E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Abacavir/Lamivudine Sandoz 600mg+300mg plėvele dengtos tabletės N30

Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai >  Sistemiškai veikiantys priešvirusiniai vaistai
Pavadinimas: Abacavir/Lamivudine Sandoz 600mg+300mg plėvele dengtos tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Abacavir, Lamivudine
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Sandoz
ATC kodas J05AR02
Vidutinė kaina:
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Abacavir/Lamivudine Sandoz yra skirtas ŽIV (žmogaus imunodeficito viruso) infekcija užsikrėtusiems suaugusiesiems, paaugliams ir vaikams, kurių kūno masė yra ne mažesnė kaip 25 kg gydyti.

Abacavir/Lamivudine Sandoz sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos, kuriomis gydoma ŽIV infekcija: abakaviras ir lamivudinas. Šios medžiagos priklauso antiretrovirusinių vaistų grupei, vadinamai nukleozido analogais atvirkštinės transkriptazės inhibitoriais (NATI).

Abacavir/Lamivudine Sandoz pilnai neišgydo ŽIV infekcijos. Šis vaistas mažina virusų kiekį organizme ir palaiko jį mažą. Be to, vaistas didina CD4 ląstelių kiekį kraujyje. CD4 ląstelės yra tai tam tikro tipo baltosios kraujo ląstelės, kurios padeda organizmui kovoti su infekcijomis.

Kiekvienas organizmas kitaip reaguoja į gydymą Abacavir/Lamivudine Sandoz. Gydymo veiksmingumą stebės Jūsų gydytojas.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Abacavir/Lamivudine Sandoz vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) abakavirui (arba bet kuriems kitiems vaistams, kurių sudėtyje yra abakaviro, t. y. Trizivir, Triumeq ar Ziagen), lamivudinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

Atidžiai perskaitykite visą informaciją apie padidėjusio jautrumo reakcijas 4 skyriuje.

Jeigu manote, tai tinka Jums, kreipkitės į savo gydytoją. Nevartokite Abacavir/Lamivudine Sandoz.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Kai kuriems Abacavir/Lamivudine Sandoz arba kitokius vaistų nuo ŽIV derinius vartojantiems žmonėms yra didesnė šalutinio poveikio rizika. Turite žinoti, kad kyla papildoma rizika:

jeigu sergate vidutinio sunkumo arba sunkia kepenų liga;

jeigu sirgote kepenų liga, įskaitant hepatitą B arba C (jeigu pasireiškia hepatito B infekcija, nepasitarus su gydytoju Abacavir/Lamivudine Sandoz vartojimo nutraukti negalima, nes gali vėl atsinaujinti hepatitas);

jeigu yra didelis antsvoris (ypač, jeigu esate moteris);

jeigu sergate inkstų liga.

Jeigu kas nors iš šito tinka Jums, pasakykite gydytojui prieš vartodami Abacavir/Lamivudine Sandoz. Vartojant šio vaisto, Jums gali reikėti papildomų patikrinimų, įskaitant kraujo tyrimus. Daugiau informacijos žr. 4 skyriuje.

Padidėjusio jautrumo abakavirui reakcijos

Padidėjusio jautrumo reakcija (sunki alerginė reakcija) gali pasireikšti net tiems pacientams, kurie neturi HLA-B*5701 geno.

Atidžiai perskaitykite visą informaciją apie padidėjusio jautrumo reakcijas šio lapelio 4 skyriuje.

Širdies priepuolio rizika

Paneigti, kad abakaviras gali didinti širdies priepuolio riziką, negalima.

Pasakykite savo gydytojui, jeigu sergate širdies liga, esate rūkalius arba sergate kitomis ligomis, kurios gali didinti širdies ligos riziką, pavyzdžiui, yra padidėjęs kraujospūdis arba sergate diabetu. Nenutraukite Abacavir/Lamivudine Sandoz vartojimo, nebent Jūsų gydytojas patars tai padaryti.

Svarbūs simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį

Kai kuriems žmonėms, vartojantiems vaistų nuo ŽIV infekcijos, pasireiškia kitos būklės, kurios gali būti sunkios. Turite žinoti apie svarbius požymius ir simptomus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį

vartojant Abacavir/Lamivudine Sandoz.

Perskaitykite visą informaciją skyrelyje ,,Kitas galimas kombinuoto gydymo nuo ŽIV šalutinis poveikis“ šio lapelio 4 skyriuje.

Apsaugokite kitus žmones

ŽIV plinta per lytinį kontaktą su žmogumi, kuriam yra infekcija, arba per užkrėstą kraują (pvz., keičiantis panaudotomis injekcinėmis adatomis). Vartojant šio vaisto Jūs vis tiek galite užkrėsti kitus žmones ŽIV, nors taikant veiksmingą antiretrovirusinį gydymą, rizika yra mažesnė. Pasitarkite su savo gydytoju, kokių atsargumo priemonių reikia, kad išvengti kitų žmonių užkrėtimo.

Kiti vaistai ir Abacavir/Lamivudine Sandoz

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant vaistažolių preparatus ar vaistus, įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nepamirškite pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jeigu Abacavir/Lamivudine Sandoz vartojimo metu pradedate vartoti naujo vaisto.

Kartu su Abacavir/Lamivudine Sandoz turi būti nevartojama šių vaistų:

emtricitabino (ŽIV infekcijai gydyti);

kitų vaistų, kurių sudėtyje lamivudino (ŽIV infekcijai arba hepatito B infekcijai gydyti);

didelių trimetoprimo ir sulfametoksazolo (antibiotikų) dozių;

kladribino, vartojamo plaukuotųjų ląstelių leukemijai gydyti.

Pasakykite savo gydytojui, jeigu vartojate kurio nors iš šių vaistų.

Kai kurie vaistai sąveikauja su Abacavir/Lamivudine Sandoz

Tokie vaistai yra:

fenitoinas (epilepsijai gydyti).

Pasakykite savo gydytojui, jeigu vartojate fenitoino. Abacavir/Lamivudine Sandoz vartojimo metu jūsų gydytojui gali reikėti Jus stebėti.

metadonas (vartojamas kaip heroino pakaitalas). Abakaviras greitina metadono šalinimą iš organizmo. Jeigu vartojate metadono, būsite stebimi, ar neatsiranda nutraukimo simptomų. Gali prireikti keisti metadono dozę.

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate metadono.

vaistai (dažniausiai skysčiai), kurių sudėtyje yra sorbitolio ar kitokių cukraus alkoholių (pvz.: ksilitolio, manitolio, laktitolio, maltitolio), jeigu vartojama reguliariai.

Jeigu vartojate kurios nors iš nurodytų medžiagų, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas

Abacavir/Lamivudine Sandoz vartoti nėštumo metu nerekomenduojama. Abacavir/Lamivudine Sandoz ir panašūs vaistai gali sukelti šalutinį poveikį vaisiui. Jeigu Abacavir/Lamivudine Sandoz vartojate nėštumo metu, Jūsų gydytojas gali prašyti reguliariai atlikti kraujo ir kitokius diagnostinius tyrimus, kad galėtų stebėti Jūsų vaiko vystymąsi. Vaikams, kurių motinos nėštumo metu vartojo NATI, apsaugos nuo ŽIV nauda yra didesnė už galimą šalutinio poveikio pavojų.

Žindymo laikotarpis

ŽIV užsikrėtusios moterys turi nežindyti, nes kūdikis per motinos pieną gali užsikrėsti ŽIV. Be to, į motinos pieną gali patekti nedidelis Abacavir/Lamivudine Sandoz sudėtyje esančių medžiagų kiekis.

Jeigu žindote arba galvojate apie žindymą:

nedelsiant pasikalbėkite su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Abacavir/Lamivudine Sandoz gali sukelti šalutinį poveikį, kuris gali paveikti Jūsų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.

Pasikalbėkite su savo gydytoju apie Jūsų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus Abacavir/Lamivudine Sandoz vartojimo metu.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Abacavir/Lamivudine Sandoz medžiagas

Abacavir/Lamivudine Sandoz sudėtyje yra dažiklio, vadinamo saulėlydžio geltonuoju (E110), kuris kai kuriems žmonėms gali sukelti alerginių reakcijų.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Šį vaistą visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama Abacavir/Lamivudine Sandoz dozė suaugusiesiems, paaugliams ir vaikams, kurių kūno masė yra 25 kg ar didesnė, yra viena tabletė vieną kartą per parą.

Nurykite visą tabletę užsigerdami šiek tiek vandens. Abacavir/Lamivudine Sandoz galima vartoti valgant arba kitu laiku.

Palaikykite reguliarų bendravimą su savo gydytoju

Abacavir/Lamivudine Sandoz padeda kontroliuoti Jūsų būklę. Turite kasdien vartoti vaistą, kad liga nesunkėtų. Vis dėlto Jums gali išsivystyti kitos infekcijos ir ligos, susijusios su ŽIV infekcija.

Bendraukite su savo gydytoju ir nenutraukite Abacavir/Lamivudine Sandoz vartojimo be gydytojo nurodymo.

Ką daryti pavartojus per didelę Abacavir/Lamivudine Sandoz dozę?

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug Abacavir/Lamivudine Sandoz, praneškite savo gydytojui ar vaistininkui arba dėl papildomos konsultacijos kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.

Pamiršus pavartoti Abacavir/Lamivudine Sandoz

Jeigu pamiršote išgerti dozę, padarykite tai kuo greičiau kai prisiminsite. Toliau vaisto vartokite kaip anksčiau. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Svarbu Abacavir/Lamivudine Sandoz vartoti reguliariai, nes vartojant nereguliariai, didėja padidėjusio jautrumo reakcijų rizika.

Nustojus vartoti Abacavir/Lamivudine Sandoz

Jeigu dėl kokių nors priežasčių nutraukėte Abacavir/Lamivudine Sandoz vartojimą, ypač manydami, kad pasireiškė šalutinis poveikis, ar dėl kitos ligos:

prieš atnaujinant vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju. Gydytojas nustatys, ar pasireiškę simptomai buvo susiję su padidėjusio jautrumo reakcija. Jeigu gydytojui atrodys, kad susiję, nurodys daugiau niekada nevartoti Abacavir/Lamivudine Sandoz arba bet kokio kito vaisto, kurio sudėtyje yra abakaviro (pvz., Trizivir, Triumeq ar Ziagen). Yra svarbu, kad Jūs laikytumėtės šio patarimo.

Jeigu Jūsų gydytojas patars, jog Jūs galite vėl pradėti vartoti Abacavir/Lamivudine Sandoz, Jūsų gali paprašyti pirmąsias dozes išgerti aplinkoje, kurioje prireikus gali būti greitai suteikta medicininė pagalba.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Gydymo nuo ŽIV metu gali padidėti kūno masė ir lipidų bei gliukozės koncentracijos kraujyje. Tokie pokyčiai iš dalies gali būti susiję su sveikatos būklės pagerėjimu ir gyvenimo būdu, o lipidų pokyčiai kai kuriais atvejais yra susiję su vaistų nuo ŽIV vartojimu. Jūsų gydytojas tirs, ar neatsiranda tokių pokyčių.

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gydantis nuo ŽIV, ne visada galima pasakyti, ar šalutinio poveikio simptomus sukėlė Abacavir/Lamivudine Sandoz, kiti vartojami vaistai ar pati ŽIV liga. Todėl labai svarbu pasakyti gydytojui apie visus Jūsų sveikatos pokyčius.

Padidėjusio jautrumo reakcija (sunki alerginė reakcija), kuri aprašyta šio pakuotės lapelio įrėmintame skyrelyje „Padidėjusio jautrumo reakcijos“, gali pasireikšti net tiems pacientams, kurie neturi HLA-B*5701 geno.

Labai svarbu perskaityti ir suprasti informaciją apie šią sunkią reakciją.

Taikant gydymą nuo ŽIV vaistų deriniais, be toliau išvardyto Abacavir/Lamivudine Sandoz šalutinio poveikio, gali pasireikšti ir kitokios būklės.

Svarbu perskaityti toliau šio skyriaus skyrelyje ,,Kitas galimas kombinuoto gydymo nuo ŽIV šalutinis poveikis“ esančią informaciją.

Padidėjusio jautrumo reakcijosAbacavir/Lamivudine Sandoz sudėtyje yra abakviro (kuris taip pat yra vaistų, tokių kaip Trizivir, Triumeq ir Ziagen veiklioji medžiaga). Abakaviras gali sukelti sunkią alerginę reakciją, kuri vadinama padidėjusio jautrumo reakcija. Tokių padidėjusio jautrumo reakcijų buvo dažniau pastebėta žmonėms, vartojantiems vaistų, kurių sudėtyje yra abakaviro.Kam pasireiškia tokios reakcijos?Padidėjusio jautrumo reakcijos abakavirui gali pasireikšti bet kuriam žmogui ir jos gali kelti pavojų gyvybei, jeigu jie tęsia Abacavir/Lamivudine Sandoz vartojimą.Tokios reakcijos tikimybė yra didesnė, jeigu turite geną, kuris vadinamas HLA-B*5701 (bet ši reakcija gali pasireikšti ir tuo atveju, jeigu neturite šio geno). Prieš skiriant vartoti Abacavir/Lamivudine Sandoz, bus ištirta, ar turite šį geną. Jeigu žinote, kad turite šį geną, prieš pradedant vartoti Abacavir/Lamivudine Sandoz, apie tai pasakykite gydytojui.Maždaug 3-4 iš 100 pacientų, kurie neturėjo geno, vadinamo HLA-B*5701, klinikinių tyrimų metu vartojant abakavirą pasireiškė padidėjusio jautrumo reakcija.Kokie simptomai pasireiškia?Dažniausi simptomai yra:karščiavimas (kūno temperatūros padidėjimas) ir odos išbėrimas.Kiti dažnai pasireiškiantys simptomai yra:pykinimas (blogavimas), vėmimas (šleikštulys), viduriavimas, pilvo (skrandžio) skausmas ir didelis nuovargis.Kiti simptomai yra tokie:sąnarių ar raumenų skausmas, kaklo patinimas, dusulys, gerklės skausmas, kosulys, kartais pasireiškiantis galvos skausmas, akies uždegimas (konjunktyvitas), burnos opos, sumažėjęs kraujospūdis, plaštakų ar pėdų dilgčiojimas ar nutirpimas.Kada pasireiškia tokios reakcijos?Padidėjusio jautrumo reakcijos gali pasireikšti bet kuriuo gydymo Abacavir/Lamivudine Sandoz laikotarpiu, bet dažniausiai jų atsiranda per pirmąsias 6 gydymo savaites.Nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją:1 jeigu pasireiškė odos bėrimas ARBA2 jeigu pasireiškė simptomai iš bent 2 išvardytų grupių:- karščiavimas;- kvėpavimo pasunkėjimas, gerklės skausmas ar kosulys;- pykinimas ar vėmimas, viduriavimas ar pilvo skausmas;- didelis nuovargis ar skausmingumas arba bendrasis negalavimas.Jūsų gydytojas gali patarti nutraukti Abacavir/Lamivudine Sandoz vartojimą.Jeigu nutraukėte Abacavir/Lamivudine Sandoz vartojimąJeigu nutraukėte Abacavir/Lamivudine Sandoz vartojimą dėl padidėjusio jautrumo reakcijos, NIEKADA DAUGIAU NEVARTOKITE Abacavir/Lamivudine Sandoz arba bet kokio kito vaisto, kurio sudėtyje yra abakaviro (pvz., Trizivir, Triumeq ar Ziagen). Jeigu atnaujinsite vartojimą, per kelias valandas gali pasireikšti gyvybei pavojingas kraujospūdžio sumažėjimas arba ištikti mirtis.Jeigu dėl kokių nors priežasčių nutraukėte Abacavir/Lamivudine Sandoz vartojimą, ypač manydami, kad pasireiškė šalutinis poveikis, ar dėl kitos ligos:prieš atnaujindami vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju. Gydytojas nustatys, ar simptomai buvo susiję su padidėjusio jautrumo reakcija. Jeigu gydytojui atrodys, kad susiję, nurodys daugiau niekada nevartoti Abacavir/Lamivudine Sandoz arba bet kokio kito vaisto, kurio sudėtyje yra abakaviro (pvz., Trizivir, Triumeq ar Ziagen). Yra svarbu, kad Jūs laikytumėtės savo gydytojo nurodymų.Kartais padidėjusio jautrumo reakcijos pasireiškė žmonėms, vėl pradėjusiems vartoti vaistą, kurio sudėtyje yra abakaviro, kuriems prieš nutraukiant vaisto vartojimą, buvo pasireiškęs tik vienas iš simptomų, išvardytų įspėjamojoje kortelėje.Pacientams, kuriems anksčiau vartojant vaistų, kurių sudėtyje yra abakaviro, nebuvo jokių padidėjusio jautrumo simptomų, labai retais atvejais vėl pradėjus vartoti tokių vaistų, pasireiškė padidėjusio jautrumo reakcija.Jeigu Jūsų gydytojas patars, jog Jūs galite vėl pradėti vartoti Abacavir/Lamivudine Sandoz, Jūsų gali paprašyti pirmąsias dozes išgerti aplinkoje, kurioje prireikus gali būti greitai suteikta medicininė pagalba.Jeigu esate per daug jautrus Abacavir/Lamivudine Sandoz, grąžinkite likusias Abacavir/Lamivudine Sandoz tabletes saugiam sunaikinimui. Kaip tai padaryti, pasiklauskite savo gydytojo arba vaistininko.Abacavir/Lamivudine Sandoz pakuotėje yra įspėjamoji kortelė, kurioje Jums ir medicinos personalui primenama apie padidėjusio jautrumo reakcijas. Šioje kortelėje yra svarbi saugumo informacija, turėkite ją su savimi visą laiką.

Dažnas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 žmonių:

padidėjusio jautrumo reakcija;

galvos skausmas;

blogavimas (pykinimas);

šleikštulys (vėmimas);

viduriavimas;

pilvo skausmas;

apetito nebuvimas;

nuovargis, energijos stoka;

karščiavimas (kūno temperatūros padidėjimas);

bendra bloga savijauta;

miego sutrikimai (nemiga);

raumenų skausmas ir diskomfortas;

sąnarių skausmas;

kosulys;

nosies dirginimas ir sloga;

odos išbėrimas;

plaukų slinkimas.

Nedažnas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių ir gali būti pastebimas kraujo tyrimais:

mažas raudonųjų kraujo ląstelių kiekis (anemija) arba mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis

(neutropenija);

kepenų fermentų suaktyvėjimas;

ląstelių, kurios dalyvauja kraujo krešėjime, kiekio sumažėjimas (trombocitopenija).

Retas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių:

kepenų funkcijos sutrikimai, pavyzdžiui, gelta, kepenų padidėjimas arba suriebėjimas, uždegimas (hepatitas);

kasos uždegimas (pankreatitas);

raumenų audinio irimas.

Retas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai;

fermento, vadinamo amilaze, aktyvumo padidėjimas.

Labai retas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 žmonių

nutirpimas, odos dilgčiojimo pojūtis (dilgčiojimas ir dygsėjimas);

galūnių silpnumo pojūtis;

odos išbėrimas, dėl kurio gali atsirasti pūslių arba į taikinius panašus išbėrimas (tamsų tašką centre supa šviesesnė sritis, o pakraštyje vėl tamsus žiedas) (daugiaformė eritema);

išplitęs bėrimas, pasireiškiantis pūslėmis ir odos lupimusi, ypač apie burną, nosį, akis ir lytinius organus (Stivenso-Džonsono [Stevens-Johnson] sindromas), ir sunkesnė bėrimo forma, dėl kurios nusilupa daugiau kaip 30 % kūno paviršiaus odos (toksinė epidermio nekrolizė);

pieno rūgšties acidozė (padidėjusi pieno rūgšties koncentracija kraujyje).

Jeigu pastebėjote bet kurį iš šių simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Labai retas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai

kaulų čiulpų nepajėgumas gaminti naujas raudonąsias kraujo ląsteles (gryna eritropeozės ląstelių aplazija).

Jeigu Jums pasireiškė šalutinis poveikis

Pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui, jeigu Jums pasireiškia sunkus ar nerimą keliantis šalutinis poveikis arba pastebite šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį.

Kitas galimas kombinuoto gydymo nuo ŽIV šalutinis poveikis

Taikant gydymą vaistų deriniais, tokiais, kaip abakaviro ir lamivudino derinys, gydymo nuo ŽIV metu gali pasireikšti kitokios būklės.

Infekcijos ir uždegimo simptomai

Gali suaktyvėti buvusios infekcijos

Žmonių, kurių organizme yra progresavusi ŽIV infekcija (AIDS), imuninė sistema yra susilpnėjusi ir Jiems yra didesnė sunkių infekcijų (sukeltų sąlyginai patogeninių mikroorganizmų) pasireiškimo tikimybė. Tokios infekcijos gali būti „nebylios“ ir jų gali neatpažinti nusilpusi imuninė sistema iki tol, kol bus pradėtas gydymas. Pradėjus gydymą, imuninė sistema sustiprėja ir gali pradėti kovoti su infekcijomis, todėl gali pasireikšti infekcijos ar uždegimo simptomai. Paprastai pasireiškia tokie simptomai: karščiavimas kartu su vienu iš išvardytų požymių:

galvos skausmas;

pilvo diegliai;

kvėpavimo pasunkėjimas.

Sustiprėjus imuninei sistemai, retais atvejais ji taip pat gali pradėti kovoti su sveikais organizmo audiniais (autoimuniniai sutrikimai). Autoimuninių sutrikimų simptomai gali pasireikšti, praėjus daug mėnesių nuo vaistų vartojimo ŽIV infekcijai gydyti pradžios. Simptomai gali būti:

palpitacijos (dažno ar neritmiško širdies plakimo jutimas) ar drebulys;

hiperaktyvumas (pernelyg didelis neramumas ir judėjimas);

silpnumas, pirmiausia apimantis rankas ir kojas, vėliau išplintantis į liemenį.

Jeigu atsirado kokių nors infekcijos ir uždegimo simptomų arba jeigu pastebėjote kurį nors iš minėtų simptomų:

nedelsiant pasakykite savo gydytojui. Nevartokite kitų vaistų nuo infekcijos nepasikonsultavę su savo gydytoju.

Gali atsirasti kaulų sutrikimų

Kai kuriems žmonėms, kurie gydomi vaistų deriniais nuo ŽIV, pasireiškė būklė, vadinama osteonekroze. Esant šiai būklei, dėl sumažėjusio kaulo aprūpinimo krauju žūsta kaulo audinio dalys. Tokios būklės tikimybė didesnė žmonėms:

kuriems ilgą laiką buvo taikomas gydymas vaistų deriniais;

kurie kartu vartoja vaistų nuo uždegimo, vadinamų kortikosteroidais;

kurie vartoja alkoholio;

kurių imuninė imuninė sistema labai susilpnėjusi;

kuriems yra antsvoris.

Osteonekrozės požymiai yra tokie:

sąnarių sustingimas;

diegliai ir skausmai (ypač klubo, kelio ar peties);

apsunkintas judėjimas.

Jeigu pastebite bet kurį iš šių simptomų:

pasakykite savo gydytojui.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ir etiketės po „EXP“ ar ant lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Abacavir/Lamivudine Sandoz sudėtis

Veikliosios medžiagos: kiekvienoje Abacavir/Lamivudine Sandoz plėvele dengtoje tabletėje yra abakaviro hidrochlorido kiekis, ekvivalentiškas 600 mg abakaviro, ir 300 mg lamivudino.

Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas (A tipo), povidonas (K-30), geltonasis geležies oksidas (E172) ir magnio stearatas. Tabletės plėvelę sudaro hipromeliozė HPMC 2910 -3 mPas, hipromeliozė HPMC 2910 -6 mPas, titano dioksidas (E171), makrogolis 400, polisorbatas 80 ir saulėlydžio geltonojo aliuminio dažalas (E110).

Abacavir/Lamivudine Sandoz išvaizda ir kiekis pakuotėje

Abacavir/Lamivudine Sandoz yra oranžinės, modifikuotos kapsulės formos, abipus išgaubtos, 20,6 mm x 9,1 mm plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje įspaustas skaičius „300“, o kitoje pusėje – „600“.

Abacavir/Lamivudine Sandoz yra tiekimas lizdinių plokštelių pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 30, 60 arba 90 plėvele dengtų tablečių, taip pat sudėtinėmis lizdinių plokštelių pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 60 ar 90 plėvele dengtų tablečių. ir buteliukais, kurių kiekviename yra 30 plėvele dengtų tablečių ir aktyvintosios anglies paketėlis arba aktyvintosios anglies paketėlis ir deguonies absorbentas drėgmei buteliuke kontroliuoti.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Sandoz d.d.

Verovškova 57

SI-1000 Ljubljana

Slovėnija

Gamintojas

Lupin (Europe) Ltd.

Victoria Court, Bexton Road

Knustsford, Cheshire WA16 0PF

Jungtinė Karalystė

arba

Salutas Pharma GmbH

Otto-von-Guericke-Allee 1

39179 Barleben

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas

Šeimyniškių 3A

LT-09312 Vilnius

Tel.: +370 5 2636037

Nemokama linija pacientams +370 800 00877

Faksas +370 5 2636 036

El.paštas: mailto:info.lithuania@sandoz.com

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Jungtinė

Karalystė Abacavir/Lamivudine Sandoz 600 mg / 300 mg Film-coated Tablets

Austrija Abacavir/Lamivudin Sandoz 600 mg/300 mg - Filmtabletten

Belgija Abacavir/Lamivudin Sandoz 600mg/300mg filmomhulde tabletten

Bulgarija Абакавир/Ламивудин Сандоз 600 mg/300 mg филмирани таблетки

Kipras Abacavir/Lamivudine Sandoz

Vokietija Abacavir/Lamivudin HEXAL® 600 mg/300 mg Filmtabletten

Danija Abacavir/Lamivudine Sandoz

Estija Abacavir/Lamivudine Sandoz

Ispanija Abacavir/Lamivudina Sandoz 600 mg/300 mg comprimidos recubiertos con

película EFG

Suomija Abacavir/Lamivudine Sandoz, 600 mg/300 mg, kalvopäällysteiset tabletit

Kroatija Abakavir lamivudin Sandoz 600 mg/300 mg filmom obložene tablete

Airija Abacavir/Lamivudine Rowex 600mg/300mg Film- coated tablets

Italija Abacavir e Lamivudina Sandoz

Lietuva Abacavir/Lamivudine Sandoz 600mg/300 mg plėvele dengtos tabletės

Nyderlandai Abacavir HCl/Lamivudine 600 mg/300 mg, filmomhulde tabletten

Lenkija Abacavir + Lamivudine Sandoz

Portugalija Abacavir + Lamivudina Sandoz

Rumunija Abacavir/Lamivudină Sandoz 600 mg/300 mg comprimate filmate

Švedija Abacavir/Lamivudine Sandoz, 600 mg/300 mg, filmdragerade tabletter

Slovėnija Abakavir/lamivudin Sandoz 600 mg/300 mg filmsko obložene tablete

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-06-04.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Abacavir/Lamivudine Sandoz 600mg+300mg plėvele dengtos tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena