimai, pasireikšti dvejinimasis akyse. Kai kurių žmonių nuotaika gali tapti prislėgta (depresija). Kai kuriems žmonėms gali atsirasti žagsėjimas. Kai kuriems gali pasireikšti lytinio potraukio pokytis arba jis gali sustiprėti.

Žemiau išvardytas šalutinis poveikis pastebėtas patikus aripiprazolui į rinką, tačiau jo dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Pakitęs kai kurių kraujo ląstelių kiekis; neįprastas širdies ritmas, staigi nepaaiškinama mirtis, širdies smūgis; alerginė reakcija (pvz., burnos, liežuvio, veido ir gerklės tinimas, niežulys, bėrimas); padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, prasidėjęs ar pasunkėjęs cukrinis diabetas, ketoacidozė (kraujyje ir šlapime nustatoma ketonų) arba koma, sumažėjęs natrio kiekis kraujyje; padidėjęs ar sumažėjęs kūno svoris, apetito praradimas;

nervingumas, psichomotorinis sujaudinimas, nerimas, padidėjęs potraukis dalyvauti azartiniuose lošimuose;

mintys apie savižudybę, bandymas nusižudyti, savižudybė, agresyvumas; sutrikusi kalba, traukuliai, serotonino sindromas (reakcija, galinti sukelti didelės laimės pojūtį, mieguistumą, nevikrumą, neramumą, girtumo pojūtį, karščiavimą, prakaitavimą arba raumenų sustingimą), karščiavimo, raumenų stingulio, kvėpavimo padažnėjimo, prakaitavimo, sąmonės pritemimo bei staigaus kraujospūdžio ir širdies susitraukimų dažnio pokyčio derinys); alpimas, padidėjęs kraujospūdis, kraujo krešuliai venose, ypač kojų (jų simptomai yra kojos patinimas, skausmas ir paraudimas), kurie, kraujagyslėmis nukeliavę į plaučius, gali sukelti krūtinės skausmą ir kvėpavimo pasunkėjimą (pajutę bent vieną iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją); gerklų raumenų spazmas, atsitiktinis užspringimas maistu su plaučių uždegimo išsivystymo pavojumi, pasunkėjęs rijimas; kasos uždegimas; kepenų nepakankamumas, kepenų uždegimas, odos ir akių obuolių pageltimas, pakitę kepenų tyrimų rodikliai, nemalonūs pojūčiai pilve ir skrandyje, viduriavimas; odos bėrimas ir padidėjęs jautrumas šviesai, neįprastas plaukų slinkimas ar jų plonėjimas,

per didelis prakaitavimas; stingulys, mėšlungis, raumenų skausmas, silpnumas; nevalingas šlapimo nelaikymas arba pasunkėjęs šlapinimasis; ilgalaikė ir (arba) skausminga erekcija; sutrikęs kūno temperatūros reguliavimas ar perkaitimas, krūtinės skausmas, plaštakų, kulkšnių ar pėdų patinimas.

Pranešama, kad senyvi demencija sergantys pacientai, vartojantys aripiprazolą, miršta dažniau negu jo nevartojantys. Be to, gauta pranešimų apie juos ištikusį insultą ar mikroinsultą.

Kitas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams ir paaugliams

13 metų ir vyresniems paaugliams pasireiškusio nepageidaujamo poveikio dažnis ir pobūdis buvo panašūs kaip suaugusiems, išskyrus tai, kad mieguistumas, raumenų trūkčiojimų ar nekontroliuojamų judesių nenustygimas ir nuovargis atsirado labai dažnai (daugiau kaip 1 pacientui iš 10), viršutinės pilvo dalies skausmas, burnos džiūvimas, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, padidėjęs svoris, apetito padidėjimas, raumenų trūkčiojimai, nekontroliuojami galūnių judesiai ir galvos svaigimas (ypač gulimą ar sėdimą padėtį pakeitus į stovimą) – labai dažnai (daugiau kaip 1 pacientui iš 10).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šio vaistinio preparato laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Aricogan sudėtis

Veiklioji medžiaga yra aripiprazolas. Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg aripiprazolo.

Pagalbinės medžiagos: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, hidroksipropilceliuliozė, krospovidonas A, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, raudonasis geležies oksidas (E172).

- Veiklioji medžiaga yra aripiprazolas. Kiekvienoje tabletėje yra 15 mg aripiprazolo.

Pagalbinės medžiagos: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, hidroksipropilceliuliozė, krospovidonas A, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, geltonasis geležies oksidas (E172).

Aricogan išvaizda ir kiekis pakuotėje

Aricogan 10 mg tabletės yra rožinės spalvos, kiek pakeistos stačiakampės formos, nedengtos, margos tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta „252“, kita pusė lygi.

Aricogan 15 mg tabletės yra geltonos spalvos, apvalios formos, nuožulniais kraštais, nedengtos, margos tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta „253“, kita pusėje lygi.

Tabletės tiekiamos lizdinėse plokštelėse, supakuotos į kartono dėžutes po 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 72, 90, 98 ar 100 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

Gamintojas

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

arba

GE Pharmaceuticals Ltd.

Industrial Zone “Chekanitza-South” area

2140 Botevgrad

Bulgarija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

UAB „GL Pharma Vilnius“A. Jakšto g. 12LT-01105 VilniusTel. + 370 5 2610705El. paštas: office@gl-pharma.lt

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija: Aripiprazol G.L.

Čekija, Estija, Vengrija, Lietuva, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Nyderlandai: Aricogan

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-10-18

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu"Aricogan 15mg tabletės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Norfos vaistinė, UAB fil. Šiauliai Tilžės

Tilžės g. 225, Šiauliai
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena