E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Aminoven 0,1 infuzinis tirpalas 500ml N10

Kraują ir kraujodaros sistemą veikiantys vaistai >  Plazmos pakaitalai ir infuziniai tirpalai
Pavadinimas: Aminoven 0,1 infuzinis tirpalas 500ml N10
Veikliosios medžiagos: Amino acids
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Fresenius Kabi
ATC kodas B05BA01
Vidutinė kaina: 71,73 Eur (247,67 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Aminoven 10 % infuzinis tirpalas – tai aminorūgščių tirpalas, skirtas ligonį maitinti parenteriniu (ne per virškinimo traktą) būdu. Aminoven 10 % infuzinio tirpalo sudėtyje esančios aminorūgštys yra natūralios fiziologinės medžiagos. Kaip ir aminorūgščių dariniai, kurių atsiranda virškinimo metu iš maisto baltymų, taip ir infuzuotos aminorūgštys papildo laisvųjų aminorūgščių sankaupą plazmoje ir vėliau metabolizuojamos (virsta medžiagų apykaitos produktais).

Aminoven 10 % infuzinio tirpalo vartojama, kaip vienos iš sudedamųjų parenterinės mitybos dalių. Paprastai aminorūgščių tirpalo reikia vartoti kartu su reikiamu energinių pakaitalų kiekiu.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Jei yra ar kada nors buvo toliau išvardyta būklė, Aminoven vartoti negalima.

Aminoven vartoti negalima:

- jeigu yra alergija veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Aminoven 10 % infuzinio tirpalo medžiagai;

- jei pacientui sutrikęs aminorūgščių metabolizmas;

- jei yra metabolinė acidozė (kraujo ir kitų organizmo skysčių parūgštėjimas), hipoksija (deguonies trūkumas audiniuose), sergama inkstų funkcijos nepakankamumu, tačiau ligonis hemodialize arba hemofiltracija negydomas;

- jei sergama progresuojančiu kepenų funkcijos nepakankamumu, dekompensuotu širdies nepakankamumu;

- jei ištiko šokas, yra skysčių perteklius.

Aminoven 10  infuzinio tirpalo jaunesniems kaip 2 metų vaikams infuzuoti draudžiama.

Jaunesniems kaip 2 metų vaikams reikia vartoti pediatrinį aminorūgščių preparatą, pritaikytą skirtingiems jų metaboliniams poreikiams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju:

jei pasireiškia hipokalemija (kalio kiekio kraujyje sumažėjimas) ir (ar) hiponatremija (natrio kiekio kraujyje sumažėjimas), reikia kartu vartoti tinkamą kiekį kalio ir (arba) natrio preparatų;

- aminorūgščių tirpalai gali sukelti ūminį folatų trūkumą, todėl pacientai kasdien turi vartoti folio rūgšties;

- jei pacientas serga širdies funkcijos nepakankamumu ir jam infuzuojama daug skysčio, tokį ligonį reikia atidžiai sekti;

- jei vartojama Aminoven 10  infuzinio tirpalo, reikia sekti kraujo serume elektrolitų, skysčio balansą ir inkstų funkciją;

- infuzuojant į periferines venas, dažniausiai pasireiškia tromboflebitas (trombinis venos uždegimas), nes dirginamos venų sienelės, todėl rekomenduojama kasdien tikrinti infuzijos vietą;

- jei reikia vartoti dar ir lipidų emulsijos, ją reikėtų infuzuoti, jei įmanoma, sumaišius su Aminoven 10 infuziniu tirpalu, kad vena kuo mažiau būtų dirginama;

- kuri vena – periferinė ar centrinė – infuzijai tiktų geriau, priklauso nuo galutinio mišinio osmoso. Didžiausia priimtina infuzijos į periferinę veną riba yra maždaug 800 mosm/l, tačiau ji labai kinta priklausomai nuo paciento amžiaus, jo bendrosios ir periferinių venų būklės;

- reikia laikytis griežtos aseptikos, ypač tuo atveju, jei kateteris įvedamas į centrinę veną;

- Aminoven 10 infuzinis tirpalas vartojamas kaip bendrosios mitybos parenteriniu būdu dalis kartu su reikiamu energinių pakaitalų (angliavandenių tirpalų, riebalų emulsija) kiekiu, elektrolitais, vitaminais ir mikroelementais.

Vaikams ir paaugliams

Aminoven 10 % draudžiama vartoti naujagimiams ir kūdikiams jaunesniems nei 6 mėnesiai, nerekomenduojamas vartoti jaunesniems nei 2 metų vaikams.

Kiti vaistai ir Aminoven 10 %

Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui.

Sąveikos su kitais preparatais iki šiol nepastebėta.

Kad į preparatą nepatektų mikroorganizmų ir nepasireikštų nesuderinamumas, aminorūgščių tirpalų maišyti su kitais preparatais negalima.

Jei Aminoven 10  infuzinį tirpalą būtina maišyti su kitokiomis maisto medžiagomis, pvz., angliavandeniais, lipidų emulsija, elektrolitais, vitaminais arba mikroelementais, būtina stebėti, kad maišymo įranga būtų aseptinė (sterili) ir (ypač svarbu) kad mišiniai būtų suderinami.

Suderinamumas nustatomas, atliekant tyrimus su įvairiais mišiniais.

Tokius duomenis pateikia gamintojas.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Specialių Aminoven 10  infuzinio tirpalo poveikio tyrimų nėštumo laikotarpiu neatlikta, tačiau klinikinių tyrimų su panašiais parenteriniu būdu vartojamais aminorūgščių tirpalais metu pavojingo poveikio nėštumo laikotarpiu nepastebėta. Prieš Aminoven 10 infuzinio tirpalo infuziją nėščiai moteriai reikėtų nustatyti rizikos ir naudos santykį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Tokių tyrimų duomenų nepateikiama.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Aminoven 10 % infuzinio tirpalo visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Atkimšus buteliuką, Aminoven 10  infuzinį tirpalą būtina vartoti nedelsiant. Infuzijos įranga turi būti sterili. Preparatas yra vienkartinio naudojimo. Pasibaigus tinkamumo laikui, tirpalo vartoti draudžiama.

Tirpalą galima vartoti tik tuo atveju, jei jis yra skaidrus, jame nėra priemaišų ir pakuotė nepažeista.

Aminoven 10  infuzinio tirpalo aseptiniu būdu galima maišyti su kitomis maistinėmis medžiagomis, pvz., riebalų emulsija, angliavandeniais ir elektrolitais. Cheminio ir fizinio mišinių stabilumo tyrimai atliekami su įvairiais mišiniais, kurie 9 paras laikomi 4 C temperatūroje. Tokius duomenis pateikia gamintojas.

Kad mikroorganizmų nepatektų į parenteriniu būdu vartojamą maisto medžiagų mišinį tuo atveju, jei jo pagaminimo sąlygų ir metodų patikimumas nenustatytas, jį reikia suvartoti tuoj pat. Jei tuoj pat infuzuoti negalima, preparatą reikia laikyti 28 C temperatūroje ne ilgiau kaip 24 valandas, nebent mišinio paruošimo metodai būtų patikimi.

Tirpalo infuzuojama nepertraukiamai į centrinę veną.

Tirpalo likučius reikia išpilti.

Dozė priklauso nuo katabolizmo intensyvumo ir aminorūgščių poreikio.

Jei ligonis maitinamas parenteriniu būdu, didžiausia aminorūgščių dienos dozė turi būti ne didesnė kaip 2 g/kg kūno svorio.

Paros dozė

Paros dozė yra 1020 ml Aminoven 10 infuzinio tirpalo/kg kūno svorio (atitinka 12 g aminorūgščių/kg kūno svorio). Jei pacientas sveria 70 kg, tai Aminoven 10 infuzinio tirpalo jam reikėtų infuzuoti 700 ml1400 ml.

Didžiausias infuzijos greitis

Didžiausias infuzijos greitis yra 1 ml Aminoven 10 infuzinio tirpalo/kg kūno svorio per valandą (atitinka 0,1 g aminorūgščių/kg kūno svorio per valandą).

Didžiausia paros dozė

Didžiausia paros dozė yra 20 ml Aminoven 10 tirpalo/kg kūno svorio (atitinka 2 g

aminorūgščių/kg kūno svorio). Jei pacientas sveria 70 kg, tai infuzavus 1400 ml Aminoven 10 infuzinio tirpalo, į organizmą patenka 140 g aminorūgščių.

Tirpalo infuzija tęsiama tiek, kiek reikia maitinti parenteriniu būdu.

Ką daryti pavartojus per didelę Aminoven dozę?

Kaip ir kitų aminorūgščių, taip ir Aminoven 10  tirpalo perdozavus arba viršijus infuzijos greitį, atsiranda drebulys, pykinimas, vėmimas, padidėja aminorūgščių išsiskyrimas su šlapimu. Pasireiškus šiems simptomams, infuziją reikia nutraukti nedelsiant. Vėliau mažesnę dozę galima vėl infuzuoti.

Vaisto infuzavus per greitai, gali atsirasti skysčių perteklius ir sutrikti elektrolitų balansas.

Specifinio antidoto nėra. Būtina teikti neatidėliotiną pagalbą: naudoti įprastines palaikymo priemones, ypatingą dėmesį skiriant kvėpavimo ir širdies bei kraujagyslių sistemos funkcijai.

Būtina atidžiai sekti biocheminius pokyčius, o jiems atsiradus, tinkamai gydyti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Aminoven 10 % infuzinis tirpalas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Tinkamai atliekant infuziją, nepageidaujamas poveikis nepasireiškia. Perdozavus preparato gali atsirasti nepageidaujamų reakcijų, kurios paprastai būna laikinos ir nutraukus gydymą silpnėja.

Gydymo periodu gali pasireikšti šalutinis poveikis, kuris, remiantis sutrikimų dažnio apibūdinimu, nurodytas toliau.

Labai dažni Pasireiškia daugiau, kaip 1 iš 10 pacientų
Dažni Pasireiškia mažiau, kaip 1 iš 10 pacientų
Nedažni Pasireiškia mažiau, kaip 1 iš 100 pacientų
Reti Pasireiškia mažiau, kaip 1 iš 1000 pacientų
Labai reti Pasireiškia mažiau, kaip 1 iš 10000 pacientų, dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Reti

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Infuzuojant į periferines venas, daugiausia gali pasireikšti venų sienelių dirginimas ir tromboflebitas.

Klinikinių tyrimų, kurių metu būtų stebėta, ar nepasireiškia nepageidaujamas poveikis, neatlikta.

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytoju arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel.: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti gamintojo pakuotėje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Aminoven vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Aminoven sudėtis

- Veikliosios medžiagos: 1000 ml infuzinio tirpalo yra: 5,00 g izoleucino, 7,40 g leucino, 9,31 g lizino acetato (atitinka 6,60 g lizino), 4,30 g metionino, 5,10 g fenilalanino, 4,40 g treonino, 2,00 g triptofano, 6,20 g valino, 12,00 g arginino, 3,00 g histidino, 14,00 g alanino, 11,00 g glicino, 11,20 g prolino, 6,50 g serino, 0,40 g tirozino, 1,00 g taurino.

- Pagalbinės medžiagos yra ledinė acto rūgštis ir injekcinis vanduo.

Aminoven išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tirpalas yra skaidrus, bespalvis arba šiek tiek gelsvas.

Tiekiama stikliniuose buteliukuose, kurių kiekviename yra 500 ml arba 1000 ml infuzinio tirpalo Buteliukas įdėtas į išorinę dėžutę.

Pakuotėje yra 10 buteliukų po 500 ml.

Pakuotė yra 6 buteliukai po 1000 ml.

Pakuotėje yra vienas 500 ml buteliukas (pakuotės pavyzdys).

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

Fresenius Kabi AB,

SE-75174 Uppsala

Švedija

Gamintojas

Fresenius Kabi Austria GmbH

Hafnerstasse 36

A-8055 Graz

Austrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Fresenius Kabi Baltics UAB

Olimpiečių g. 1A-22, LT-09200, Vilnius

Lietuva

Tel. +370 52609169

Faksas +370 526 08 696

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-12-01

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/."Aminoven 0,1 infuzinis tirpalas 500ml N10" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.120 Šiauliai
Visuomenės vaistinė
V.Kudirkos g. 99 , Šiauliai
(8 41) 50 29 70
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 10:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 53min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.234 Kaunas

V.Lašo g. 1/Eivenių g. 19, Kaunas
(8 37) 331 816
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena