E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Accofil 0,48mg/0,5ml injekcinis tirpalas N5

Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai >  Imunostimuliuojantys vaistai
Pavadinimas: Accofil 0,48mg/0,5ml injekcinis tirpalas N5
Veikliosios medžiagos: Filgrastim - 0,48mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Accord Healthcare
ATC kodas L03AA02
Vidutinė kaina: 273,13 Eur (943,06 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) filgrastimui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku ar slaugytoja prieš pradėdami vartoti Accofil :

Prieš pradėdami gydymą pasakykite gydytojui, jeigu sergate:

pjautuvine anemija, nes Accofil gali sukelti pjautuvinės anemijos krizę;

osteoporoze (kaulų liga).

Nedelsdami praneškite gydytojui, jeigu gydymo Accofil metu:

pasireiškė skausmas viršutinės pilvo dalies kairėje pusėje, žemiau šonkaulių arba viršutinėje kairiojo peties dalyje (tai gali būti blužnies padidėjimo (splenomegalijos) ar plyšimo simptomai);

pastebite neįprastą kraujavimą ar kraujosruvas (tai gali būti sumažėjusių trombocitų kiekio simptomas (trombocitopenija)), kartu su sumažėjusia Jūsų kraujo geba krešėti;

staiga atsiranda alergijos požymių, tokių, kaip odos išbėrimu, niežulys ar dilgėlinė, veido, lūpų, liežuvio ar kitų kūno dalių patinimas, dusulys, švokštimas ar pasunkėjęs kvėpavimas, nes tai gali būti sunkios alerginės reakcijos požymiai.

pasireiškė veido ar kulkšnių pabrinkimas, šlapime atsirado kraujo arba jis yra rudos spalvos, arba pastebite, kad šlapinatės mažiau, nei įprastai.

Užpildyto švirkšto adatos dangtelio sudėtyje yra sausos natūralios gumos (latekso darinio), kuri gali sukelti alerginių reakcijų.

Reakcijos į filgrastimą nebuvimas

Jei gydant filgrastimu nebėra poveikio arba jo poveikis sumažėja, Jūsų gydytojas nustatys priežastis, kodėl taip nutiko ir ar nesusiformavo antikūnai, neutralizuojantys filgrastimo veikimą Gydytojas gali nuspręsti atidžiai Jus stebėti, žr. pakuotės lapelio 4 skyrių.

Jei sergate sunkia lėtine neutropenija, Jums gali kilti pavojus susirgti kraujo vėžiu (leukemija, mielodisplaziniu sindromu (MDS)). Apie pavojų susirgti kraujo vėžiu ir tai, kokie tyrimai turi būti atliekami, turite pasikalbėti su savo gydytoju. Jei susergate arba Jums yra tikimybė susirgti kraujo vėžiu, nevartokite Accofil, nebent gydytojas nurodė priešingai.

Jei esate kamieninių ląstelių donoras, Jūsų amžius turi būti nuo 16 iki 60 metų.

Būkite itin atsargūs vartodami kitus preparatus, stimuliuojančius baltųjų kraujo ląstelių gamybą

Accofil priklauso preparatų grupei, kurie skatina baltųjų kraujo kūnelių gamybą. Jūsų sveikatos priežiūros specialistas visada turi tiksliai registruoti preparatą, kurį vartojate.

Kiti vaistai ir Accofil

Accofil negalima vartoti 24 valandas prieš chemoterapiją ir 24 valandas po jos.

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Accofil vartojimas nėštumo metu neištirtas.

78

Svarbu pasakyti gydytojui:

jeigu esate nėščia;

manote, kad galbūtesate nėščia, arba planuojate pastoti.

Nežinoma, ar filgrastimas išsiskiria į motinos pieną. Todėl, jeigu žindote, gydytojas gali nuspręsti, kad Jums šio vaisto vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Accofil neturėtų veikti Jūsų gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tačiau pavartojus Accofil prieš vairuojant ar valdant mechanizmus patariama palaukti ir įvertinti savijautą.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Accofil medžiagas

Šio vaisto sudėtyje yra sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Šio vaisto dozėje taip pat yra mažiau kaip 1 mmol (0,035 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Accofil visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jums reikalinga Accofil dozė priklausys nuo būklės, dėl kurios vartojate Accofil ir nuo Jūsų kūno svorio.

Dozavimas

Accofil ir neutropenija (mažas tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių skaičius), susijusi su chemoterapija

Įprasta dozė yra po 0,5 milijono vienetų (5 mikrogramai) kilogramui kūno svorio kiekvieną dieną. Pavyzdžiui, jei sveriate 60 kilogramų, Jūsų paros dozė bus 30 milijonų vienetų (300 mikrogramų). Gydymas Accofil paprastai trunka apie 14 dienų. Tačiau sergant kai kuriomis ligomis, gali tekti gydytis ilgiau, maždaug apie mėnesį.

Accofil ir kaulų čiulpų transplantacija

Įprasta pradinė dozė yra 1 milijonas vienetų (10 mikrogramų) kilogramui kūno svorio, vartojama kiekvieną dieną infuzios būdu. Pavyzdžiui, jei sveriate 60 kg, Jūsų paros dozė bus 60 milijonų vienetų (600 mikrogramų). Pirmąją „Accofil “ dozę paprastai gausite praėjus ne mažiau kaip 24 valandoms nuo chemoterapijos ir ne mažiau kaip 24 valandoms nuo kaulų čiulpų transplantacijos. Po to gydytojas gali atlikti kraujo tyrimą, kad patikrintų, kaip veikia gydymas ir kiek laiko jį reikia tęsti.

Accofil ir sunki lėtinė neutropenija (mažas tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių skaičius) Įprasta pradinė dozė yra nuo 0,5 milijono vienetų (5 mikrogramų) iki 1,2 milijono vienetų

(12 mikrogramų) kilogramui kūno svorio kiekvieną dieną, skiriant visą dozę arba ją padalinant per kelis kartus. Po to gydytojas gali atlikti kraujo tyrimą, kad patikrintų, kaip veikia gydymas Accofil ir kokia dozė Jums geriausiai tinka. Gydant neutropeniją, Accofil reikia vartoti ilgai.

Accofil ir neutropenija (mažas tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių skaičius) ŽIV infekuotiems pacientams Įprasta pradinė dozė yra nuo 0,1 milijono vienetų (1 mikrogramo) iki 0,4 milijono vienetų

(4 mikrogramų) kilogramui kūno svorio kiekvieną dieną. Gydytojas gali reguliariai atlikti kraujo tyrimus, kad patikrintų, kaip veikia gydymas Accofil . Kai baltųjų kraujo ląstelių skaičius vėl taps

79

normalus, galbūt vaisto bus galima vartoti rečiau nei kartą per parą. Accofil gali tekti vartoti ilgai, kad būtų galima palaikyti normalų baltųjų kraujo ląstelių skaičių kraujyje.

Accofil ir periferinio kraujo kamieninių ląstelių transplantacija (kamieninės ląstelės, paimtos iš kraujo naudoti kaulų čiulpų transplantacijai)

Jei esate kamieninių ląstelių donoras pačiam sau, įprasta dozė yra nuo 0,5 milijono vienetų

(5 mikrogramų) iki 1 milijono vienetų (10 mikrogramų) kilogramui kūno svorio kiekvieną dieną. Gydymas Accofil truks iki 2 savaičių. Gydytojas reguliariai tirs kraują, kad nustatytų tinkamiausią laiką kamieninėms ląstelėms paimti.

Jei esate kamieninių ląstelių donoras kitam asmeniui, įprasta dozė yra 1 milijonas vienetų

(10 mikrogramų) kilogramui kūno svorio kiekvieną dieną. Gydymas Accofil truks 4-5 dienas.

Gydytojas reguliariai tirs kraują, kad nustatytų tinkamiausią laiką kamieninėms ląstelėms paimti.

Vartojimo metodas

Šis vaistas leidžiamas po oda į audinius, esančius iš karto po oda, arba leidžiamas infuzijos į veną būdu (lašeline).

Jeigu šis vaistas Jums leidžiamas po oda, gydytojas gali Jums pasiūlyti išmokti leistis vaistą patiems. Gydytojas arba slaugytoja Jums nurodys, kaip tai daryti (žr. informaciją, kaip patiems leistis vaistą, pateikiamą lapelio pabaigoje). Nemėginkite patys leistis vaisto, kol Jūsų nepamokė, kaip tai daryti. Dalis Jums reikalingos informacijos pateikiama šio lapelio pabaigoje, tačiau tinkamam ligos gydymui užtikrinti būtinas glaudus ir nuolatinis bendradarbiavimas su gydytoju.

Informacija, kaip vaistą vartoti pačiam

Šiame skyriuje pateikiama informacija, kaip atlikti Accofil injekciją pačiam. Labai svarbu, kad nebandytumėte susišvirkšti pats, jei Jūsų neapmokė gydytojas arba slaugytoja. Jei turite klausimų dėl injekcijos susišvirkštimo, paprašykite gydytojo ar slaugytojos pagalbos.

Kaip pačiam vartoti Accofil?

Jums reikės susišvirkšti injekciją į audinį, kuris yra iškart po oda. Tai vadinama poodine injekcija.

Vaistą reikia švirkšti kasdien tuo pačiu laiku.

Reikalingos priemonės

Patiems švirkščiantis vaistą, reikės šių priemonių:

Accofil užpildyto švirkšto;

alkoholiu suvilgytų ar panašių tamponų.

Ką turiu padaryti prieš švirkšdamas poodinę Accofil injekciją?

Nenuimkite dangtelio nuo švirkšto, kol nesate pasiruošęs švirkštis.

Išimkite Accofil užpildytą švirkštą iš šaldytuvo.

Patikrinkite tinkamumo laiką ant užpildyto švirkšto etiketės (po EXP). Nevartokite, jei praėjo paskutinė nurodyto mėnesio diena arba švirkštas buvo laikomas ne šaldytuve daugiau nei 15 dienų, arba tinkamumo laikas baigėsi dėl kitų priežasčių.

Apžiūrėkite Accofil išvaizdą. Jis turi būti skaidrus ir bespalvis. Jei yra nuosėdų, jo vartoti negalite.

Kad injekcija vyktų sklandžiau, leiskite užpildytam švirkštui pastovėti 30 minučių kambario temperatūroje arba palaikykite užpildytą švirkštą tarp rankų kelias minutes. Accofil nešildykite jokiais kitais metodais (pavyzdžiui nešildykite mikrobangų krosnelėje arba karštame vandenyje).

Nusiplaukite rankas.

Pasirinkite patogią, gerai apšviestą darbo vietą ir viską, ko Jums reikia (Accofil užpildytą švirkštą ir alkoholiu suvilgytus tamponus) pasidėkite prieinamoje vietoje.

Kaip pasiruošti Accofil injekcijai?

Prieš švirkščiantis Accofil, reikia atlikti šiuos veiksmus:

80

Laikykite švirkštą ir atsargiai nuo švirkšto adatos nuimkite dangtelį nesukdami. Tiesiai patraukite, kaip parodyta 1 ir 2 paveikslėliuose. Nelieskite adatos bei nestumkite stūmoklio.

1

2

Užpildytame švirkšte galite pastebėti mažą oro burbuliuką. Prieš leidžiant vaistą oro burbuliuko pašalinti nereikia. Leidžiant tirpalą oro burbuliukas nepavojingas.

Švirkšte gali būti daugiau skysčio nei reikia. Naudodami švirkšto skalę ant švirkšto korpuso, nustatykite Accofil dozę, kurią Jums paskyrė gydytojas. Nereikalingą skystį iššvirkškite pastumdami stūmoklį iki skaičiaus (ml) ant švirkšto, kuris atitinka paskirtą dozę.

Dar kartą patikrinkite, įsitikindami, kad švirkšte yra tinkama Accofil dozė.

Dabar jau galite vartoti užpildytą švirkštą.

Kur švirkštis injekciją?

Labiausiai tinkamos vietos injekcijai yra:

šlaunies viršutinė dalis; ir

pilvas, išskyrus plotą aplink bambą (žr. 3 pav.).

81

3

Jei kas nors kitas Jums švirkščia vaistą, taip pat galima švirkšti į nugarinę rankų pusę (žr. 4 pav.).

4

Injekcijos vietą geriausia keisti kas dieną, taip išvengiant sudirginimo rizikos toje vietoje. Kaip švirkštis injekciją?

Dezinfekuokite injekcijos vietą alkoholiu suvilgytu tamponu ir nykščiu bei smiliumi, nespausdami,

suimkite odos raukšlę (žr. 5 pav.).

82

5

Užpildytas švirkštas be adatos apsauginės priemonės

Įbeskite visą adatą į odą taip, kaip parodė slaugytoja arba gydytojas (žr. 6 paveikslėlį).

Šiek tiek patraukite stūmoklį, kad įsitikintumėte, jog nepradūrėte kraujagyslės. Jei švirkšte matote kraujo, adatą ištraukite ir durkite į kitą vietą.

Visą laiką laikydami suėmę odą, lėtai ir tolygiai stumkite stūmoklį, kol sušvirkšite visą dozę ir negalėsite toliau pastumti stūmoklio. Neatleiskite stūmoklio!

Sušvirškite tik tokią dozę, kokią Jums liepė gydytojas.

Sušvirkštę skystį, ištraukite adatą neatleisdami stūmoklio ir tik tada paleiskite odą.

Įdėkite panaudotą švirkštą į atliekų talpyklę. Naudokite vieną švirkštą tik vienai injekcijai.

6

Užpildytas švirkštas su adatos apsaugine priemone

Įbeskite visą adatą į odą, kaip parodė slaugytoja arba gydytojas (žr. 7 paveikslėlį).

Šiek tiek patraukite stūmoklį, kad patikrintumėte, ar nepradūrėte kraujagyslės. Jei švirkšte matote kraujo, ištraukite adatą ir durkite į kitą vietą.

Laikydamiesi sekančių nurodymų, sušvirškite tik tokią dozę, kokią Jums paskyrė gydytojas.

Visą laiką laikydami suėmę odą, prilaikydami pirštu, lėtai ir tolygiai stumkite stūmoklį, kol sušvirkšite visą dozę ir negalėsite toliau pastumti stūmoklio. Neatleiskite stūmoklio!

Suleidę skystį, ištraukite adatą, švirkštą laikydami tokiu pačiu kampu ir pirštą laikydami ant stūmoklio, po to atleiskite odos raukšlę. Apsauginė rankovėlė automatiškai uždengs adatą ir išgirsite spragtelėjimą, patvirtinantį, kad apsauginė priemonė suveikė sėkmingai (žr. 8 paveikslėlį). Adatos apsauginė priemonė nesuveiks, kol nebus sušvirkšta visa dozė.

83

7

8

Prisiminkite

Jei atsiranda bet kokių problemų, nebijokite paprašyti Jūsų gydytojo arba slaugytojos pagalbos arba patarimo.

Naudotų švirkštų naikinimas

Po naudojimo apsauginė adatos priemonė apsaugo nuo įsidūrimo, todėl nereikia laikytis jokių specialių reikalavimų atliekoms tvarkyti. Sunaikinkite švirkštą taip, kaip Jums pataria gydytojas, slaugytojas arba vaistininkas.

Ką daryti pavartojus per didelę Accofil dozę?

Pavartojus per didelę Accofil dozę, reikia kiek galima greičiau kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Accofil

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą injekciją. Kreipkitės į gydytoją ir pasitarkite, kada turėtumėte leistis kitą dozę.

Nustojus vartoti Accofil

Gydytojas pasakys, kada galite nustoti vartoti Accofil . Gana įprasta yra skirti kelis gydymo Accofil kursus.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

84


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Galimas šalutinis poveikis

Gydymo metu nedelsdami pasakykite gydytojui:

jeigu pasireiškė alerginė reakcija, įskaitant silpnumą, sumažėjusį kraujospūdį, pasunkėjusį kvėpavimą, veido patinimą (anafilaksiją), odos išbėrimą, niežintį išbėrimą (dilgėlinę), veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimą (angioneurozinę edemą) ir dusulį (dispnėją). Padidėjęs jautrumas dažnai pasireiškia vėžiu sergantiems pacientams;

jeigu pradėjote kosėti, karščiuoti ir tapo sunku kvėpuoti (pasireiškė dusulys), nes tai gali būti ūminio kvėpavimo sutrikimo sindromo (ŪKSS, angl., Acute Respiratory Distress Syndrome (ARDS)) požymiai. SKSS nedažnai pasireiškia vėžiu sergantiems pacientams;

jeigu pradėjo skaudėti viršutinės pilvo dalies kairėje pusėje, po kairiuoju šonkaulių lanku arba peties viršutinėje dalyje, nes tai gali būti susiję su blužnies sutrikimu (blužnies padidėjimu

(splenomegalija) arba plyšimu).

jeigu Jums gydoma sunki lėtinė neutropenija ir Jūsų šlapime yra kraujo (hematurija). Gydytojas gali reguliariai tikrinti šlapimą, jei pasireiškė šis šalutinis poveikis arba jei šlapime aptinkama baltymo (proteinurija).

Jei jums pasireiškia kuris nors iš šių šalutinių poveikių ar keli jų: tinimas arba išpurtimas, kuris gali būti susijęs su retesniu šlapinimusi, sunkus kvėpavimas, tinimas pilvo srityje ir pilnumo pojūtis bei bendras nuovargio jausmas. Paprastai šie simptomai atsiranda greitai.

Šie simptomai gali reikšti retai pasitaikančią būklę (kuri gali paveikti iki 1 iš 1 00 žmonių), vadinamą kapiliarų pralaidumo sindromu, dėl kurio kraujas iš smulkių kraujagyslių nuteka į organizmą; šiuo atveju reikalinga skubi gydytojo pagalba.

Jei sutrinka inkstų veikla (pasireiškia glomerulonefritas). Inkstų veiklos sutrikimas buvo stebėtas Accofil vartojusių pacientų tarpe. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė veido ar kulkšnių pabrinkimas, šlapime atsirado kraujo arba jis yra rudos spalvos, arba pastebite, kad

šlapinatės mažiau nei įprastai.

Vartojant Accofil, labai dažnai pasireiškiantis šalutinis poveikis yra skausmas kauluose ir raumenyse (skeleto ir raumenų skausmas), kurį galima sumažinti įprastiniais skausmą malšinančiais vaistais (analgetikais). Pacientams, kuriems atliekama kamieninių ląstelių ar kaulų čiulpų transplantacija, gali pasireikšti transplantato prieš šeimininką liga (TpŠL); tai yra donoro ląstelių reakcija prieš pacientą, kuriam transplantuojama. Šios ligos požymiais ir simptomais gali būti delnų ir kojų padų išbėrimas bei opos ir žaizdelės ar skausmas burnoje, žarnose, kepenyse, odoje arba akyse, plaučiuose, makštyje ir sąnariuose. Labai dažnai sveikiems kamieninių ląstelių donorams padaugėja baltųjų kraujo ląstelių (leukocitozė) ir sumažėja trombocitų, dėl to sumažėja kraujo gebėjimas krešėti (trombocitopenija). Šiuos reiškinius gydytojas stebės.

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių, vartojančių Accofil ):

vėžiu sergantiems pacientams

kraujo sudėties pokyčiai;

padidėjęs tam tikrų fermentų kiekis kraujyje;

sumažėjęs apetitas;

galvos skausmas;

burnos ir gerklės skausmas (burnos ir ryklės skausmas);

kosulys;

viduriavimas;

vėmimas;

vidurių užkietėjimas;

pykinimas;

85

odos išbėrimas;

neįprastas plaukų slinkimas ar plonėjimas (alopecija);

skausmas kauluose ir raumenyse (skeleto ir raumenų skausmas);

bendras silpnumas (astenija);

nuovargis;

virškinimo trakto gleivinės nuo burnos iki išangės maudimas ir patinimas (gleivinės uždegimas);

dusulys (dispnėja);

skausmas;

sveikiems kamieninių ląstelių donorams

trombocitų kiekio sumažėjimas ir dėl to susilpnėjęs kraujo gebėjimas krešėti (trombocitopenija);

baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus padidėjimas (leukocitozė);

galvos skausmas;

skausmas kauluose ir raumenyse (skeleto ir raumenų skausmas);

sunkia lėtine neutropenija sergantiems pacientams

blužnies padidėjimas (splenomegalija);

sumažėjęs raudonųjų kraujo ląstelių skaičius (anemija);

kraujo sudėties pokyčiai;

padidėjęs tam tikrų fermentų kiekis kraujyje;

galvos skausmas;

kraujavimas iš nosies (epistaksė);

viduriavimas;

kepenų padidėjimas (hepatomegalija);

odos išbėrimas;

skausmas kauluose ir raumenyse (skeleto ir raumenų skausmas);

sąnarių skausmas (artralgija);

ŽIV infekuotiems pacientams

skausmas kauluose ir raumenyse (skeleto ir raumenų skausmas).

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 100 žmonių, vartojančių Accofil ):

vėžiu sergantiems pacientams

alerginė reakcija (padidėjęs jautrumas vaistui);

sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija);

skausmas šlapinantis (dizurija);

krūtinės skausmas;

kosėjimas krauju;

sveikiems kamieninių ląstelių donorams

padidėjęs tam tikrų fermentų kiekis kraujyje;

dusulys (dispnėja).

blužnies padidėjimas (splenomegalija);

sunkia lėtine neutropenija sergantiems pacientams

blužnies plyšimas;

trombocitų kiekio sumažėjimas ir dėl to susilpnėjęs kraujo gebėjimas krešėti (trombocitopenija);

kraujo sudėties pokyčiai;

odos kraujagyslių uždegimas (odos vaskulitas);

neįprastas plaukų slinkimas ar plonėjimas (alopecija);

liga, dėl kurios sumažėja kaulų tankis, jie tampa silpnesni, trapesni ir greičiau lūžta (osteoporozė);

kraujas šlapime (hematurija);

skausmas injekcijos vietoje;

mažų inkstuose esančių filtrų pažeidimas (glomerulonefritas);

86

ŽIV infekuotiems pacientams

blužnies padidėjimas (splenomegalija).

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 1 000 žmonių, vartojančių Accofil ):

vėžiu sergantiems pacientams

blužnies plyšimas;

blužnies padidėjimas (splenomegalija);

stiprus skausmas kauluose, krūtinėje, žarnose ar sąnariuose (pjautuvinės anemijos krizė);

transplantuotų kaulų čiulpų atmetimas (transplantato prieš šeimininką liga);

sąnarių skausmas ir patinimas, panašus į podagrą (pseudopodagra);

sunkus plaučių uždegimas, dėl kurio sunku kvėpuoti (ūminio kvėpavimo sutrikimo sindromas);

plaučiai neveikia taip kaip turėtų, dėl to pasireiškia dusulys (kvėpavimo nepakankamumas);

patinimas ir (arba) skystis plaučiuose (plaučių edema);

plaučių uždegimas (intersticinė plaučių liga);

plaučių rentgenogramų pokyčiai (plaučių infiltracija);

slyvos spalvos iškilusių, skausmingų židinių atsiradimas galūnėse, kartais ant veido ir kaklo, kartu su karščiavimu (Sweet'o sindromas);

odos kraujagyslių uždegimas (odos vaskulitas);

reumatoidinio artrito pasunkėjimas;

neįprastas šlapimo pokytis;

kepenų pažeidimas dėl užsikimšusių mažųjų venų kepenyse (venų okliuzinė liga);

kraujavimas iš plaučių;

skysčių reguliacijos organizme pokytis, galintis sukelti paburkimą;

mažų inkstuose esančių filtrų pažeidimas (glomerulonefritas);

sveikiems kamieninių ląstelių donorams

blužnies plyšimas;

stiprus kaulų, krūtinės, virškinamojo trakto ar sąnarių skausmas (pjautuvinės anemijos krizė);

staigi gyvybei pavojinga alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija);

kraujo sudėties pokyčiai;

kraujavimas iš plaučių;

kosėjimas krauju;

plaučių rentgenogramų pokyčiai (plaučių infiltracija);

nepakankama deguonies absorbcija plaučiuose (hipoksija);

padidėjęs tam tikrų fermentų kiekis kraujyje;

reumatoidinio artrito pasunkėjimas;

mažų inkstuose esančių filtrų pažeidimas (glomerulonefritas);

sunkia lėtine neutropenija sergantiems pacientams

stiprus kaulų, krūtinės, virškinamojo trakto ar sąnarių skausmas (pjautuvinės anemijos krizė);

per didelis baltymo kiekis šlapime (proteinurija).

ŽIV sergantiems pacientams

stiprus kaulų, krūtinės, virškinamojo trakto ar sąnarių skausmas (pjautuvinėa anemijos krizė). Šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

mažų inkstuose esančių filtrų pažeidimas (glomerulonefritas).

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede

87

nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

Kaip laikyti Accofil

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant išorinės dėžutės ir užpildyto švirkšto po „Tinka iki“/„EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Accofil vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti šaldytuve (2°C–8°C); negalima užšaldyti arba kratyti.

Švirkštą galima iš šaldytuvo išimti vienintelį kartą, nepasibaigus tinkamumo laikui ir laikyti kambario temperatūroje (tačiau ne aukštesnėje kaip 25°C) ne ilgiau kaip 15 dienų. Šiam laikotarpiui pasibaigus, vaisto vėl į šaldytuvą dėti negalima, jį reikia sunaikinti.

Užpildytą švirkštą laikyti dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Pastebėjus drumzlių ar dalelių, Accofil vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

Pakuotės turinys ir kita informacija Accofil sudėtis

Veiklioji medžiaga yra filgrastimas. Accofil 48 TV/0,5 ml injekcinis ar infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte: kiekviename užpildytame švirkšte yra 48 MV (480 mikrogramų) filgrastimo 0,5 ml tirpalo, tai atitinka 0,96 mg/ml.

Pagalbinės medžiagos yra acto rūgštis, natrio hidroksidas, sorbitolis (E420), polisorbatas 80 ir injekcinis vanduo.

Accofil išvaizda ir kiekis pakuotėje

Accofil yra skaidrus, bespalvis injekcinis / infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte su adata, ant švirkšto cilindro pažymėtos 1/40 padalos, žyminčios nuo 0,1 ml iki 1 ml. Kiekviename užpildytame švirkšte yra 0,5 ml tirpalo.

Accofil tiekiamas pakuotėse po 1, 3, 5 , 7 ir 10 užpildytų švirkštų su injekcine adata, turinčia arba neturinčia pridėtą apsauginę priemonę lizdinėje pakuotėje ir alkoholiu suvilgytais tamponais.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Accord Healthcare Limited

Sage House, 319 Pinner Road

North Harrow

Middlesex HA1 4HF

Jungtinė Karalystė

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

88

AT / BE / BG / CY / CZ / DE / DK / FR
EE / EL / FI / HR / HU / IS / LT / Arrow Génériques
LV / LX/ MT / NL / NO / PT / Tél: +33 4 72 72 60 72
PL / RO / SE / SI / SK / UK
Accord Healthcare Limited
Tel : +44 (0)208 863 1427
ES IT
Accord Healthcare S.L.U. Accord Healthcare Limited
Tel: +34 93 301 00 64 Tel: +39 02 94323700

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas:

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:

Accofil nėra konservantų. Dėl galimo mikrobiologinio užterštumo, Accofil tiekiamas užpildytuose vienkartiniuose švirkštuose.

Atsitiktinai paveikus preparatą šaldančioms temperatūroms ne ilgiau kaip 24 valandas, Accofil stabilumas nepaveikiamas. Jeigu šaldoma ilgiau nei 24 valandas arba daugiau negu vieną kartą, Accofil vartoti NEGALIMA.

Siekiant pagerinti granulocitų kolonijas stimuliuojančių faktorių atsekamumą, paciento ligos dokumentuose turi būti aiškiai užrašytas suvartoto vaistinio preparato pavadinimas (Accofil ) ir vartojamo preparato serijos numeris.

Accofil negalima skiesti natrio chlorido tirpalu. Šio vaistinio preparato negalima maišyti su jokiais kitais vaistais, išskyrus nurodytus toliau. Praskiestas filgrastimas gali įsigerti į stiklą ar plastmasę, nebent jis praskiestas kaip nurodyta toliau.

Jei reikia, Accofil galima praskiesti 5% gliukozės tirpalu. Niekuomet nerekomenduojama skiesti iki galutinės mažesnės kaip 0,2 MV (2 mikrogramų) vienam ml koncentracijos.

Prieš vartojant tirpalą reikia apžiūrėti. Galima vartoti tik skaidrų tirpalą, kuriame nėra dalelių.

Jeigu pacientas gydomas filgrastimu, praskiestu iki mažesnės kaip 1,5 MV (15 µg) vienam ml koncentracijos, reikia pridėti tiek žmogaus albumino, kad galutinė koncentracija būtų 2 mg/ml. Pavyzdys: galutiniam leidžiamam 20 ml tūriui, kai bendra filgrastimo dozė yra mažesnė nei 30 MV (300 µg), reikia pridėti 0,2 ml 200 mg/ml (20%) žmogaus albumino tirpalo.

Praskiedus 5% gliukozės tirpalu, Accofil yra suderinmas su pakuote pagaminta iš stiklo ar plastiko, įskaitant gaminius iš PVC, poliolefino (polipropileno ir polietileno kopolimero) bei polipropileno.

Praskiedus: laikant 2-8 °C temperatūroje, praskiestas tirpalas nepraranda savo cheminių ir fizinių savybių 24 valandas. Mikrobiologiniu požiūriu, vaistą reikėtų suvartoti visą iš karto. Jei vaistas suvartojamas ne vienu kartu, tai yra vartotojo atsakomybė laikyti vaistą ne ilgiau nei 24 valandas

2-8 °C temperatūroje, nebent skiedimas yra atliekamas kontroliuojamoje ir patvirtintoje aseptinėje aplinkoje.

Užpildyto švirkšto su adata, turinčia apsauginę priemonę, naudojimas

89

Apsauginė adatos priemonė uždengia adatą po injekcijos, kad ji neįdurtų. Tai nedaro įtakos normaliam švirkšto naudojimui. Lėtai ir tolygiai stumkite stūmoklį tol, kol bus sušvirkšta visa dozė ir toliau stumti stūmoklio negalėsite. Tebespausdami stūmoklį, ištraukite adatą iš paciento. Kai atleisite stūmoklį, apsauginė adatos priemonė uždengs adatą.

Užpildyto švirkšto su adata, neturinčia apsauginės priemonės, naudojimas

Sušvirkškite dozę, kaip nurodyta įprastiniame protokole.

Atliekos

Nesuvartotą preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų."Accofil 0,48mg/0,5ml injekcinis tirpalas N5" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.133 Vilnius

Santariškių g. 2, Vilnius
(8 5) 27 01 257
Darbo laikas: I - V 07:00 - 19:30 VI 08:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 2 Kaunas Eivenių
Visuomenės vaistinė
Eivenių g. 23, Kaunas
(8 37) 73 01 07
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena