E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Gydytojo sveikata

Neseniai buvo atėję profilaktiškai pasitikrinti kolegos gydytojai. Pagalvojau, kad yra rizikinga turėti tokių pacientų. Dažniausiai su jais bendrauji kaip su kolegomis, draugais. Esi įsitikinęs, kad jie patys išmano mediciną ir rūpinasi savo sveikata. Bet kai pagalvoji, kaip pats tai darai, pradedi abejoti savo išankstiniais nusistatymais. Iš tiesų mes per mažai galvojame apie savo  pačių  sveikatą, rūpindamiesi kitų.

Kartais žinai ko trūksta tavo gyvenimo būde, bet nesistengi to niekaip keisti. Būna, jog pagalvoji, kad vertėtų imtis konkrečių veiksmų, bet labai retai šios mintys tampa realybe.  Tai būdinga ne tik ligų profilaktikai, gydytojai daug vėliau imasi drastiškesnių gydymo metodų, nors tokioje pat paciento būklėje primygtinai siūlytų.

Įvairūs statistiniai duomenys atskleidžia, kad žalingų įpročių ir lėtinių neinfekcinių ligų (LNL) rizikos faktorių atžvilgiu, daugelyje šalių, jų tarpe ir Lietuvoje, gydytojai neišsiskiria iš bendros populiacijos, nors jų žinios tuo požiūriu yra daug gilesnės. 2010 metų medicinos darbuotojų nuomonės tyrime gydytojai nurodė dažniau vartojantys alkoholį, lyginant su aukštajį išsilavinimą turinčia bendra Lietuvos populiacija.  Kad 1 kartą per savaitę alkoholinius gėrimus vartoja, nurodė 44,0 proc. gydytojų (Šaltinis: Kristina Žalnieraitienė, Irena Misevičienė, Violeta Šimatonienė, Gražvydė Masiliūnienė. Ligoninėje dirbančio medicinos personalo rizika susirgti LNL ir savo sveikatos vertinimas). Nemažai tyrimų rodo, kad gydytojai, turintys žalingų įpročių, daug rečiau rekomenduoja jų atsisakyti savo pacientams.

Manau, kol patys nerandame pakankamai motyvacijos keistis, mums galėtų padėti mūsų valdžia, administracija. Girdėjau, kad ne tik užsienyje, bet jau ir Lietuvoje yra tokių darbdavių, kurie darbuotojams nuperka abonimentus sporto salėse, baseinuose, užmoka už detalesnius profilaktinius ištyrimus, dietologų konsultacijas... Galbūt bent koks pastūmėjimas keistis, kai tokia mintis jau kirba galvoje, padėtų žengti pirmą žingsnį. Pamąstykime, ką mes darome, ir ar pakankamai dėl savo sveikatos. Ir kol niekas kitas už mus nesistengia mumis pasirūpinti, darykime tai patys: mylėkime patys save, kad ir kitiems būtų lengviau mus pamilti...

 

Pagarbiai, Mindaugas


Prisijunkite norėdami rašyti komentarus.
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Pamiršote savo slaptažodį?
Registruotis
Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena